pojisteni auto/ kradez/ u koho?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 28. 9. 2012 19:41

prosim poradte mi na koho se obratit? chystam se na 2tydny do zahranici autem a jak to tak vypada, auto tam bude nekde celou dobu stat.

lidi zde z fora mi poradilo pojistit proti kradeze (nechapu ze me to nenapadlo).

mam 3otazky:

1. lze sjednat online? (nedostatek casu, podceneni situace)

2. u koho?

3. lze na urcitou dobu? idealne na avizovane 2tydny

predem dekuji za odpovedi
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 28. 9. 2012 20:05

A hrozi tam opravdu riziko? Co je to za stat? Vozidlo je v jake cene? Co to vyresit jinak?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod buck12345 28. 9. 2012 21:55

auto si cenim na vela moc. odhadovat cenu tezko. 100000,-. jedna se o holland- amsterdam. nehodlam riskovat. pokud je moznost pojisteni na min. obdobi, napr. na mesic ci mene, nevaham. jde to? je mozno online?
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2012 22:49

Otázkou je, proč si ho pojišťuješ jen do zahraničí a nemáš ho pojištěné doma. To je tam opravdu vyšší pravděpodobnost odcizení?

Jinak docela dobré havarijní umí Česká pojišťovna. Krátkodobé pojistky má ale drahé, nicméně to jde udělat tak, že si uzavřeš klasickou roční a po návratu ji vypovíš s 8 denní výpovědní lhůtou (pokud neuplynuly více než 2 měsíce od sjednání). Nenastala-li pojistná událost, pojišťovna poměrnou část pojistného vrátí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod iura 28. 9. 2012 22:52

Jestli není levnější tam letět letadlem. :-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2012 22:57

Někdy ano, někdy ne. Záleží na tom kdy a kam přesně se potřebuješ dostat a hlavně s čím. Je velký rozdíl, jestli letíš s příručním zavazadlem, nebo s sebou bereš např. sportovní náčiní (kola, potapěčské vybavení,...). To, co dneska chtějí aerolinky za "nadměrné kilogramy" je už fakt trochu dost - v přepočtu na kilo, je levnější letenka pro člověka, než pro kufr :shock:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod buck12345 29. 9. 2012 06:14

PatrikChrz píše:Otázkou je, proč si ho pojišťuješ jen do zahraničí a nemáš ho pojištěné doma. To je tam opravdu vyšší pravděpodobnost odcizení?

Jinak docela dobré havarijní umí Česká pojišťovna. Krátkodobé pojistky má ale drahé, nicméně to jde udělat tak, že si uzavřeš klasickou roční a po návratu ji vypovíš.

doma parkuju na vesnici v zamcene garazi, min. riziko odcizeni.

ted auto bude stat na ulici v amsterdamu. duvod jasnej myslim:)

nemuzu si dovolit vysolit jednorazove velke naklady.

proto me napadlo pojistit na co nejketatsi dobu. takze dam pteednost spolecnosti, ktera to nabizi a zaroven i online. je nekdo takovy? dekuju
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2012 06:20

On-line havarijko? No, nevím, většinou chce pojišťovna automobil před vzetím do pojištění vidět (prevence pojistných podvodů). Sice jsem zaregistroval i různé akce s možností sjednat si havarijko na dálku, ale ty nemívaly dlouhého trvání.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod buck12345 29. 9. 2012 06:41

jestli to resi moznost kradeze, proc ne? problem asi je ten, ze jsem v tom spechu a planovani odjezdu, zapomnel na tuto ,,malickost,, a ted uz osobne nestihnu vyresit, proto doufam v online sjednani.

vec se ma tak, ze auto ve finale bude nekde 2tydny stat. bud na parkovisti hotelu, nebo na parkovist predmesti amsterdamu. nedokazu odhadnout do jake miry jsou na miste obavy, ale kdyby doslo ke kradezi, byl bych ,,namydlenej,, takze pokud tu nekdo takovy je, kdo nabizi online sjednani s kratsi pojistnou dobou jdu do toho...
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2012 06:47

Jestli se bojíš jen té krádeže (a ne třeba havárie, zničení živelnou událostí, nebo jakýchkoliv jiných rizik) a jen v tom Amstru, tak co si tam na ty dva týdny zaplatit nějaké hlídané parkoviště?

Třeba někdo o možnosti sjednat si havarijko on-line ví, mě ale nyní žádná pojišťovna nenapadá. Za jak dlouho odjíždíš? Já že by neměl být problém si zavolat prakticky do jakékoliv pojišťovny či makléřské firmy a někdo by přišel k tobě domů (samozřejmě mu raději neříkat, že to chceš na dobu tak krátkou, ale sjednat to na rok a po návratu na pobočce vypovědět :) ). Případně zkusit některé autosalony a autobazary, co jsou otevřené i o víkendu, tam taky někdy pojišťují auta.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod buck12345 29. 9. 2012 08:29

jasny, dik za odpoved. beru to tedy nasoedovne:

1. sjednat lze, a to min. na rok. po navratu vypovedet. lze uhradit jen za nejake obdobi? jde mi o to, ze nejsem momentalne schopen platit tolik, na cely rok, finance budu potrebovat v zahranici.

placene parkoviste. na 2tydny to bude pekna palka, otazka. co bude levnejsi no...
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2012 08:36

Sjednáš na rok, nebo na dobu neurčitou s měsíčním placením. Zaplatíš první splátku. Až se vrátíš, tak pojistku vypovíš, ta poběží ještě 8 dní, pak zanikne. Zaplatíš jen poměrnou částku za uplynulou dobu (tedy doba od sjednání do výpovědi + 8 dní), zbytek ti pojišťovna vrátí. Podmínkou je, aby se z pojistky neplnilo (i minimální částka), pak má pojišťovna právo na pojistné za celý rok.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 29. 9. 2012 08:37

Patriku, a není zrovna tobě, škrtovi, co chce šetřit každý desetník blbé poradit aby si pozval někoho domů, když víš, že za to nedostane žádné peníze - ani na tu dopravu k němu??? O času už vůbec nemluvím. Ono je šetřit a šetřit, ale tyhle rady, to je už trochu moc.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2012 08:48

No jo no, riziko podnikání :). Na druhou stranu někteří finanční poradci přímo lákají z lidí kontakty i když z 90 % z toho nic nebude a tady se mu jeden přímo nabídne (a nikdo nevyloučí, že si u něj buck nekoupí příště něco jiného, třeba mu prodá povinné ručení na další auto, nebo si sjedná do toho Amstru cestovní pojištění).

Já bych si takové pojištění sjednal přímo na pobočce, ale když kolega píše, že to nestíhá, tak co má dělat?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 29. 9. 2012 09:06

Ne, toto již není riziko podnikání, to je obyčejný podvod na toho prodejce. A že to radíš ty, no, na každého jednou dojde.
kamey
Diskutér

Další stránka