Ochrana plateb nájemného

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod feliciemen 2. 6. 2012 12:08

Narazil jsem na českou společnost poskytující tři pojistné produkty. Zvažuji se stát jejich pracovníkem. Tyto pojistné produkty jsou na českém trhu novinkou a nejsou zatím tolik rozšířené.
Jedná se o: 1) Pojištění platby nájmu, 2) Pojištění přijmu z nájmu, 3) Pojištění bytové kauce.

1) Jedná se o produkt, který chrání nájemce proti neschopnosti platit nájemné. Je na výběr ze tří druhů pojistných produktů a vybírá se podle délky pojistného krytí buď na 3 měsíce, 6 měsíců a nebo 9 měsíců. Dle toho se odvíjí i měsíční platba za pojistku. Platit lze měsíčně a nebo 1x za rok. Pojistné krytí je pro případ nezaměstnanosti a pracovní neschopnosti z důvodu nemoci a nebo úrazu. Měsíční pojistné se vypočítává z celkové ceny nájemného vč. služeb. Pojistná smlouva se sepisuje na 12 měsíců nebo se lze dohodnout na individuální době.

2) Jedná se o produkt, který chrání majitele obytných nemovitostí proti neplatícím nájemcům. Majitele ochrání proti případu, kdy nájemce nebude schopen zaplatit z nějakého důvodu své nájemné. Pojistná smlouva se sjednává na 12 měsíců nebo se lze dohodnout na individuální době. Platit lze měsíčně nebo 1x za rok. Měsíční pojistné se vypočítává z ceny nájmu bez započítání služeb a jiných plateb třetím stranám. Pokud ještě nemáte zřízen tento produkt a máte již nějaký problém většího rázu s Vaším nájemcem, potřebujete vymoci své peníze a nebo máte problém ho vystěhovat, společnost nabízí dva placené právní balíčky služeb.

3) Tento produkt si může sjednat nájemce bytu. Chrání ho před tím, aby svému domácímu nemusel dávat vysokou částku předem na kauci. Nájemce si tak může peníze za kauci, kterou by dal majiteli bytu ponechat a použít na své další potřeby, např. na nákup nového vybavení bytu. Pojistná platba se vypočítává z celkové výše požadované kauce. Pojistné se platí 1x za rok. A pojistná smlouva se sjednává většinou na individuálně dlouhou dobu - na délce se domluvíte před sepsáním smlouvy. Při nastěhování do pronájmu, tak nemusíte novému majiteli dávat peníze v hotovosti. Majitel dostane certifikát záruky. V případě, že by se něco v bytě stalo a chtěl majitel zaplatit např. rozbité okno, kontaktuje pojišťovnu a ta mu škodu vyplatí v případě, že se nájemce neodvolá vůči tomuto rozhodnutí. Na nájemci je pak, aby co nejdříve doplatil částku za rozbité okno zpět pojišťovně. Výhodou tohoto produktu je, že nemusí nájemce vyčleňovat ze svého rozpočtu velkou částku na kauci a může tyto peníze použít na své jiné potřeby.

Pokud máte nějaké dotazy nebo detaily k doplnění, pište své příspěvky. Jinak samozřejmě rád uslyším Vaše názory na tyto pojistné produkty, ať už jsou pozitivní a nebo jak to tady znám budou spíše více negativní :-D

V případě zájmu, pošlu přes soukr. zprávu odkaz na internetové stránky obchodního manažera, kde se můžete dozvědět více podrobných informací o produktu.
feliciemen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 6. 2012 14:12

astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod feliciemen 2. 6. 2012 19:20

Tak já jsem právě nechtěl dělat veřejnou reklamu a ty to sem flakneš :roll: :-D
feliciemen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omgf 14. 6. 2012 19:36

Uvažuj logicky.
Můžou takové pojistky fungovat?
Ano, může za předpokladu, že výběr pojistného je vyšší než vyplácené škodní události.

Proč tento produkt nenabízí klasické pojišťovny? Protože je příliš rizikový. Třeba takové zhoršení ekonomické situace povede k plošnému zhoršní platební morálky nájemců a pak se s neplatičem může potýkat každý pronajímatel a pak na výplatách odteče víc než na pojistkách. Pak to společnost jednoduše zavře.

Takže dokud se bude společnosti dařit lákat nové pojistníky a dokud příliv pojistek bude byde vyšší než výplaty náhrad, je to fajn produkt.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod bart.homer 15. 6. 2012 19:33

Takže něco jako klasičtí bouchači pojistek. Dokud se nenaplní trh, tak je to dobrý a výdělečný pro obchodní zástupce. Až lidé začnou uplatňovat pojistné nároky buďto se budou hodně cukat a nebo to zabalí.
bart.homer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 21. 6. 2012 15:52

omgf píše:Uvažuj logicky.
Můžou takové pojistky fungovat?
Ano, může za předpokladu, že výběr pojistného je vyšší než vyplácené škodní události.

Proč tento produkt nenabízí klasické pojišťovny? Protože je příliš rizikový. Třeba takové zhoršení ekonomické situace povede k plošnému zhoršní platební morálky nájemců a pak se s neplatičem může potýkat každý pronajímatel a pak na výplatách odteče víc než na pojistkách. Pak to společnost jednoduše zavře.

Takže dokud se bude společnosti dařit lákat nové pojistníky a dokud příliv pojistek bude byde vyšší než výplaty náhrad, je to fajn produkt.

Dobrý den, dovolte mi uvažovat logicky s Vámi. Tento produkt nabízí klasické pojišťovny v Austrálii, Anglii a Spojených Státech. Trhy, o kterých každý ví, že jsou podstatně vyspělejší než střední a východní Evropa - neberte to jako kritiku, ale konstatování faktu - je řada finančních produktů, které k nám ještě nedorazili. Toto jsou příklady toho. My - Guarenty Group - jsme se rozhodli přijít s novými produkty místo toho, abychom zprostředkovávali, to co tu dělá každý.

Nedovedu si představit, že pojišťovna to "jednoduše zavře", natož, že by nebyla schopna si spočítat rizika. Doporučuji si něco přečíst o tvorbě pojistných produktů než tu příště začnete plácat nesmysly.

Paul Kucera, spolumajitel, Guarenty Group.
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2012 16:15

Mám tomu rozumět tak, že tyhle pojistky jsou Vaším produktem? Guarenty Group je pojišťovna? Měl jsem za to že činnost pojišťoven je u nás regulována a že pojišťovna musí být minimálně a.s.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 21. 6. 2012 16:30

bart.homer píše:Takže něco jako klasičtí bouchači pojistek. Dokud se nenaplní trh, tak je to dobrý a výdělečný pro obchodní zástupce. Až lidé začnou uplatňovat pojistné nároky buďto se budou hodně cukat a nebo to zabalí.

Ne, nejsme klasičtí bouchači pojistek. Podívali jsme se na trh a dotáhly to, co tu chybí. Nejsme "jen obchodní zástupci". Klienti vesele uplatňuji pojistné nároky již od října 2011. Necukáme ani nic nezabalujeme, naopak.

-- 21. 6. 2012 17:34 --

mikicz píše:Mám tomu rozumět tak, že tyhle pojistky jsou Vaším produktem? Guarenty Group je pojišťovna? Měl jsem za to že činnost pojišťoven je u nás regulována a že pojišťovna musí být minimálně a.s.

Na to, že jste administrátor finančního webu, bych očekával malinko více důvtipu. Třeba přečtení webu, nahlédnutí do registru ČNB i do Všeobecných pojistných podmínek ;-). Ale budiž: ano, jsou to naše produkty a ne, nejsme pojišťovna. Ano, činnost pojišťovny (ale i zprostředkovatelů) je regulována ČNB a ano, produkt je upsán pojišťovnou.
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2012 16:39

Paul Kucera: na to že tu máte reklamu zadarmo jste dost drzý ;-) nicméně nestojíte mi za to abych se zabýval ani čtením VOP ani hledáním na ČNB, proto se ptám.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 21. 6. 2012 16:46

Omlouvám se za svoji přidrzlost, sveď me to na to, že nejsem rodilý mluvčí ČJ. Já jsem k tomuto vláknu přišel jako slepý k houslím a jen se snažím típnout nevědomí některých diskutujících v zárodku. Jinak, měli bychom Vám za to stát, protože kdežto ostatní hráči budou nudně zprostředkovávat již zažité :oboze , mi se budeme snažit přicházet s dalšími novinky (tím netvrdím, že nebudeme bundleovat některé klasiky časem).
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2012 16:50

to přeju hodně štěstí, ale pojistky jdou mimo mě a nehodlám se jimi zabývat :)
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 6. 2012 18:05

Paul Kucera píše:Omlouvám se za svoji přidrzlost, sveď me to na to, že nejsem rodilý mluvčí ČJ. Já jsem k tomuto vláknu přišel jako slepý k houslím a jen se snažím típnout nevědomí některých diskutujících v zárodku. Jinak, měli bychom Vám za to stát, protože kdežto ostatní hráči budou nudně zprostředkovávat již zažité :oboze , mi se budeme snažit přicházet s dalšími novinky (tím netvrdím, že nebudeme bundleovat některé klasiky časem).

Zkuste ze začátku přepsat web do srozumitelnějšího jazyka. Popravdě po prvním přečtení moc nechápu, co vlastně nabízíte. Což je zásadní problém, protože když po prolítnutí homepage člověk nepochopí, co chce web prodávat, tak ho vypne. Já to nepochopil ani po přečtení dalších odkazů.

Můžete mi například stručně vysvětlit, jakou nabídku máte pro nájemníka (podnájemníka) a jakou pro pronajímatele?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 22. 6. 2012 23:20

Paul Kucera píše:Nedovedu si představit, že pojišťovna to "jednoduše zavře", natož, že by nebyla schopna si spočítat rizika. Doporučuji si něco přečíst o tvorbě pojistných produktů než tu příště začnete plácat nesmysly.

Paul Kucera, spolumajitel, Guarenty Group.

Mlžení o produktech v USA a Austrálii používá kdejaké letadlo.

Já si naopak dokážu představit, že to "pojišťovna" jednoduše zavře a obavu mám zejména u malých společností s.r.o. I kdybyste nakrásně nebyli jen další společností typu letadlo a mysleli to upřímně, klienti nemají nejmenší záruku, že správně spočítáte pojistná rizika a nastavíte ceny pojistného. Riziko plošného zhoršení platební morálky je reálné a velké a pak je jednodušší s.r.o. včas zavřít, než vyplácet na likvidaci pojistných událostí více, než se vybere na pojistkách.

Chcete-li vyvrátit takovéto obavy, tak odpovězte nejlépe rovnou na svém webu na následující otázky:

1) kdo je poskytovatelem pojistek - Guarenty group nebo pojistku poskytuje nějaká větší pojišťovna a Guarenty Group je zprostředkovatelem?
2) jestliže pojišťuje přímo Guarenty group, jakou používáte zajišťovnu
3) jak se vyvíjí předepsané pojistné, aby klienti věděli, že produkt neupadá
4) zveřejňujte výkazy v obchodním rejstříku, aby klienti věděli, jestli jste se od roku 2009 zlepšili a podnikáte se ziskem či stále vyrábíte ztráty jako tomu bylo do roku 2010

Pro zájemce o pojištění u společnosti Guarenty group doporučuji si prohlédnout údaje o společnosti v obchodním rejstříku:
Úplný výpis - dozvíte se, že se společnost 2x přejmenovala, pan Kučera není veden jako společník společnosti, majitelem je pan Thomas Fritz Koller, který do společnosti vložil 1,7 mil. Kč (základní kapitál)

Do roku 2009 společnost podnikala poměrně neúspěšně s kumulovanou ztrátou skoro 300 tisíc Kč
viz. Rozvaha 2009:

Výsledovka 2009:
V roce 2009 společnost nevyvíjela žádnou činnost a byla pravděpodobně prodána novému majiteli. To znamená, že se nejedná o společnost, která by měla delší historii něž od roku 2010.
Naposledy upravil omgf dne 23. 6. 2012 08:05, celkově upraveno 1
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod KvantovyPresbyterian 23. 6. 2012 02:16

Snažíš se být děsně důležitej, uvádíš obchodní rejstřík, přitom neumíš přímo v něm vyčíst, že GG je výhradní pojišťovací agent a co má v or uvedeno pojišťovna.
KvantovyPresbyterian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omgf 23. 6. 2012 13:15

Ano, to jsem přehlédl.
A chyba byla, že jsem stránky Guarenty group před tím jen prolétl a nabyl jsem z nich na první pohled odjmu, že pojistitelem je Guarenty group. Oni se totiž nikde nechlubí, že jsou zprostředkovatel a která renomovaná pojišťovna pojistku zprostředkovává. To se dá nalézt až po pečlivém hledání VOP.

Nicméně přesto, že Guarenty group je pouze zprostředkovatelem, všechny otázky v mém příspěvku jsou relevantní pro zájemce o toto pojištění.

Pojištění je o důvěře, že až nastane škodní událost, bude pojistitel ještě existovat a bude mít dost peněz na likvidaci škod.

Takže kdo se u nich pojistí, měl by vědět, že se pojišťuje u
AIM Általános Biztosító Zrt.
Business Registration # : 01-10-045571
HU-1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 11, Hungary

Jakou používá tento pojistitel zajišťovnu?
Jaký má objem předepsaného pojistného?

To se dozvíte možná ze stránek http://www.aiminsurance.eu/, ale pouze pokud umíte maďarsky. Anglická verze je "under construction".

Protože Guarenty group je pro tuto pojišťovnu výhradním pojišťovacím agentem, budou klienti posílat peníze na účet Guarenty Group, s.r.o. A bylo by fajn, kdyby si mohli v rejstříku ověřit, že je neposílají na účty společnosti, která má dlouhodobě provozní ztráty.

Takže kdo se chce pojistit u pojišťovny AIM Általános Biztosító Zrt., přeji mu hodně štěstí. Já bych k tomu asi něměl důvěru.
omgf
Diskutér

Další stránka