Povinné ručení - výpovědní lhůta

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 26. 4. 2012 16:29

kamey: a co na tom nebudou tolerovat? Kdyz jim dolozim pisemne smlouvy, tak maji smolika.

Tomáš Marný: proc podvod? Vyuziti zakona neni zadny podvod.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 4. 2012 20:29

Jistě, zákonodárce samozřejmě zapomněl na to, že v tomhle zkurvystátě se najde spousta *****ů, kteří prostě budou pojišťovně nahlašovat změnu vlastníka, aniž by k ní došlo. Obávám se, že vzhledem k procentu *****ů "využívajících" zákony v tomhle státě by ani Všemohoucí nedokázal napsat zákon tak, aby byl neprůstřelný.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 4. 2012 20:40

TM: no vidis, me zase jako ***** prijde to, ze nelze vypovedet smlouvu o POV jindy, nez ve vyroci. Proste a jednoduse je clovek nucen k necemu, co nemusi chtit. Zamenujes totiz pricinu a dusledek.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod kitrab 26. 4. 2012 21:03

mimochodem tohle upravují všeobecné podmínky, které se opírají o planou legislativu. navíc i kdyby se podmínky změnily počítám min 3 měsíční výpověď. každý si má rozmyslet co a za kolik si koupí. neznalost neomlouvá.

a souhlas, že fiktivní prodej čehokoliv berou lidi jako běžnou praktiku. ale jedná o podvod jako každý jiný, kde dotyčný vědomě uvádí protistranu v omyl a poskytuje nepravdivé informace. když někdo tohle zkouší na pojišťovnu myslí si jak je chytrý, ale jakmile to někdo zkusí na něj pak se k vůli koruně může p****.
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 4. 2012 21:04

Tak to s tebou souhlasím. Já bych klidně umožnil vypovědět smlouvu kdykoli, a výpovědní lhůta by byla jeden rok. BTW jak často můžeš měnit třeba zdravotní pojišťovnu? Jenže tebe asi nenapadne, že to má nějaký důvod, na to jsi moc jednoduchý, že?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 26. 4. 2012 21:11

tady v tom státě mám pocit se 90% energie věnuje tomu jak někoho nebo něco ojebat ....... kdyby se jen polovina toho vkládala do práce, vývoje a služeb tak se máme jako prasata v žitě :).
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 4. 2012 21:24

TM: pokud to bylo ke me, tak zrovna ty s tou jednoduchosti mas co rikat. Zejmena v kontrastu toho, co tady predvadis nekolik poslednich mesicu.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod jamie.olivier 25. 6. 2012 13:47

Přesně tento případ se mi stal. Mám jen kupní smouvu, zrušil jsem povinné ručení s havarijním, přešel jinam a po půl roce se mi ozvala bývalá pojištovna, že smlouva běží dál, protože nedošlo k přepisu majitele vozidla v rejstříku motorových vozidel.
Dobral se někdo k efektivnímu a funkčnímu řešení?
jamie.olivier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noclaf 25. 6. 2012 18:02

a) chtel bych videt jak dokazi, ze "nedoslo ke zmene majitele". Ja podobny prodej jednou provedl a do smlouvy jsem dal, ze kupujici muze od koupi do tydne odstoupit. Coz se prekvapive v mem pripade stalo. Chtel bych videt to dokazovani, ze auto nezmenilo majitele - kupujici jednoduse vyuzil sveho prava vyplyvajicicho z platne kupni smlouvy predlozene pojistovne.
Smlouva byla kompletne vyplnena, dle vsech pravnich nalezitosti, podpisu atd. a pojistovna ji dostala k dispozici jako doklad kvuli kteremu rusim PR.
Kdyz si to kupujici rozmyslel, tak jsem jiz auto prihlasil k jine pojistovne...

b) pokud se jim nelibi "ojebavka" s prodejem auta, tak stejne nezabrani kratkodobemu ulozeni SPZ na inspektoratu. To uz sice neni zadara, ale taky to funguje.

BTW na chronicke "prodejce" aut by spis mohl platit zakon o dani z prijmu, kde je lhuta dva roky ( nemylim-li se ) vlastnictvi auta, jinak ho musi zdanit.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 25. 6. 2012 18:41

Noclaf píše:BTW na chronicke "prodejce" aut by spis mohl platit zakon o dani z prijmu, kde je lhuta dva roky ( nemylim-li se ) vlastnictvi auta, jinak ho musi zdanit.

Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by prodával auto dráž než za kolik ho koupil.
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noclaf 25. 6. 2012 19:07

Uh, limit je jeden rok...
No u chronickych prodejcu by to snadno mohlo nastat, pokud by si to neohlidali.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Diskutér

Odeslat příspěvekod vigilantibus 25. 6. 2012 19:09

jamie.olivier píše:Přesně tento případ se mi stal. Mám jen kupní smouvu, zrušil jsem povinné ručení s havarijním, přešel jinam a po půl roce se mi ozvala bývalá pojištovna, že smlouva běží dál, protože nedošlo k přepisu majitele vozidla v rejstříku motorových vozidel.
Dobral se někdo k efektivnímu a funkčnímu řešení?

Blbost, tady si někdo vymýšlí ne? Koneckonců ani žádný rejstřík motorových vozidel neexistuje, pouze centrální registr vozidel. 8-P

http://www.mvcr.cz/clanek/centralni-registr-vozidel-865510.aspx
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 25. 6. 2012 19:31

sniper76 píše:
Noclaf píše:BTW na chronicke "prodejce" aut by spis mohl platit zakon o dani z prijmu, kde je lhuta dva roky ( nemylim-li se ) vlastnictvi auta, jinak ho musi zdanit.

Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by prodával auto dráž než za kolik ho koupil.

ano, taky neprodá. pokud to nyní napíši správně (případně mne opravte) jde o zdanění částky za kterou prodá dříve než za 2 roky, bay nepodnikatel nemohl obchodovat s auty.

pokud se opět nemýlým obdobné je to např. s družstevními podíly u nemovistostí, prodej do 5 let od nabytí podílu je zdaněn. nad 5 let se nedaní.
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 6. 2012 19:59

kitrab: daní se kladný rozdíl prodejní a nákupní ceny. Pokud auto prodáš za míňm něž jsi koupil, není co danit.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 26. 6. 2012 07:16

mikicz: to by mohl zase zpetne danit stat tobe, ze? :mrgreen:

S474N
Inženýr

Předchozí stránkaDalší stránka