Penzijní připojištění - uzavřít Sám / přes Fin. poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 10. 11. 2012 09:03

Viděl jsem dodatek poradenské firmy ke smlouvě pro penzijní připojištění, kolik si vezme na jednorázových provizích + i nějaká procenta každý rok za dohození člena fondu. Opravdu se to nijak neprojeví např. na poplatcích, které pak člen fondu hradí?

Nyní penzijní fondy nabízí i nějakou provizi za uzavření on-line, která je zřejmě oproti provizím fin. poradců směšná. Samozřejmě bych si přál získat za sjednání smlouvy s fondem nějakou atraktivnější provizi, než třba těch 500,-, co má AXA.

Jde mi ale i o to, jestli z dlouhodobého hlediska nebudu tratit, když si PP nesjednám sám, ale přes poradce.

P.S.: Fond samotný na tom dle těch provizí bude tratit celkem dost, ale ten zas pracuje tak, že lepší nějaký člen, než žádný. Přijde mi, že kdyby si lidé sami vybírali fondy a fin. poradci třetích stran se do toho nes***, pak by fondy měly daleko nižší nákladovost = lepší zhodnocení.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 10. 11. 2012 09:24

Dobré ráno,koukám, že si pro korunu necháte vrtat koleno :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 10. 11. 2012 09:29

To jsme tady skoro všichni takoví, tady si nevybereš. :-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2012 09:32

Tak ty máš podmínky stejné, ať sjednáš přes poradce nebo on-line, rozdíl je jen v nějakém tom "startovacím bonusu", který některé fondy poskytují právě při sjednání on-line, nevím, že by některý fond dával více, než těch 5 stovek.

Měšec dává teď také pětikilo, jen nevím,jestli do všech fondů.

Každopádně já bych doporučil vybírat fond dle dlouhodobých finančních ukazatelů (ne jen připisovaných výnosů, ale i nákladovosti a kapitálové přiměřenosti), které vycházejí nejlépe u Allianz a PF ČS, případně ještě Generali. Mě je nejvíce sympatický Allianz, ale do PF nepůjdu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 10. 11. 2012 10:18

iura píše:To jsme tady skoro všichni takoví, tady si nevybereš. :-)


Nezáleží na kvalitě, záleží na ceně. To je hodně špatné motto.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo_2 10. 11. 2012 10:21

No pokud znáš nějakého spolehlivého poradce.
Nebo zkus makléře . Teoreticky by měl dělat to co ten poradce ,ale líp .
Aspoň sem to o nich čet.
Bohužel je to vždy o tom člověku jak to dělá.
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 11. 2012 19:24

v čem je makléř lepší než poradce? a klidně i teoreticky :-)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 10. 11. 2012 21:23

PCh: Allianz dává teď až litr. Ale musí to být zároveň průměrný měsíční příspěvek. Ovšem platit si tolik a nemít příspěvek zaměstnavatele nebo uzavřeno na rodiče, v tom nevidím smysl, za mlada max 300.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 12. 11. 2012 16:13

A co se pri zalozeni pres zprostredkovatele domluvit, ze vam necha cast provize? Ja se domluvil s kamosem, co dela Allianz a 3 nasobek mesicni ulozky mi nechal (cca 2000).
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2012 16:27

U penzijka ti nechal trojnasobek mesicni ulozky?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 12. 11. 2012 16:34

Pokud jsou nejake bonusy -napr. 300 u PFCS, tak je dostavaji i klienti pri podpisu u poradce.
Poradce/makler je ted uplne jedno, ne?
jichaj píše:A co se pri zalozeni pres zprostredkovatele domluvit, ze vam necha cast provize? Ja se domluvil s kamosem, co dela Allianz a 3 nasobek mesicni ulozky mi nechal (cca 2000).

To jako, ze jste uzavrel penzijko cca za 700 mesicne a on vam za to dal 2000?
To musite byt velmi mlady a on vysoko postaveny, protoze za Penzijko ty provize zase tak ohromujici asi nebudou. A mozna tam mate jeste zajimavy prispevek od zamestnavatele...
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 12. 11. 2012 16:36

jichaj píše:A co se pri zalozeni pres zprostredkovatele domluvit, ze vam necha cast provize? Ja se domluvil s kamosem, co dela Allianz a 3 nasobek mesicni ulozky mi nechal (cca 2000).


A podepíšeš na tu částku směnku?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 11. 2012 17:35

Jo jasně Bianco. :mrgreen: Ale chápu... :!: Slyšel jsem , že si pár lidí naběhlo, hlavně přes firmy.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 12. 11. 2012 17:51

A ty bys něco takového udělal? Ten poradce je blázen a úplně na dně, jinak si to nedovedu vysvětlit.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 12. 11. 2012 18:36

Poradce je kamos, to je asi jedina schudna varianta. Ale stejne si myslim, ze klient mel "provizi" o kus lepsi, nez poradce.
Jinak jsem uz cetl i "nazor" klienta, ze on na te smlouve uz stejne nic menit nemuze, protoze mu poradce predem zaplatil a 2 roky ji nesmi zrusit/zmenit. Myslim, ze slo o IZP. Slo snad o castku okolo 10.000,- klientovi.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků