Penzijní připojištění - uzavřít Sám / přes Fin. poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 22. 11. 2012 10:38

kamey: po pravde a co cekas od uklizecky, ktera si musi svoje sebevedomi zvysovat radobytitulem, na ktery by se nikdy ani nezmohla?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 11. 2012 10:54

Nečekám nic, jen trochu pokory a zamyšlení se nad sebou.

Ani sebe nepovažuji za odborníka přes investice a v diskuzích, které se odehrávají na jiných fórech, které nespadají do mé odbornosti se snažím získat nové informace a naučit se. Ale určitě ne osočováním a machrováním.

BTW: kolik mu vůbec je, abych si udělala kompletní představu? Jeho myšlení mi připadá někde okolo 16 let. To jsou namachrovaní a nejchytřejší všichni (ani já jsem nebyla jiná).
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 23. 11. 2012 12:29

dr._lukas píše:kamey: Partners se mě neozvývá..nevím proč..asi, že jsem jim napsal, že nebudu jejich ovečkou, které založí nějaké životní pojistky, ale že chci spolupracovat a přitom nic sobě nového nezakládat..


A nebo v tom bude něco jiného :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 11. 2012 11:32

Abych to nějak shrnul...

I když jsem na to zvlášť upozorňoval, řešil jsem tu způsob, jak se k mé nabídce dělení provize fin. poradce postavil vzhledem k výši provize.
Na komentářích kamey čtu právě ten "bouchačský" přístup a řeší jen ubohou výši provize! . Nezaregistrovala vůbec morální aspekt, který celá ta má věc měla, což je pro fin. poradce celkem typické.

Mimochodem zkusil jsem to s "královským dělením" i na jiného poradce "kamaráda" a ten to odmítl, že takovýmto způsobem prostě nedělá.

Považuju taky za trapné ten pohled na režii, jakoby se peníze válely na ulici a člověk by je sbíral jako maliny v lese. To se tak prostě neděje. 600,- jsou pro mě jednoduše 2 měsíční úložky, které mi zaplatí jídlo minimálně na týden.

ad zhodnocení penzijka:
Až za 15 let celkové zhodnocení PP bude nižší, polovinu peněz vyberu a můžu opět kalkulovat s lepším zhodnocením. Navíc kdo ví, jak to za 15 let bude a do jakého pilíře nebo nových smluv bude možné přejít a celkový výnos optimalizovat tak, aby pokryl jak inflaci, tak přihodil něco málo navíc. Zatím se tedy hodlám celkem bez obav těšit v příštích pár letech z maximálního hodnocení pomocí PP.

Udivuje mě ta drzost poradců, kteří jsou schopni zavrhovat PP, a obratem vyzdvihovat zhodnocení IŽP a jeho možnost výběrů, po kterém křivka toho nějakého fiktivního zhodnocení spadne na nulu.

-- 24. 11. 2012 12:05 --

K mému názoru na fin. poradenství:
Celá jeho filozofie mi přijde dost úchylná. Člověk pod vidinou SVÉHO VÝDĚLKU, který je v řádu měsíců, upisuje jiné lidi k závazkům na desetiletí, přičemž dosažení JEJICH VÝDĚLKU je optimalizován na co nejpozdější věk. Fin. poradenství z principu musí dělat morálně slabší jedinci. Člověk se silným morálním cítěním se do takovéto řiťopišské práce s největší pravděpodobností nedá. Je sice hezké, že spousta poradců vč. kamey by třeba spíš ráda provize z každé měsíční platby, než za podpis smlouvy. Ale toto nezaručí kvalitnější poradenství, akorát to zjednodušuje práci rozjetým poradcům, kterým vypalují rybník mladší a drzejší konkurenti, kterými kdysi taky byli. Klient je v tomto opět druhořadý. Vše je jen o nastavení podmínek. Když ty budou takové, že fin. poradci se vyplatí udržet klienta u nevýhodné pojistky, bude tak činit bez ohledu na něho. Fin. poradce jedná vždy v první řadě ve svůj prospěch. Prospěch klienta je důležitý, ale z pohledu poradce vždy až na druhém místě.

Mimochodem měsíční provize bývají zcela běžně součástí smlouvy o PP, pokud vím. Jen bych rád věděl, jestli to kasíruje poradce, nebo korporát nad ním. Každopádně je to z pohledu věřitele i fondu stejná pijavice. Kolik by jen penzijní fondy ušetřily, kdyby nemusely kontinuálně platit provize zprostředkovatelům a jen mezi sebou zápasily bonusem vyplaceným klientům za uzavření smlouvy přes internet.

To největší zlo, které vidím ve finančním poradenství, je, že, ač by se mohl zdát opak, tak výraznou měrou podporuje finanční negramotnost. Sám z vlastní zkušenosti vím, že když člověk důvěřuje jednomu fin. poradci, pak má podstatně nižší motivaci se skutečně dostat do obrazu, což vytváří jednostranný pohled.

Nechápu jak mi poradce může říkat: "Rád bych, aby i moji další klienti se více zajímali o tyto věci, jako ty."
Já si jen v duchu říkám: "Kdyby se o to zajímali jako já, tak jseš bez práce."
... a bylo by to jedině dobře. Pokud člověk není úplný lempl, je daleko hodnotnější a perspektivnější si k problému na pár hodin sednout a obstarat si sám informace z několika (ať už závislých či nezávislých) zdrojů, kterých je dnes požehnaně.

Ano, ti podprůměrně vzdělaní lidé toho nejsou schopni. Nicméně u nich se dá předpokládat, že se ani na nějakou vyšší finanční úroveň nedostanou, aby museli např. řešit její udržení i v důchodu. Zde má být sociální stát, který by měl dát občanům např. jistotu, že když si do důchodu vydělají na vlastní příbytek, nebudou mít problém vyžít ze státního důchodu. Povinností státu je zajistit minimální životní úroveň, pokud člověk poctivě pracuje, byť třeba za minimální mzdu. Stejně tak má zajistit přežití při invaliditidě.

A tady je ten problém, že místo tohoto zužitkování peněz, jsou peníze daňových poplatníků odsávány těmito v podstatě nesmyslnými službami do bankovního sektoru.

Stát ve spojení s bankami se takto chová jako regulérní MAFIE. Myslím, že to byl Keller nebo Bělohradský, kdo to prohlásil, a je to tak. Stát občanům bere jistotu zaslouženého klidného stáří a na druhou stranu obratem nabízí poskytnutí jistoty v podobě pojištění u soukromých subjektů. To dává ohromný prostor pro pijavice v podobě finančních poradců.


Snaha o zavedení podmínky VŠ by byla alespoň minimálně dobrá na to, aby si fin. poradce dokázal sám odvést daně. Přijde mi trapné, aby třeba OSVČ v oboru financí tak nečinil.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 24. 11. 2012 12:29

Dlouhý blábol, který ukazuje, že jsi nepochopil vůbec nic.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 11. 2012 13:00

Vskutku konstruktivní kritika z dílny fin. poradce, která totálně rozložila můj osobní názor, který si uceluji a na vlastní kůži se o něm přesvědčuji již delší dobu.

Většina fin. poradců má alespoň tolik charakteru, že se nesnaží budovat si sebevědomí (nebo si snad přihřívat polívčičku) na fórech zaměřených pro komunitu "klienti sobě".
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 24. 11. 2012 15:52

To dayslypper: řešiš tu nějaký osobní komplex, nebo jiný svůj osobní problém, že se chováš, jako kdyby ti nějaký finanční poradce držel bouchačku u hlavy nad smlouvou s příkazem podepiš, nebo co?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 11. 2012 16:23

Mé vybíjení komplexů není o noc horší, než excitace tvého finančně-poradenského ega.

Tím dlouhým příspěvkem jen vyjadřuju svůj názor na to, že prostor pro finanční poradce tu vznikl díky špatnému hospodaření státu. A jaké typy povah do tohoto sektoru vstupují. V okruhu mých známých je jich asi 5 a mé předpoklady se ve většině potvrzují.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 24. 11. 2012 17:04

Nevím, co pořád řešíš. "Finanční poradci" jsou sice většinou naprostý zoufalci (na jinýho jsem nikdy nenarazil), ale jsou mezi nima i takoví, kteří nechtějí jít po cenu. Buď rád, žes to neuzavřel, PP žádná výhra stejně není.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 11. 2012 00:40

dayslypper: naprosto s tebou souhlasím v tom co jsi napsal.. viděls ten komentář paní Kamey, když jsem se zmínil o tom, že finanční poradenství bych dělal bokem, jako tzv. brigádku, tím pádem bych se nehonil za pojistkami a neobtěžoval lidi s IŽP, ale udělal bych 3-4 pojistky, přivydělal si ke svému platu max. dvojku měsíčně..ale takové mezi sebou nechcou :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 11. 2012 06:44

dayslypper píše:Snaha o zavedení podmínky VŠ by byla alespoň minimálně dobrá na to, aby si fin. poradce dokázal sám odvést daně. Přijde mi trapné, aby třeba OSVČ v oboru financí tak nečinil.

Jak už jsem psal - jednou vystudovat VŠ a "je na 40 let vystaráno" ničemu nepomůže, jen sníží konkurenci v tomto oboru. Jestli to má skutečně fungovat, tak musí být nějaké pravidelné zkoušky, např. po 5 letech, ze znalosti příslušných zákonů a produktů. Nic jiného nepomůže.

A to, že si FP nedělá sám daně vůbec nemusí znamenat, že to neumí. I náš účetní ve firmě měl daňového poradce. Hlavně proto, že když ti daně dělá daňový poradce, tak máš na podání daňového přiznání o čtvrt roku déle :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 25. 11. 2012 13:18

tak máš na podání daňového přiznání o čtvrt roku déle
a pokud je danova povinnost vyraznejsi, tak tento odklad muze prinest i jiste zhodnoceni techto prostredku. Minimalne vylepsi cashflow.
Pokud mam dan. povinnost treba 30. 000 (diky optimalizaci), tak ten odklad zase tak dulezity neni.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 25. 11. 2012 13:55

xls píše:Nevím, co pořád řešíš. "Finanční poradci" jsou sice většinou naprostý zoufalci (na jinýho jsem nikdy nenarazil), ale jsou mezi nima i takoví, kteří nechtějí jít po cenu. Buď rád, žes to neuzavřel, PP žádná výhra stejně není.


Nevíš, co pořád řeším, protože nečteš. (Nebo čteš jen to, co se ti hodí do krámu, jako kamey?)

Poradce má v zásadě 3 možnosti:
1) podělit se férově o provizi (To beru.)
2) lhát a říct, že má nižší provizi, nabídnout podíl z této. (To neberu.)
3) má opravdu tak nízkou provizi, jak říká. (Pak je to hlupák.)
4) odmítnout a zachovat si tak svůj standard (To taky beru.)

... a PP jsem s klidným svědomím uzavřel, tos taky přehlédl.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yowie 25. 11. 2012 14:06

PatrikChrz píše:Jak už jsem psal - jednou vystudovat VŠ a "je na 40 let vystaráno" ničemu nepomůže, jen sníží konkurenci v tomto oboru. Jestli to má skutečně fungovat, tak musí být nějaké pravidelné zkoušky, např. po 5 letech, ze znalosti příslušných zákonů a produktů. Nic jiného nepomůže.


Určitě je pravdou, že stát se ve 24 letech Ing a předpokládat, že je vystaráno, je nesmysl.

Na druhou stranu si po školícím cyklu Partners myslím, že je to opravdu třeba. Na prvních seancích bylo 15-20 lidí, většinou z úřadu práce a ty lži, jak je trh nezaplněný a mají velkou šanci uspět, jak dokážou Partners vyhádat nejlevnější hypotéku a prodat fond se zhodnocením 7% ročně, stejně jako v pravdě gamblerský plán na bydlení v podání Partners atd. atd....

Nikdo kromě mě se neptal, vůbec ty lži nezpochybňoval, tedy mám za to, že tomu velká část z nich opravdu věřila! Dokážeš si představit, jakou škodu klientům taková indoktrinovaná "tabula rasa" dokáže napáchat?

Kamarád byl nedávno na mé doporučení také na školení Partners a opět to samé. Vyptával se a zpochybňoval některá tvrzení a nakonec, aby to nenarušilo indoktrinaci ostatních, byl označen za negativistu a bylo mu dokonce jedním z manažerů řečeno, že takového člověka by do týmu nechtěl.

Teď je otázka, co tím ten manažer myslel? Proč by proboha do týmu nechtěl někoho, kdo se evidentně na trhu orientuje daleko lépe, než ostatní kandidáti? Je to jednoduché, kamarád by evidentně nebyl schopen vytěžit klienta tak, jako to dokáže jedině kvalitně indoktrinovaný jedinec, který považuje školení Partners za "kvalitní vzdělání", tedy životko a podílové fondy jako řešení všeho.

Jinak souhlas s dayslypper, také mě děsí, jaký dobytek je schopen se chytit finanční gramotnosti. Ono to plyne i z reklamní kampaně Partners.

Uvažovali jste někdy nad těmi reklamami? Oni nám vlastně říkají: "Vy nemáte na to, abyste správně posoudil, co vlastně potřebujete, zavolejte nás!"

Když si vzpomenu na ty kolegy ze zaškolováku, tak jen pro dobro všech doufám, že už se zase všichni vrátili ke své původní práci, případně na úřad práce...

Btw. zajímavý rozhovor z idnes. Jsem rád, že i člověk, který se tomu věnoval 20 let v podstatě potvrzuje mé domněnky:

http://finance.idnes.cz/pavel-fara-lekt ... viteze_zuk
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 11. 2012 20:56

Kamarád byl nedávno na mé doporučení také na školení Partners a opět to samé. Vyptával se a zpochybňoval některá tvrzení a nakonec, aby to nenarušilo indoktrinaci ostatních, byl označen za negativistu a bylo mu dokonce jedním z manažerů řečeno, že takového člověka by do týmu nechtěl.

U mě to bylo to samé. Jen jsem byl o přestávce požádán, jestli bych neodešel :P.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků