IŽP - Amcico Invest

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yowie 2. 11. 2012 16:12

Já bych se držel toho, co psal hned na začátku Patrik. Zrušit to a klasicky spořit, abys byl schopen co nejdříve se dostat ke svému bydlení.

Uvedu příklad svůj a svého kamaráda. Oba máme sice něco trošku jiného než ty, ale ve výsledku je to podobné. Jedná se o podílové fondy od Axy - Generace X.

Oba to máme od poradce Partners a pro nás oba to bylo poučení přesně v duchu toho, co tvrdí Patrik, tedy že cpeme prachy do něčeho a na straně druhé platíme úroky za peníze, které jsme nacpali právě do těch investic. Zároveň výnosy stojí za..., respektive já, mám za dva a půl roku výnos celých 0,99%! Čili jsem, kvůli velmi vysokým vstupním poplatkům asi 46 000,- v mínusu.

Zároveň, pokud už nějaké peníze máš, tak bych to bydlení řešil v podstatě ihned, ceny bytů jsou nízko a zároveň hypotéky jsou nízko. Také se, dříve nebo později, bude muset objevit inflace a v momentě, kdy k tomu dojde, je výhodnější dlužit, neb inflace maže dluhy.

Zároveň čím víc budeš mít svých peněz na hypo, tím lepší podmínky si vyhádáš. Pokud to všechno nacpeš do IŽP a podobných nesmyslů, tak si nakonec budeš brát hypo s o dost vyšším úrokem, nebo ji dokonce nedostaneš.

Je jen na tobě, jestli ti stačí rada, nebo si to potřebuješ vyzkoušet na vlastní kůži a živit si svého poradce. Jak se říká, co je dobré, prodává se samo, co stojí za ....., tam je třeba nasadit prodejce...
yowie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 2. 11. 2012 17:20

qazik píše:
kamey píše:OK, a to je vyrábíš, prodáváš, opravuješ, nebo projektuješ (nebo jak se tomu u aut říká?).

to "projektovani" bude asi nejbliz. I kdyz se to teda netyka primo tech aut, ale vyrobnich linek, kde se vyrabi...

Tak to jo, to budeš mít hafo zákazníků, že ani nestíháš projektovat. Těch hal se staví na každém rohu desítky.

BTW, výběrových řízení se nezúčastňujete - vlastně proč, že jo? :hm
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 11. 2012 18:01

yowie píše:Já bych se držel toho....., tam je třeba nasadit prodejce...

mám fondy v zisku a hypo s 2,85% p.a.(fix)- co dělám špatně?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod qazik 2. 11. 2012 18:28

kamey píše:Tak to jo, to budeš mít hafo zákazníků, že ani nestíháš projektovat. Těch hal se staví na každém rohu desítky.

BTW, výběrových řízení se nezúčastňujete - vlastně proč, že jo? :hm

no ted popravde receno nerozumim, tohle ma byt narazka na co? Jestli na pocet projektu, tak se firme dari dobre, dekuju za optani. V soucasne dobe mame nasmlouvane projekty tusim do roku 2014. A na tohle nam ted staci jediny zakaznik... ;-)
Ono je potreba si uvedomit, ze na kazdy novy typ auta, nebo novou generaci stavajiciho typu se stavi nova linka, to fakt neni jenom o novych halach...
Jinak vyberovych rizeni se samozrejme firma zucastnuje, nekde jsem snad psal ze ne?
Ale mam pocit, ze jsme trochu odbocili od tematu, takze bych tu diskusi zase vratil k financnim produktum a poradcum... :-)
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 2. 11. 2012 18:33

Ne, to byla narážka na tvůj proslov k nám. Chováme se úplně stejně, jsou mezi námi poctiví i lumpové, stejně jako v každém jiném oboru. Vaše firma se musí podbízet ve výběrových řízeních, někteří z nás se podbízí nabídkami služeb "ZDARMA", které zdarma nejsou (jako ostatně nic), funguje to všude stejně. Stejně tak existují linky, ze kterých vyjíždí zmetkové výrobky a po 2 - 3 - X letech firma svolává majitele vozů k výměně, opravě (v lepším případě to nikoho nestálo život).
V tvém oboru existuje spousta opraven, které okrádají zákazníky výměnou dílů za levnější, než jsou účtované - prostě všude se dá něco najít.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 3. 11. 2012 08:42

Fantucci píše:
yowie píše:Já bych se držel toho....., tam je třeba nasadit prodejce...

mám fondy v zisku a hypo s 2,85% p.a.(fix)- co dělám špatně?

Úplně nerozumím, asi by to chtělo trochu rozvést...

Jinak neříkám, že fondy jsou vždy špatně, jen chci poukázat na riziko a poměrně vysoké náklady s tím spojené. Samozřejmě teď se tu různí poradci budou zaklínat tím, jak jsem hloupý, že po necelých třech letech hodnotím, že je to celoživotní produkt atd. Mě ty fondy byly prodány poradcem Partners s tím, že tam bude za 10-15 let dost peněz na podstatné, nebo úplné umoření hypotéky, čili žádný celoživotní produkt a takto je generace X prodávána (nebo byla) velké části klientů partners.

A teď, když část toho času uběhla sem pouze píšu reálná čísla. Tzn. zaplatil jsem vstupní poplatek skoro 50 000,- a investice vydělaly tisíc korun.

Ono je občas dobré konfrontovat sliby s realitou...
yowie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 3. 11. 2012 09:56

yowie : Fantucci to myslí jednoduše. Máš své peníze a řešíš bydlení. Buď si za své peníze koupíš byt nebo si vemeš hypo a své peníze investuješ. Samozřejmě tak, aby investice vynášela více, než je úrok na hypo a to je ten malý háček to výše :-) :-) A jak vidno, ty jsi budˇ špatně vybral produkt nebo nedodržel strategii. To je celé. Nic víc v tom není.

-- 3. 11. 2012 10:02 --

Kterou strategii z těch 3 máte? https://www.axa.cz/lide/podilove-fondy/ ... /strategie podle těch 10-15 let by to měla být ta dynamická. Tak mi to nedalo a lehce jsem to projel. Všechny fondy, které nabízí v tomto produktu mají 0 Kč ! vstupní poplatek, poplatek za správu je již jako vždy započítán do kurzu a pak jsou výstupní poplatky. http://www.axa.cz/Files/09/09859e56-f08 ... da97a0.pdf

Tak nevím co myslíš tím 50 tis. Kč vstupní poplatek, ale nebyla to spíše provize pro Partners?

Nebo špatně čtu? Opraví mě někdo?
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 11. 2012 10:53

Generace X - už se to někde řešilo
Jedná se o program pravidelného investování, který je principem ne nepodobný fondům životního cyklu.
Vstupní poplatek je tam účtován dle celkové zamýšlené zainvestované částky a platí se z prvních plateb v poměru 60% poplatek a 40% investice (dynamický profil)až do jeho splacení. Možnost slevy na poplatku je když jej člověk zaplatí jednorázově hned.
Jako u všech podílových fondů vstupní poplatek je odměna zprostředkovali, ať už internímu či externímu
Investiční strategii si člověk může zvolit bez ohledu na investiční horizont.

Nulové vstupní poplatky jsou aplikovány u jednotlivých AXA fondů
A i z tohoto produktu se dají realizovat částečné nebo plné odkupy.

yowie - dostal jsi k dispozici nějakou modelaci? pokud jsi byl ubezpečen, že na začátku budeš hlavně splácet poplatky, neměl by jsi tu remcat. A pokud se nemýlím, poplatek je jasně zmíněn a vyčíslen na smlouvě, kterou jsi podepsal.
Čili svá konkrétní čísla srovnávej třeba s modelací, která ty poplatky zohledňuje a pak se vyjadřuj.

Nechci tu hodnotit Gen X, má své výhody i nevýhody stejně jako vše ostatní.

Ale některé kecy jsou opravdu dost populistické. Pokud je tvá Gen X špatně nastavena pro tebe jako klienta, není to chyba produktu, ale poradce...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Předchozí stránka