Ochrana plateb nájemného

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KvantovyPresbyterian 23. 6. 2012 17:55

A co tě jako žere? Takových pojišťovniček působí i na českém trhu mraky a jak jsou s nima lidi spokojení. Třeba Triglav a jeho povinné ručení. Myslíš, že Triglav nesplňuje zákonné požadavky ohledně rezerv, dozoru atd.? Myslíš, že v Maďarsku někdo tuší, co je Česká pojišťovna?

Zpráva o maďarském pojistném trhu za rok 2011
http://www.mabisz.hu/images/stories/doc ... nglish.pdf

The insurance market - Market share by companies
2 % AXA
1 % AHICO (MetLife), Chartis
0,40 % AIM Általános Biztosító Zrt. (je to neživotní pojišťovna)

=============

Víš, v čem je spíš problém? V hodně ambiciózních plánech GG. Podle nich prý není problém sjednat měsíčně 50 a více smluv s ročním pojistných 6 000 Kč (a více), kdy provize je ve výši 20 % (+ následné provize další 3 roky). Pokud je smluv méně, tak provize klesá až na 10 % (+ nejsou následné provize). Neznám žádnýho borce, kterej by sám měsíčně nabouchal 50 a víc smluv dobrovolného pojistného produktu (u autopojištění to možné je). A ani si to nedokážu představit. Nemluvě o tom, že pojištění nájmu je produktem druhé volby, podobně jako pojištění právní ochrany, kde je ale provize 40 % (+ následné provize po celou dobu trvání smlouvy?).
KvantovyPresbyterian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omgf 23. 6. 2012 21:18

Ale mě to vůbec nežere, já nejsem na rozdíl od tebe pojišťovák, ale pronajímatel. Žere mě agresivní marketing produktu, který považuji za rizikový vůbec bych se nedivil, kdyby fungoval na proncipu letadla - dokud přitéká dost nových klientů, všechno funguje.

Jinak díky za čísla z maďarského trhu. Podíl AIM na maďarském trhu 0,4% mě utvrdil, že si u nich nic pojistit nenechám.

Pojištění nájmu je z principu velmi rizikový produkt. Jednak se budou mít tendenci pojišťovat majitelé, kteří mají problematické nájemníky (sociálnější bytovky) a majitelé s dobrými nájemníky se naopak pojišťovat budou méně (nemají tolik negativních zkušeností, aby se chtěli pojišťovat). A při plošné ekonomické krizi tento produkt bude reagovat velmi senzitivně a porostou počty škodních událostí. A pak může mít pojišťovna trable dostát svým závazkům, zejména malá pojišťovna jako je AIM. To že nějaký Triglav v jiném segmentu s nižším rizikem má spokojené zákazníky neznamená, že se poběžím pojistit do AIM.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod feliciemen 23. 6. 2012 21:31

No, plnit závazky moc nebudou muset. Stačí si přečíst všeobecné podmínky k jejich produktům. Jsou tam věci standartní pro pojistné smlouvy, ale jsou tam i podmínky vcelku nesplnitelné, takže uplatňování pojistných nároků může být v dosti případech problém. Stačí si přečíst všeob.podmínky, které jsou dostupné i na jejich stránkách.
Navíc pan Kučera není spolumajitelem firmy. Lze jednoduše dohledat, že jediný majitel je pan Koller. Ve vedení firmy je vícero němců, mluvících česky, ale s přízvukem. Někdy však jsou chaotické označení jejich pracovních pozic. Např. pan Kučera se uvádí na jejich stránkách jako Partner společnosti. Přitom jeho aktivita se dá přiřadit PR manažerovi - obecněji tedy tiskovému mluvčímu a navíc o pár příspěvků výše se tady sám podepisuje jako spolumajitel...
feliciemen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2012 17:32

Paul Kucera píše:Ne, nejsme klasičtí bouchači pojistek. Podívali jsme se na trh a dotáhly to, co tu chybí. Nejsme "jen obchodní zástupci". Klienti vesele uplatňuji pojistné nároky již od října 2011.

Takze muzi se podivali a zeny to dotahly? :oboze :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 26. 6. 2012 13:07

omgf píše:Ano, to jsem přehlédl.
A chyba byla, že jsem stránky Guarenty group před tím jen prolétl a nabyl jsem z nich na první pohled odjmu, že pojistitelem je Guarenty group. Oni se totiž nikde nechlubí, že jsou zprostředkovatel a která renomovaná pojišťovna pojistku zprostředkovává. To se dá nalézt až po pečlivém hledání VOP.

