Penzijní připojištění - uzavřít Sám / přes Fin. poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 11. 2012 18:29

jo jako že by uzavřeli DPP na 300,- na nějakou práci? Z toho zaplatí 15% srážkové daně a bude vymalováno...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 18:30

Tak si rozklíčujeme smlouvu za 300. Běžná provize vyplácená OZ se pohybuje na cca 200%. (a to ještě většinou u 500/měsíc, ale budiž). Provize je tedy 600,- 300 dá kamarádovi. Zbývá mu 300. Náklady - budu se držet hodně u zdi, jede sockou za 25, telefon 5,pošta kdy odesílá smlouvu na fond 36 vč. obálky. To je -66. 600-66= 534. Odečteme pojištění a daně. = -80, -228,18. 534-308,18=225,82Kč. Nj, ale on už vyplatil 300, takže 225,82-300= mínus 74,18.

Tak a teď mi řekni, že je to pro toho obchoďáka super kšeft. A řeči o OSVČ a daních tady neřešíme.... Toto jsou čistá čísla...

-- 18. 11. 2012 18:31 --

PatrikChrz píše:Však je na jeho zvážení, zda do toho půjde, nebo nikoliv. Požadavek mě přijde naprosto legitimní, stejně tak jeho přijmutí či odmítnutí. Může nabídnout jinou částku (třetinu, čtvrtinu) a nebo dojde k závěru, že se mu obchod nevyplatí a neprodá nic.

-- 18. 11. 2012 18:24 --

...a možná by nám ROP mohl nějak osvětlit, jestli i ten podíl na provizi nejde nějak účetně a daňově vyřešit (tak, aby byl pro příslušného poradce nákladovou položkou).

-- 18. 11. 2012 18:28 --

...když může Měšec dávat pětikilo, tak to asi taky má nějak ošetřené


Jo, Měšec to má ošetřené, že to neplatí ze svého, ale že to platí PF.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2012 18:38

Ale to pojištění a daně počítáš z těch 600 Kč a ne z těch 300 Kč, které dostane, že? Nemělo by se to počítat z těch 300 Kč? No třeba se ROP zapojí a řekne nám, jestli lze polovinu vrácené provize uplatnit jako náklad.
Stejně jako když dá obchod slevu na zboží či službu, tak taky počítá zisk i DPH ze skutečné ceny a ne z doporučené maloobchodní.

Každopádně pokud dojde poradce k názoru, že to je pro něj nezajímavý obchod, tak ho jednoduše neuzavře. A klient si zase produkt uzavře jinde, kde to pro něj bude zajímavější a oba budou spokojeni (poradce neprodělal, klient vydělal). Tak v čem je problém?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 18:39

No, tak to tedy fakt musíš počítat ze 600 (po odečtení skutečně vynaložených nákladů -pošta, telefon, doprava), proto ty byly oficiálně vyplacené... ;)

Problém je v tom, že tu plácáš nesmysly a další ti to žerou a potom chtějí tyto nesmysly aplikovat na další lidi, kteří se chtějí uživit i jinak než bouchat životky..
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scripta 18. 11. 2012 18:42

Problém je v tom, že pojišťováci a finanční poradci se tím živí a proto jsou schopni obrat i své příbuzné a kamarády. Je to z jejich strany boj o přežití.
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2012 18:43

A úplně stejně oficiálně může on něco vyplatit klientovi. To, jestli se mu to vyplatí, je jen na něm.

Je prostě na každém, jak si to zorganizuje. Jo, když někdo uplatňuje náklady paušálem (protože skutečné náklady má nula nula prd), tak holt má určitá omezení. Nic mu ale nebrání uplatňovat skutečné náklady (tedy i tu jízdenku na socku, telefon,..).

-- 18. 11. 2012 18:49 --

scripta píše:Problém je v tom, že pojišťováci a finanční poradci se tím živí a proto jsou schopni obrat i své příbuzné a kamarády. Je to z jejich strany boj o přežití.

Přesně tak. A jak jsem z diskuse vydedukoval, byl to ten "kamarád", který s tím aktivně přišel. Klient si to mohl sjednat rovnou přes Internet (ať u konkrétního fondu nebo přes nějakého zprostředkovatele, který dává provizi) a nemusel ho tím vůbec "obtěžovat", když je to pro něj tak ztrátová záležitost 8-P
Oba by na tom byli líp - klient by místo 300 Kč dostal 500 Kč a poradce ušetří peníze za socku a telefon. Tak pořád nevidím kde je problém?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 18:55

Ono ti to dojde, až budeš platit daně 50% a sociální a zdravotní také aspoň dvojnásobek, abys jako jeden z mála pracujících vydělal na ty co jsou na pracáku....
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2012 19:03

Doufám, že tou dobou už pracovat nebudu (muset) :) a budu se válet někde na pláži. Problém je v tom, že čím dál tím více z ekonomiky ukusují služby a čím dál tím méně vyrábíme. Jenže jak se říká, "tím, že si budeme navzájem prát prádlo, půjčovat videokazety, hlídat děti, sekat trávníky, atd... se stát neuživí!". A už vůbec nepomůže, pokud budu výrobky a služby kupovat dráže, než je nejnižší dostupná cena (za indentický výrobek/službu) na trhu. To zvyšuje marže na trhu a láká další do tohoto odvětví.

Každopádně jsme se trochu odchýlili. Nabízený obchod je neracionální jak pro kupce (klienta), který dostane jinde výhodnější cenu, tak pro prodejce (poradce), který, alespoň dle tvého vyjádření, na obchodu prodělá. Klient si tedy zakoupí službu jinde, kde dostane výhodnější cenu a problém je vyřešen.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 19:07

Jistě, ovšem stále jsi nedořešit odpověď na otázku, kde se těch 500 od fondu vezme. Zaplatí je ostatní, kteří již u fondu jsou a vstoupili třeba přes stejného on-line sjednatele bez finanční podpory. Měšec navíc obdrží provizi v plné výši. Tzn. o to se snižují výnosy všech. A to je podle tebe správné. Hm... taky pohled na věc.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2012 19:13

Fajn, tak si to uzavře přes Internet přímo s fondem. A vydělají oba. Třeba Allianz vyplatí pouze 1 násobek měsíčního příspěvku, max. 1000 Kč (tedy polovinu toho, co poradci) a klient dostane až tisícovku.
Ušetří klient, ušetří fond - výnosy všech budou vyšší, než při uzavření přes poradce. To je OK?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 19:20

No a jsme zase na začátku, pokud se bude všechno (nejen pojištění) prodávat přes net, bude hromada lidí bez práce.....

Trochu zamotaný kruh, co? Ono to prostě není tak jednoduché, jak si zaměstnanci myslí....
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2012 19:23

Jaké je tedy, podle tebe, racionální rozhodnutí klienta?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 19:29

Klient ať se rozhodne sám, jak chce. Bez toho, aby mu někdo podsouval, jak "obrat" jinou osobu a ještě vysvětlil, že je to tak dobře.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2012 19:29

Vlastně by na tom klient byl lépe, kdyby si to uzavřel přes Internet a kamarádovi těch 600 Kč dal (kamarád vydělá tolik, jako by to sjednal a klient dostane ještě o stovku víc, než kdyby se s ním rozdělil), než když si to uzavře přes něj :)

-- 18. 11. 2012 19:30 --

...a ušetří i fond.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 19:33

No vidíš, to je dobrý nápad. Tak to mě zajímá, co nám k tomuto návrhu napíše...
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků