Povinné ručení - výpovědní lhůta

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 25. 4. 2012 11:09

Tak schválně, zkus to. Dokonce je to dneska už propojené s evidencí vozidel - zkušenost před 14 dny, jela jsem přihlásit nové auto, bohužel jsme si nikdo nevšiml, že má jiné pneu než v TP. Takže mi napsal nevyhovuje. Odpoledne jsem přezula a jela na jiné STK - vlasáč se chlemstal smíchy a kontroloval pneu se smíchem - vy jste včera přezula, jo? Na dotaz mi řekl, že jim to vylezlo z databáze. A info z několika pojišťoven již mám - je to staré cca měsíc, co po tom pojišťovny začaly opravdu jít - ne jenom vyhrožovat.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 11:15

Od které doby se s novým autem jezdí před přihlášením na STK?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 25. 4. 2012 11:16

Pro mě novým/jiným.............. je to jasné?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 11:18

No jistě, tomíku... Nestudoval jsi práva na Fakultě Státní bezpečnosti VŠ SNB?
http://www.nerozhazuj.cz/registr-vozide ... ce-vozidla
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 4. 2012 12:14

kamey: a odkdy muzou pojistovny koukat do databaze STK? Respektive kde je ta souvislost?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 12:30

kamey píše:Pro mě novým/jiným.............. je to jasné?

Jasné to opravdu není, protože při převodu vozidla se nechodí na STK, alébrž na evidenční kontrolu, a tam opravdu, ale opravdu nekontrolují shodu namontovaných pneu se zapsanými v techničáku. Takže nám tady asi vykládáš nějaké pitomosti...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 4. 2012 12:40

Tomáš Marný: já bych se teda vůbec nedivil kdyby nějaké iniciativní pako na evidenčce kontrolovalo i pneu proti techničáku...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 12:59

Čistě teoreticky to sice možné je, ale docela bych se divil, že by si někdo z nich zcela zbytečně přidělával práci...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 4. 2012 14:51

iniciativní blbec je horší než třídní nepřítel...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 25. 4. 2012 17:44

Tomáš Marný píše:
kamey píše:Pro mě novým/jiným.............. je to jasné?

Jasné to opravdu není, protože při převodu vozidla se nechodí na STK, alébrž na evidenční kontrolu, a tam opravdu, ale opravdu nekontrolují shodu namontovaných pneu se zapsanými v techničáku. Takže nám tady asi vykládáš nějaké pitomosti...

No, v tom případě mám důkaz v podobě protokolu. Že to normální není, to máš pravdu, ovšem jak jsem zjistila na vlastní kůži, tak blbec se vždy někde najde a já jsem měla to štěstí se s ním potkat. V TP mám 195/65 a alternativu 205/60 a na autě jsem měla obuté 205/65 a evidenční kontrole takové auto nevyhovělo - mám to písemně i s razítkem.

A k STK - nevím jak u vás, ale u nás evidenční kontrolu provádí stanice STK.
Naposledy upravil kamey dne 25. 4. 2012 18:29, celkově upraveno 1
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 4. 2012 17:46

To je sice pekne, ale jakou to ma souvislost s POV?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 20:57

To ratuss: děkujem za nalejvárnu, podle tvý pozoruhodný logiky člověk vlastně ani nemusí auto ani prodávat, ani darovat, stačí, když napíše pojišťovně "změnil se vlastník vozidla". Jsi naprosto geniální, pitomci, co dávaj za stovku značky do depozita, vlastně zbytečně vyhazují peníze.

Ještě bych ti doporučil nastudovat si zákon o přestupcích, ale patrně bude nad tvé chápání, co tím naznačuji.

To kamey: Sorry, omlouvám se, jsem ze staré školy, takže pro mne "STK" rovná se automaticky "technická prohlídka".
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 25. 4. 2012 21:05, celkově upraveno 1
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 4. 2012 21:01

a ono přitom STK znamená Stanice Technické Kontroly... medvěd hloupý :D
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 21:06

No dyt píšu, že jsem ze staré školy... A dřív nějaké "evidenční prohlídky" neexistovaly, to je zas akorát úřednická buzerace a nějaká malá domů...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 25. 4. 2012 21:25

Tomáš Marný píše:To ratuss: děkujem za nalejvárnu, podle tvý pozoruhodný logiky člověk vlastně ani nemusí auto ani prodávat, ani darovat, stačí, když napíše pojišťovně "změnil se vlastník vozidla". Jsi naprosto geniální, pitomci, co dávaj za stovku značky do depozita, vlastně zbytečně vyhazují peníze.

Ještě bych ti doporučil nastudovat si zákon o přestupcích, ale patrně bude nad tvé chápání, co tím naznačuji.

To kamey: Sorry, omlouvám se, jsem ze staré školy, takže pro mne "STK" rovná se automaticky "technická prohlídka".

Souhlasim s ratussem; vlastnictvi veci movite se nabyva napr. koupi. Kupni smlouva je platna, jakmile se na na jejim obsahy strany dohodly. Tecka. Je to tedy uplne stejne, jako napr.s kredenci. Registr vozidel na teto veci nemuze nic zmenit a je to evidence az nasledna a pro vlastnictvi jako takove nepodstatna.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka