IŽP - Amcico Invest

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod An7yk 30. 10. 2012 09:56

Zdravím,
už tu je pár témat na ty IŽP, rád bych ale i přesto založil svoji nit.
V červnu 2011 jsem si na doporučení známé/ovb pracovníka založil http://www.metlifeamcico.cz/cz/Individu ... nvest.html ( amerika 100% ), měsíčně platim 2000 Kč , mám to do 65ti let. Je u toho napsano že je to na smrt a to 15 000 Kč nebo hodnota účtu ( tole tam dávaj jen kvuli tomu, aby lidi museli platit pravidelně že, aby to dostalo to název pojištění )

Dnes bych si to už neuzavřel, ale stalo se.
Teď, nový finanční poradce zfincentra řiká zruš to a tady máš, taky do 65ti let, ČP INVEST tzn podílové fondy, kde nejsem nucen platit mesíčně a muzu bez penale vybirat v průběhu toho. Pravda, to ČP INVEST vypadá lépe a nejsem tam nucen platit jako u IŽP ale nevěřím nikomu.

Psal jsem té známe, že zrušim to IŽP a ona řiká neruš to. Jde jí jen o prachy? Nebo jemu jen abych si uzavřel to co mi nabízí on ?
Jde mi o to, že mám zatím utopených nějakých 30 000 v tom IŽP, když to ted zruším tak o to přijdu že ?
Kolik let bych musel vydržet, abych nebyl ve ztrátě? Když z toho budu vybírat dřív jak v 65ti letech tak bude dycky 15% daň, takže ve ztrátrě nebudu jen tehdy, když to vydržim ještě 40 let?
Jde mi o to, zda to mám teď zrušit a rozloučit se s těma nastrkanejma penězma ( protože to držet dál a doufat je zbytečné a bude jen a jen horší a horší ) tam nebo to pár let vydržet? Ta známá řiká aspon rok, aby tam něco bylo.
Video games ruined my life. Good thing I have two lives left.
An7yk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 30. 10. 2012 10:11

http://www.produktovelisty.cz/pojisteni ... kokem.html

Stačí si projít vlákna, která tady jsou. Základní myšlenky tam jsou popsané.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 30. 10. 2012 10:18

jj, Amcico na spoření. slušná chuťovka... :-)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod An7yk 30. 10. 2012 10:42

vladimir.svorba píše:http://www.produktovelisty.cz/pojisteni-osob/clanky/410-aviva-metlife-jeden-vitez-s-naskokem.html

tam jsem teda zjistil že Vision je lepší jak všechno od Metlife, ale stále nejsem jist, zda nejlepší volbou je udělat pápá těm penězům již tam poslaným ( pokud bych se nerozhodnul si to platit do 65ti let ) :-(
An7yk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 30. 10. 2012 11:18

Do 65 let stihneš v té smlouvě prodrbat takový prachy, že ti nějakých 30 litrů přijde úplně směšných.

Další věc je ta, jestli jsi schopný GARANTOVAT, že po dobu 30 a více let (pohledem do skleněné koule jsem odhadl tvůj věk) budeš každý měsíc vkládat 2 000 Kč do této či jiné smlouvy. Všechny tyhle dlouhodobé investice totiž stojí na předpokladu, že klient vynechá jen pár splátek (případně je vynechat nemůže - to se týká pojistných smluv) a že se svět nijak dramaticky nezmění. Machři z Partners ti sice budou tvrdit, že Pioneer má zhodnocení 10 % ročně, jenže to je propočet na dobu minulých 100 let. 100 roků nebudeš žít, natož abys tak dlouho investoval.

Smrt nebo hodnota fondu, to zní jako peníze nebo život :) . Když umřeš a na tvý smlouvě bude polovina peněz, než jsi tam vložil ("je to investice, kliente, a nám se nějak nedaří, víte, celýmu světu se tak nějak nedaří"), tak tví pozůstalí dostanou právě tu polovinu. Líp to má ošetřený Allianzka (při smrti hodnota fondu nebo vložené peníze - co vychází líp).
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 30. 10. 2012 11:28

A já jsem si myslel, že při smrti se vyplácí pojistná částka pro případ smrti.

-- 30. 10. 2012 10:37 --

An7yk píše:
vladimir.svorba píše:http://www.produktovelisty.cz/pojisteni-osob/clanky/410-aviva-metlife-jeden-vitez-s-naskokem.html

tam jsem teda zjistil že Vision je lepší jak všechno od Metlife, ale stále nejsem jist, zda nejlepší volbou je udělat pápá těm penězům již tam poslaným ( pokud bych se nerozhodnul si to platit do 65ti let ) :-(

Jediný, kdo vám je schopný poradit, je člověk s křišťálovou koulí (krásná sereminazáda) a nebo profiporadce.

Když ale nevěříte nikomu, vůbec nechápu, proč jste toto vlákno zakládal.
Buď budete:
1) řešit všechno podle sebe
nebo
2) si najdete profiporadce a společnost, která se o vás bude starat dlouhodobě
nebo
3) dáte na rady anonymů, kteří o vás nic nevědí a nemají žádnou odpovědnost
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2012 11:38

Vybrany produkt opravdu neni vhodny na sporeni. Ale nez to zrusis a uzavres zase jiny bazmek, doporucoval bych celkove se zamyslet nad svymi financemi. Uzavrel jsi produkt na 40 let, uplynul rok a chces ho rusit? Fajn, zrusis ho, sjednas jiny a az za tebou nekdo za rok zase prijde, ze ma neco lepsiho, tak co? Zase budes rusit? To prodelas kalhoty.
Nejdrive to chce si udelat poradny financni plan - podle zadanych udaju vyvozuji, ze je ti 25 let. Mas uz napr. vyresene bydleni? Protoze je nesmysl cpat penize do 40 leteho produktu, kdyz je nejspise uz brzo budes potrebovat. Takze udelat si plan jako v Basnicich a zjistit, kolik a kdy budes potrebovat penez. Teprve potom zacit vybirat produkty s ohledem na jejich investicni horizont.
Budu predpokladat (kdyztak me oprav), ze vlastni bydleni vyresene nemas. Tak bych rezignoval na vsechny investicni produkty (a zrusil ten soucasny) a zacal si vytvaret rezervu "co to jde" na sporicim uctu ci kratkodobejsich terminovanych vkladech jako zaklad pro hypoteku (pripadne, pokud to zvladnes, tak pro koupi/upravu/rekonstrukci/pristavbu... za hotove).
Teprve az budes mit vyresene bydleni, tak bych rozhodoval, co dal, jestli splacet hypoteku (ja bych volil tuto moznost), nebo vyuzit toho, ze se ti ji podarilo ziskat za vyhodnych podminek a snazit se investovanim volnych prostredku dosahnout vyssiho zhodnoceni. Netvrdim, ze je to nemozne, ale jen malokomu se to dlouhodobe dari.
A jestli jde kamaradce o provizi? No, pokud to zrusis drive, nez uplynou dva roky od sjednani, tak asi bude muset cast provize vracet, no.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod An7yk 30. 10. 2012 11:47

PatrikChrz:
přesně tak, dneska mam schůzku s jiným finančním poradcem, nabízí mi životní pojištění ( klasické ) na urazy, investování na 40 let ( pochopil jsem z toho, že cca 16 000 Kč spolkne produkt aby se zaplatil, mělo by to být 70% veškerých poslaných penez po dobu 2 let ( IZP poylka 100% za 2 roky ze ? ) ) s tim že tam budu pravidelně kazdej mesic davat sjednanou částku s timže až budu prachy z toho chtít tak si je kdykoliv vytahnu bez poplatků a omezení, že nemám povinnost pravidelně platit, že je to efektivnější jak spořák ( samozřejmně v počátcích ne, je tam těch 16 000 co to "sežere" ). a spočítal to tak, abych měl důchod ( pokud to v průběhu nebudu vybírat ) - mě to přijde docela příjemný ale jen v dlouhodobějším horizontu

ano, bydlení vyřešené nemám zatím, bydlím u rodičů a strkam část peněz na spořák, část na stavebko a část polyká IŽP.

víte, to IŽP mi přišlo jako skvělá věc když mi to nabízela, ale neřekla mi nevýhody ( třeba že to spolkne první 2 roky veškerých penez , že tam je srážková dan při výběru 15%, že tam je 70-0% penále při výběru mezi 3-10tým rokem )
An7yk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 10. 2012 12:08

An7yk: dovedes pochopit jednu zakladni vec? Ze se bavime o pojisteni, tedy o produktu, ktery ma zajistovat rizika a nikoliv o sporeni, ktere ma zhodnocovat penize? Jak jsem zde jiz nekolikrat zminoval, sporit si na pojisteni mi prijde jako soulozit masturbaci. Bud chces jedno, nebo druhe.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2012 12:12

Vyprdni se na 40 lete produkty. Spor, co to jde. Ono kazde procento, o ktere budes moci snizit LTV (pomer mezi hodnotou nemovitosti a poskytnutou hypotekou) dobre. Pres 80 % LTV uz je dnes problem a cim nizsi, tim je i nizsi urokova sazba a samozrejme i naroky banky na prijem a vubec roste sance na schvaleni.
Rodinu (predpokladam) nemas, tak je otazka, jestli to pojisteni nyni ma vubec smysl. A never tomu, ze si ze zivotka udelas vyhodny sporici ucet - ani nahodou, vzdy to byde vychazet hur, pokud ho tak hodlas pouzivat (tedy nepravidelne vkladat a vybirat).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod An7yk 30. 10. 2012 15:47

vladimir.svorba:
nereagoval jsem na váš příspěvek, nějak jsem to přehlídnul

víte, finanční poradce který na mě za půl hodiny čeká, tak tomu jde taky z části o zisk, řiká zruš IŽP ale zase uzavři toto :D
a ta poradkyně co mi uzavřela to IŽP mi radí, abych to aspon ještě rok nechal ( tzn aby měla plnou provizi ze mě že? )
takže jim nemůžu důvěřovat, já nechci po vás rozhodnutí co mám udělat, ale názor, nebo co byste udělal na mém místě a já to zhodnotím. o radu jsem se tázal už jich, ale zdá se, že jim jde hlavně o jejich kapsy a né o mě ...
An7yk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 10. 2012 15:52

A co kdyby sis zacal sjednavat ty produkty, o ktere mas primo zajem ty a chces je a nikoliv to, co ti kdo nakuka?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 30. 10. 2012 17:22

An7yk píše:vladimir.svorba:
nereagoval jsem na váš příspěvek, nějak jsem to přehlídnul

víte, finanční poradce který na mě za půl hodiny čeká, tak tomu jde taky z části o zisk, řiká zruš IŽP ale zase uzavři toto :D
a ta poradkyně co mi uzavřela to IŽP mi radí, abych to aspon ještě rok nechal ( tzn aby měla plnou provizi ze mě že? )
takže jim nemůžu důvěřovat, já nechci po vás rozhodnutí co mám udělat, ale názor, nebo co byste udělal na mém místě a já to zhodnotím. o radu jsem se tázal už jich, ale zdá se, že jim jde hlavně o jejich kapsy a né o mě ...

Ne každý, kdo si říká poradce, je opravdu poradce. Hledejte tedy dále :-)

Ale zrušit IŽP na spoření po dvou letech je pro Vás horší než ho zrušit po roce.
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod An7yk 30. 10. 2012 21:52

vladimir.svorba:
to mi už došlo, beru to jako lež od té osoby co řiká zrušit po roce, jelikož té osobě jde čistě o to, aby jí nesebrali něco z provize. smutné :-!
An7yk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod An7yk 1. 11. 2012 00:36

zdravím opět všechny!
prosím o pomoc, zda mi už nehrabe, ponořil jsem se do pojistných podmínek a zjistil nebývalou informaci a spočítal si, že kdybych byl ochoten snížit a platit minimalní možnou částku ( 500 + 29 Kč ) až do 10. roku IŽP, nebyla by tak velká ztráta. Počíta jsem čistě s vklady, nebral jsem v potaz zhodnocení.
Totiž mé IŽP žere první rok 60% a další rok 30%, takže něco tam teoreticky je, ale né teď, kdy je stejně odkupné 0.
Ted jsem ve ztrátě 32 000, kdybych platil 529 Kč ještě přes 8 let, vychází mi, že tam bude posláno 84500 z toho investováno 62700 a to by měla být teoreticky vybratelná částka. Z té celkévé částky by ztrhnuli 15%, takže by to ve výsledku byla opět ztráta 30 000. počítám dobře? kdo se nenudí a veme do ruky kalkulačku a přepočte to po mě? :-)

fakta:
16x 2000
8x 500 Kč
----------
8x12x500 Kč

to by byly celkem peníze ode mě poslané
z počátku je 12x60% zaslaných penez poplatek, dalších 12 měsíců je jen 30% poplatek co si schramstne amcico.

dalších 8x12x500 je povinná výdrž u produktu, dokud neklesne odkupné penále na 0%

pak je tu daň 15%

Výsledek by měla být odkupní hodnota účtu.
( nikde jsem nepočítal s nějakým zhodnocením )
Bohužel nevím jak vysoké přesně další poplatky se skrývají. ty by snad pokrylo teoretické zhodnocení
An7yk
Kolemjdoucí

Další stránka