Nicméně přesto, že Guarenty group je pouze zprostředkovatelem, všechny otázky v mém příspěvku jsou relevantní pro zájemce o toto pojištění.

Pojištění je o důvěře, že až nastane škodní událost, bude pojistitel ještě existovat a bude mít dost peněz na likvidaci škod.

Takže kdo se u nich pojistí, měl by vědět, že se pojišťuje u
AIM Általános Biztosító Zrt.
Business Registration # : 01-10-045571
HU-1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 11, Hungary

Jakou používá tento pojistitel zajišťovnu?
Jaký má objem předepsaného pojistného?

To se dozvíte možná ze stránek http://www.aiminsurance.eu/, ale pouze pokud umíte maďarsky. Anglická verze je "under construction".

Protože Guarenty group je pro tuto pojišťovnu výhradním pojišťovacím agentem, budou klienti posílat peníze na účet Guarenty Group, s.r.o. A bylo by fajn, kdyby si mohli v rejstříku ověřit, že je neposílají na účty společnosti, která má dlouhodobě provozní ztráty.

Takže kdo se chce pojistit u pojišťovny AIM Általános Biztosító Zrt., přeji mu hodně štěstí. Já bych k tomu asi něměl důvěru.


Nepřísluší mi hodnotit proč zde pan kolega je tak proti nám, ale moje obecná zkušenost s rýpavou českou mentalitou není to, že se jedná o touhu o poznání. Ti z nás, které přicházejí s něčím novým na trh - ať je to pojišťovnictví či jakýkoliv jiný obor - jsme bohužel už zvyklý v českých podmínkách slyšet samé "nejde to", "není možné", "neznám to a tak je to bouda" apod. :-D. Cosi to o nás vypovídá :-- ...

AIM je boutique pojišťovna se silným kapitálovým zázemím. Je součástí skupiny MAI-CEE, která je přítomna ve cca 22 zemí. Jelikož máme zájem o celý region, nechtěli jsme provinční pojišťovnu typu ČP a na druhé straně ani giganta, pro které bychom nebyli zajímavé obchodně dokud nedosáhneme miliardové obraty. AIM je specialista na specializované produkty - třeba jako první přišli na trh v CEE s CASCO či prodloužené záruky....

Guarenty Group je klasický off the shelf s.r.o., které se koupilo pro účely tohoto start-upu. Jedna věc je základní jmení, což ve srovnání s jinými VPA je dost vysoké, další věc je, že dle zákona zodpovídá pojišťovna a její zajišťovna - a třetí je množství investic od investorů aby se tento ojedinělý projekt rozjel. V neposlední řadě - veškeré tyto informace jsou zde, stačí se podívat.... http://guarenty-group.com/cz/Otzky_a_odpovdi

Kdo chce, tak zjistí, že AIM je vlastněn mj. Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj a dále Evropskou investiční bankou. Asi to nejsou hráči, které jen tak pouštěj své aktivity k vodě :-D.

Co se týká naší expertízy a znalosti - stačí 2x top manažery z významných globálních hráčů - v zahraničí, anglické underwritery točící se kolem jedné Lloyds buňky a ex-CFO CZ pobočky významné pojišťovny a dalších X expertů z realit :)? A to, že kmenový tým si obhájil v jedné jurisdikci před národním regulátorem, že si mohou založit pojišťovnu? Současná konstelace je taková, jaká je, protože to tak jednoduše chceme ;).

V neposlední řadě, jedná se o VPP, nikoliv VOP...
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 26. 6. 2012 13:13

A jeste nam uved na spravnou miru to, jak ses tu pasoval do role spolumajitele.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 6. 2012 14:18

nerozumím ani slovu
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 26. 6. 2012 14:33

mikicz píše:nerozumím ani slovu


To je má čeština tak špatná?

-- 26. 6. 2012 15:34 --

S474N píše:A jeste nam uved na spravnou miru to, jak ses tu pasoval do role spolumajitele.


Stav v OR je takový, jaký je, má to své interní odůvodnění.

-- 26. 6. 2012 16:19 --

feliciemen píše:No, plnit závazky moc nebudou muset. Stačí si přečíst všeobecné podmínky k jejich produktům. Jsou tam věci standartní pro pojistné smlouvy, ale jsou tam i podmínky vcelku nesplnitelné, takže uplatňování pojistných nároků může být v dosti případech problém. Stačí si přečíst všeob.podmínky, které jsou dostupné i na jejich stránkách.
Navíc pan Kučera není spolumajitelem firmy. Lze jednoduše dohledat, že jediný majitel je pan Koller. Ve vedení firmy je vícero němců, mluvících česky, ale s přízvukem. Někdy však jsou chaotické označení jejich pracovních pozic. Např. pan Kučera se uvádí na jejich stránkách jako Partner společnosti. Přitom jeho aktivita se dá přiřadit PR manažerovi - obecněji tedy tiskovému mluvčímu a navíc o pár příspěvků výše se tady sám podepisuje jako spolumajitel...


Pojistné události které splňuji veškeré náležitosti dle Všeobecných pojistných podmínek se řádně vyplácejí. Všeobecné pojistné podmínky jsou nastaveny standardně k těmito typy produktů - třeba u pojištění nájmu pro pronajímatelé předpokládáme, že majitel nemovitosti se bude chovat jako řádný hospodář podnikající v poskytování ubytovacích služeb (pronájmu). Z tohoto hlediska jsou naše VPP velice férové - veškeré podmínky jsou "k dobru" majitele/pojistníka.

Ve vedení společnosti je jeden Němec - partner - který Vám ale řekne o sobě, že je "Žižkovák" :-D. Dále jsou tu dva Britové - partneři (moc česky nemluví...) a já coby čtvrtým partnerem společnosti, který mimo jiné zastává komunikaci s médii i veřejností. Též mám přízvuk, ale to je dáno tím, že jsem se pro změnu narodil v Austrálii. Chaotického na tom nic nevidím...

-- 26. 6. 2012 16:27 --

astrapa píše:
Paul Kucera píše:Omlouvám se za svoji přidrzlost, sveď me to na to, že nejsem rodilý mluvčí ČJ. Já jsem k tomuto vláknu přišel jako slepý k houslím a jen se snažím típnout nevědomí některých diskutujících v zárodku. Jinak, měli bychom Vám za to stát, protože kdežto ostatní hráči budou nudně zprostředkovávat již zažité :oboze , mi se budeme snažit přicházet s dalšími novinky (tím netvrdím, že nebudeme bundleovat některé klasiky časem).


Zkuste ze začátku přepsat web do srozumitelnějšího jazyka. Popravdě po prvním přečtení moc nechápu, co vlastně nabízíte. Což je zásadní problém, protože když po prolítnutí homepage člověk nepochopí, co chce web prodávat, tak ho vypne. Já to nepochopil ani po přečtení dalších odkazů.

Můžete mi například stručně vysvětlit, jakou nabídku máte pro nájemníka (podnájemníka) a jakou pro pronajímatele?


Tak dle mě, fy. která dělá naše SEO a další web experty je web srozumitelný - což neznamená, že já či oni máme/mají pravdu :-)). Pronajímatel si může u nás pojistit oproti neschopnosti nájemce platit nájem a to do výše 6 měsíčních nájmů ročně. Nájemce si u nás může pojistit kauci - místo aby platil i desítky tisíc Kč dopředu za kauci zaplatí pouze malou roční pojistku. Do třetice máme ochranu plateb nájemného - klasičtější "pojištění složenek".
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 26. 6. 2012 15:38

omgf píše:Ale mě to vůbec nežere, já nejsem na rozdíl od tebe pojišťovák, ale pronajímatel. Žere mě agresivní marketing produktu, který považuji za rizikový vůbec bych se nedivil, kdyby fungoval na proncipu letadla - dokud přitéká dost nových klientů, všechno funguje.

Jinak díky za čísla z maďarského trhu. Podíl AIM na maďarském trhu 0,4% mě utvrdil, že si u nich nic pojistit nenechám.

Pojištění nájmu je z principu velmi rizikový produkt. Jednak se budou mít tendenci pojišťovat majitelé, kteří mají problematické nájemníky (sociálnější bytovky) a majitelé s dobrými nájemníky se naopak pojišťovat budou méně (nemají tolik negativních zkušeností, aby se chtěli pojišťovat). A při plošné ekonomické krizi tento produkt bude reagovat velmi senzitivně a porostou počty škodních událostí. A pak může mít pojišťovna trable dostát svým závazkům, zejména malá pojišťovna jako je AIM. To že nějaký Triglav v jiném segmentu s nižším rizikem má spokojené zákazníky neznamená, že se poběžím pojistit do AIM.


Direct pojištění měli třeba 0,3% ČR trhu - ale jenom toho, ovšem AIM je aktivní i na dalších trzích ;-). A jsou o něco menší než jiné "významné značky", které Vám ale nejspíš nic neříkají.

Jinak k Vaší analýze - jste pronajímatel a máte kolik bytů? Desítky? Stovky? Tisíce? Po celé republice? Máte zkušenosti se správou tisíce nájemních bytů v celém regionu? Mi ano. Po stránce realitní známe tento a další trhy velice dobře. Vy máte dojmy, mi fakta - ale to není nic proti ničemu. Pojišťuji se klienti s jedním i 50+ bytů, protože se bojí platební schopnosti nájemce, jestli přijde o práci a tudíž nemohou platit, jestli se z něj vyklube hajzl, který prostě nechce platit anebo protože - v případě jednoho klienta s bytovým domem 50 km na západ od Prahy, protože to prostě nechce řešit - atd. atp. Tím řečeno, naše produkty určitě nejsou pro každého - nikdy jsme to ani netvrdili.

-- 26. 6. 2012 16:40 --

S474N píše:
Paul Kucera píše:Ne, nejsme klasičtí bouchači pojistek. Podívali jsme se na trh a dotáhly to, co tu chybí. Nejsme "jen obchodní zástupci". Klienti vesele uplatňuji pojistné nároky již od října 2011.

Takze muzi se podivali a zeny to dotahly? :oboze :roll:


Jo jo, ta čeština - nejsem rodilý mluvčí - děkuji za upozornění (malý tip - jméno je Paul, cosi to asi naznačuje :lol: )
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omgf 27. 6. 2012 07:37

AIM podle pana Kučery působí na více trzích a my ubozí čecháčkové jsme o ní neslyšeli. Asi to bude tím, že tato pojišťovna, podle pana Kučery "střední" velikosti při svém působení na vícero trzích zapomněla na své stránky s koncovkou .eu dát informace v jiném jazyce než maďarštině. Ale třeba jen nestíhají prudkou zahraniční expanzi a časem se dočkáme i informací v polštině a slovenštině (tam prý už působí) a možná časem i v angličtině.

Srovnání 0,4% podílu AIM v Maďarsku a 0,3% podílu Directu v Česku je fér. Direct už to tady v Čechách zavřel, zachovali se férově a klientům smlouvy dojedou, nebudou pouze obnoveny.

Guarenty group má jistě bohaté zkušenosti z českého realitního trhu, vždyť na něm podniká již skoro dva roky. Ale na to se nejspíš dozvíme, že majitelé mají bohaté zkušenosti ze zahraničí. Kdo chce, nechť věří.

Víte pane Kučero, ta česká nedůvěra je daná tím, že obchodníků s deštěm už tady byla spousta, nabízely se všelijaké investiční produkty s tím, že na západě je to běžné, mají s tím bohaté zkušenosti a jen tady v čechách jsme ještě o tomto úžasném produktu neslyšeli. Vždycky se na to nachytá spousta lidí.
Na druhou stranu, byli tu i zahraniční investoři, kteří podcenili vynalézavost čechů v tom, jak ojebat systém a pohořeli.
Abych Vás neobviňoval z obchodování s deštěm, třeba to myslíte upřímně, produkt je dobře postaven, rizika správně spočítána, AIM bude expandovat, nezkrachuje a pojistné produkty od ní nakonec okopírují i velké pojišťovny a budou se chytat za hlavu, že si tak skvělý pojistný trh nechali utéct, majitelé nemovitostí budou seriózně pojištěni a celé to bude fungovat. Závisí to konec konců na tom, kolik svým marketingem přesvědčíte klientů, aby si produkt pořídili.

Kdo se chce pojistit u AIM, nechť se nechá pojistit u AIM. Kdo věří Guarenty group, že mají bohaté zkušenosti a know how, nechť jim věří. Každý si za svoje peníze zodpovídá sám a komu je svěří, je jeho věc.

Tohle je můj poslední příspěvek na dané téma, víc mě to nezajímá.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 27. 6. 2012 12:04

omgf píše:AIM podle pana Kučery působí na více trzích a my ubozí čecháčkové jsme o ní neslyšeli. Asi to bude tím, že tato pojišťovna, podle pana Kučery "střední" velikosti při svém působení na vícero trzích zapomněla na své stránky s koncovkou .eu dát informace v jiném jazyce než maďarštině. Ale třeba jen nestíhají prudkou zahraniční expanzi a časem se dočkáme i informací v polštině a slovenštině (tam prý už působí) a možná časem i v angličtině.

Srovnání 0,4% podílu AIM v Maďarsku a 0,3% podílu Directu v Česku je fér. Direct už to tady v Čechách zavřel, zachovali se férově a klientům smlouvy dojedou, nebudou pouze obnoveny.

Guarenty group má jistě bohaté zkušenosti z českého realitního trhu, vždyť na něm podniká již skoro dva roky. Ale na to se nejspíš dozvíme, že majitelé mají bohaté zkušenosti ze zahraničí. Kdo chce, nechť věří.

Víte pane Kučero, ta česká nedůvěra je daná tím, že obchodníků s deštěm už tady byla spousta, nabízely se všelijaké investiční produkty s tím, že na západě je to běžné, mají s tím bohaté zkušenosti a jen tady v čechách jsme ještě o tomto úžasném produktu neslyšeli. Vždycky se na to nachytá spousta lidí.

Na druhou stranu, byli tu i zahraniční investoři, kteří podcenili vynalézavost čechů v tom, jak ojebat systém a pohořeli.
Abych Vás neobviňoval z obchodování s deštěm, třeba to myslíte upřímně, produkt je dobře postaven, rizika správně spočítána, AIM bude expandovat, nezkrachuje a pojistné produkty od ní nakonec okopírují i velké pojišťovny a budou se chytat za hlavu, že si tak skvělý pojistný trh nechali utéct, majitelé nemovitostí budou seriózně pojištěni a celé to bude fungovat. Závisí to konec konců na tom, kolik svým marketingem přesvědčíte klientů, aby si produkt pořídili.

Kdo se chce pojistit u AIM, nechť se nechá pojistit u AIM. Kdo věří Guarenty group, že mají bohaté zkušenosti a know how, nechť jim věří. Každý si za svoje peníze zodpovídá sám a komu je svěří, je jeho věc.

Tohle je můj poslední příspěvek na dané téma, víc mě to nezajímá.


Hlavně nechápu Vás slohový styl - proč píšete "ubozí čecháčkové"? To pořád píšete a mluvíte jako byste měl vosu v řiti? Musí to pro Vás být únavné a deprimující :-| .

Každopádně AIM si momentálně předělává stránky. Guarenty Group má nějaké zkušenosti s realitním trhem, podstatnější je, že Ti, kteří stoji za GG mají velice bohaté zkušenosti se středoevropským nájemním trhem, včetně českého.

Až tento v zahraničí standardní produkt začnou nabízet další, tak to bude o něčem jiném, pro zatím je na nás - Guarenty Group (nikoliv AIM) tento náš (ne jejich) produkt nabízet jako jediný. Jestli AIM bude expandovat je mi úplně jedno, pro mě je důležité, že mám pro své klienty adekvátní zajištění.

Ta Česká nedůvěra - vlastně rýpavost - je, řekl bych ze zkušeností vlastních i stovky dalších cizinců zde pracující a podnikající, asi genetická. Jo, jsme šikovní, umíme mnoho z mála a žije se tu skvěle... ale ty kecy kolem, které máme, že :)? Všechno je problém, nic není možné. A přitom, když se malinko zapřemýšlí, vždy se najde cesta. Doufám, v že této "schizofrenní tradici" budeme pokračovat bez těch zbytečných keců ;-) . Jak vždy říkám, tato země potřebuje pořádnou a zdrcující krizi a třeba poté si začneme vážit toho co máme a těch, které se snaží něco budovat.
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bart.homer 27. 6. 2012 14:21

Vosu v řiti ... :mrgreen: Tak to jsem ještě neslyšel... :D Jo čecháčkové jsou strašný národ. Co neznají, tak zrychleně prozkoumají a protože je to něco nového, tak to zdrbnou jak mohou. Vím to ze své zkušenosti, když jsem rozjížděl velkoobchod a maloobchod se svým zbožím. Zarytě se k novému stylu obchodování stavěli jako by to bylo něco špatného a já byl nějaký lump. Přitom se podobným způsobem obchoduje i všude jinde.
Nicméně aspoň já Guarenty Group popřeji, aby se jim dařilo, protože si myslím, že přišli se zajímavou novinkou na trh, která zde chyběla a vychytali to prázdné místečko... o<:)
bart.homer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 6. 2012 22:54

Zdá se mi tento produkt rizikový ještě z jiného pohledu.

Pokud lidé stojící za Guarenty Group sami investují do nemovitostí, což je pravděpodobné (na webu není zveřejněno, kdo za firmou stojí a z obchodního rejstříku nelze nic vyčíst), mohou takto mapovat trh, sledovat, jak plyne či neplyne nájemné, kde jsou jaké ceny, kde mají pronajímatelé největší problémy s nájemníky, bonitu nájemníků atd. Sice by se jednalo o nekalou soutěž, ta ale bývá obtížně prokazatelná.

Protože Guarenty Group je obchodní společnost a nikoli pojišťovna, byl bych opatrný, komu svěřím své obchodní informace a v podstatě i nájemní know-how.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Paul Kucera 29. 6. 2012 09:05

astrapa píše:Zdá se mi tento produkt rizikový ještě z jiného pohledu.

Pokud lidé stojící za Guarenty Group sami investují do nemovitostí, což je pravděpodobné (na webu není zveřejněno, kdo za firmou stojí a z obchodního rejstříku nelze nic vyčíst), mohou takto mapovat trh, sledovat, jak plyne či neplyne nájemné, kde jsou jaké ceny, kde mají pronajímatelé největší problémy s nájemníky, bonitu nájemníků atd. Sice by se jednalo o nekalou soutěž, ta ale bývá obtížně prokazatelná.

Protože Guarenty Group je obchodní společnost a nikoli pojišťovna, byl bych opatrný, komu svěřím své obchodní informace a v podstatě i nájemní know-how.


Guarenty Group pomáhá svým klientům spravovat příjem z nájmu a navíc za ten nájem zodpovídá skrze své pojištění. Guarenty Group není obchodní společnost, nýbrž pojišťovací agent. Logicky trh sledujeme velice zblízka a i ho mapujeme a o nájemném máme bych řekl téměř dokonalý přehled.

V čem vidíte problém? Jinak, jestli mluvíte vážně o nájemném know-how tak jste dokonale směšný :-D .

-- 29. 6. 2012 10:07 --

Paul Kucera píše:
astrapa píše:Zdá se mi tento produkt rizikový ještě z jiného pohledu.

Pokud lidé stojící za Guarenty Group sami investují do nemovitostí, což je pravděpodobné (na webu není zveřejněno, kdo za firmou stojí a z obchodního rejstříku nelze nic vyčíst), mohou takto mapovat trh, sledovat, jak plyne či neplyne nájemné, kde jsou jaké ceny, kde mají pronajímatelé největší problémy s nájemníky, bonitu nájemníků atd. Sice by se jednalo o nekalou soutěž, ta ale bývá obtížně prokazatelná.

Protože Guarenty Group je obchodní společnost a nikoli pojišťovna, byl bych opatrný, komu svěřím své obchodní informace a v podstatě i nájemní know-how.


Guarenty Group pomáhá svým klientům spravovat příjem z nájmu a navíc za ten nájem zodpovídá skrze své pojištění. Guarenty Group není obchodní společnost, nýbrž pojišťovací agent. Logicky trh sledujeme velice zblízka a i ho mapujeme a o nájemném máme bych řekl téměř dokonalý přehled.

V čem vidíte problém? Jinak, jestli mluvíte vážně o nájemném know-how tak jste dokonale směšný :-D .


A jinak, jestli klient, kterému spravujeme příjem z nájmu se rozhodne nám nemovitost prodat, v čem spočívá problém?
Paul Kucera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 6. 2012 11:03

Moment, já tedy Vaši službu stále nepochopil.

Nájemníci posílají nájemné na Váš účet? Nikoli na účet pronajímatele?

Tedy fungujete podobně jako inkasní agentury, které shromažďují platby za faktury od odběratelů svých klientů a hlídají splatnost?

P.S. Nejlepší způsob, jak naštvat potenciální klienty, je urazit je. Pokud byste byli schopni svůj produkt pořádně vysvětlit, pak by nevznikaly otázky.
astrapa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků