Penzijní připojištění - uzavřít Sám / přes Fin. poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2012 14:29

fodi: kolik dostane bezny poradce za sepsani smlouvy? nekde jsem slysel litr a je jedno na kterou castku se smlouvy sepisuji...
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 16:11

Poplatek za ukonceni smlouvy do 5 let od sjednani je 800 Kc, takze v podobnych hodnotach se bude asi ta provize pohybovat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2012 17:15

krome Axa PF..tam do 24 mesicu lze vybrat odbytne zdarma..taky ta pani za stoleckem prskala,jak krava :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 11. 2012 21:14

U PP snad zalezi na veku, ulozce a jestli tam bude prispivat zamestnavatel a kolik.
Tezko PP cloveka r. 1985 s 1.000 svym a 500 od zamestnavatele bude za stejnou provizi,
jako pro r. 1960, 300, 0 .
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 14. 11. 2012 21:54

dr._lukas píše:krome Axa PF..tam do 24 mesicu lze vybrat odbytne zdarma..taky ta pani za stoleckem prskala,jak krava :-)


A ty bys neprskal, kdyby ti zaměstnavatel místo výplaty dal prázný sáček a řekl, že si bere zpátky mzdu za lońský březen? Copak ten dotyčný sjednatel udělal tak špatného, že se mu dnes směješ? Mě to k smíchu nepřijde, zvlášť s tímto příspěvkem, to je hnus...

dr._lukas píše:manželka si chce založit na poslední chvíli taky PP..nejspíše u Allianz..nejschůdnější mě to připadne přes mesec.cz, který dá po roce na běžný účet bonus ve výši 500,- ... nač platit nějakého nahaněče smluv, když si to může udělat z pohodlí domova a ještě dostane bonus :-)
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 11. 2012 22:53

No, asi by se nemela brat cela provize, pokud ta smlouva uz nejakou dobu bezela. Ale taky zalezi na podminkach v te ktere firme.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 14. 11. 2012 23:36

Provize je u Axy ve stornu 100/100 do 24 měsíců. Proto je to fondu jedno, neboť ho to nic nestojí a veškeré náklady nese zprostředkovatel. Fond svůj zisk z peněz dostane tak jako tak, protože smlouva musí běžet min. 12 měsíců a produkce se plní, takže bonusy pro management jsou, tak VO CO GOU?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 11. 2012 00:24

kamey: sjednatel neudělal nic špatného..teda, když pominu, že mě milá paní v letech neuměla ani vysvětlit, jak a z čeho se vlastně zhodnocení u PF týká..chápu..kolonky u založení jsou nadepsané..Ale co mě přimělo odejít a neřešit, jestli paní něco vrátí či ne, bylo nejtragičtější zhodnocení..

-- 15. 11. 2012 01:09 --

Penzijko si nakonec manželka založila dle původního plánu, z pohodlí domova, smlouva příjde do týdne, 500 KČ jako bonus za rok přímo na spoř. účet a obě strany budou spokojené..jak mesec.cz ve spolupráci s poradci s fincentrum.cz, tak manželka, které nebalíkovala další pojistky nějaká/nějaký finanční poradce.. Teď jsem si všiml, že hrozně letí uzavírání smluv pro ženy do konce roku, protože od ledna budou podmínky pro ženy/muže stejné :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 15. 11. 2012 07:27

JJ, UNISEX ted vladne.
Jenze pod "od ledna budou podmínky pro ženy/muže stejné" se skryva nikoli slevneni pro muze, kteri ted pojisteni rizik maji drazsi, ale naopak vyrazne zdrazeni pro zeny.
Presna cisla nikdo nechce davat, ale u nejakych rizik to muze byt i 80% procent.
Takze 180% soucasneho pojistneho.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 15. 11. 2012 08:45

Můžům to zlevní, alespoň u některých pojišťoven. A to v obou variantách - jak na nově uzavíraných smlouvách, tak již na těch sjednaných...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 11. 2012 13:03

PatrikChrz píše:Poplatek za ukonceni smlouvy do 5 let od sjednani je 800 Kc, takze v podobnych hodnotach se bude asi ta provize pohybovat.


Dobrý den,
měl bych dotazy:
1. Pokud nastane za 3 roky tzv. Výplata invalidní penze - započítává se do toho ten poplatek 800 Kč?
2. Je tento poplatek u všech penzijních fondů nebo se to liší?
3. Mohu si sjednat Penzijní připojištění již teď s platností až od 1.1.2013? Jde mi o to, abych nemusel zbytečně zahrnovat prosinec 2012, kde se jede ještě podle současných podmínek. (např. přes měšec.cz při založení online mi to nenabízí jinou variantu než od 1.12..2012

děkuji za objasnění
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fodi 15. 11. 2012 14:11

1.Poplatek tady zmineny je za "predcasne" ukonceni penzijniho pripojisteni. Tim vyplata penze neni.
2.Poplatek je obecny, ale zalezi na penzijnim fondu, jak k tomu pristupuje.
3.penzijni pripojisteni dle podminek 2013 ted jeste sjednat nelze.
Takze v listopadu pouze za starych (vyhodnejsich) podminek.
Prosinec STOP stav.
Od ledna dle novych podminek.
Pokud by se sepsala smlouva nyni (dle starych podminek) a chtel byste v budoucnu radeji byt v "novych" fondech, prechod bude bez problemu mozny. Opacne to ale nelze.
Takze kdo ma STARE podminky, muze mit NOVE. Kdo bude mit NOVE, ke STARYM se jiz nedostane.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 11. 2012 15:10

díky moc za rychlou reakci
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 15. 11. 2012 15:52

dr._lukas píše: Další věc, která je na celé akci zajímavější je, že narozdíl od PF mesec.cz dává tento bonus na jakoukoliv měsíční úložku :-)

To mas opravdu overeno? Kde se to tam takto presne pise?

EDIT: tak uz jsem to sam nasel, asi to tak fakt bude:
:arrow: https://garantovanapenze.mesec.cz/texty ... y-prislib/
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilass 15. 11. 2012 20:44

Já jsem si před pár dny zvýšil příspěvek do PF AXA z 500,- na 1000,- kč přes finance.cz.(stále to jde do 20.11.2012 Ti nabízejí nejvíc- dvojnásobek částky , o kterou jsem zvýšil, takže v prosinci 2013 dostanu na účet dárek 1000,-kč.
Mimochodem, samotný PF AXA nabízí na svém webu jen 1/4 této částky...ale Media finance za to, že to jde přes ně, dostane od AXY několik tisíc provizi..no, to je ten "byznys"...
P.S. Jen doufám, že mi to Dalich nesmaže jako "nekalou reklamu " ( tedy spíš "nekalou" informaci o lepší konkurenci..) ale na internetu se nic neutají...

-- 15. 11. 2012 21:49 --

pardon, už jsem na Finexpertu (před chvílí jsem byl na Měšci - tam "šéfuje" Dalich)..tady to má pod palcem Patrik CHrz..a to je rozumný chlap, ten to nesmaže.. :-))
vilass
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků