Penzijní připojištění - uzavřít Sám / přes Fin. poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 11. 2012 22:52

kamey píše:Jojo, máš pravdu, to bude potom nešťastníků, co si uzavřou smlouvu a až dojde k PU, tak jim pojišťovna ukáže ty odstavce proč neplní. Potom to teprve bude pro pojišťovny ta správná doba, neboj, ty se na to klepou.

A v čem je rozdíl oproti uzavření smlouvy rychlokvašeným poradcem, tedy uzavíračem smluv bez základního ekonomického vzdělání a cítěni jehož jediným cílem je maximalizace jeho provize.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 18. 11. 2012 22:54

To nemá cenu už rozebírat, opět dokola. Vyber si zkušeného a ne rychlokvašku.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2012 23:18

kamey píše:Ne, to by problém nevyřešilo. To musí mít dotyčný v hlavě, že nejhorší obchod může udělat jen u známého a kamaráda. Jediné, co by pomohlo bude, pokud k tomu jednou dojde a já doufám, že ano, že tahle profese bude mít povinné VŠ vzdělání, přísnější a náročnější zkoušky a nebude to moci vykonávat každej Franta z horní dolní.

S tím povinným VŠ vzděláním nesouhlasím - to nic nevyřeší. Cokoliv - zkoušky (klidně i pravidelné po několika letech), cerifikáty, praxe,.. ale odsezením si to ve škole se nic nenaučí. Kam vede tohle "vysoká škola i na zlomenou nohu" je vidět např. ve zdravotnictví.
Dřív šla zdravotní sestra na střední zdravotnickou školu - 4 roky odborného vzdělání.
Dnes jde na 4 roky na zbytečný gympl a pak 3 roky odborného vzdělání na VŠ. Výsledkem je, že má o rok odborného vzdělání méně a také o 4 roky praxe méně. To je opravdu lepší?

-- 18. 11. 2012 23:22 --

kamey píše:Aby ne, když to nováčkům tlučou do hlavy hned na vstupním školení. Např. ten seznam se 100 jmény se využívá naprosto všude. Ne že by to VŠ úplně vyřešilo, ale zase už to bude posun když už v ničem jiném, tak ve věku, kdy bude ten člověk začínat. Spojení 18 let a finance je prostě katastrofa.

Ten věk také není úplně špatný nápad, ale také z toho nejsem nadšený - nelíbí se mi tohle "rozdrobování". Ať je tedy posunuta celkově hranice plnoletosti, ale taková "poloviční plnoletost" je na prd - máme speciální věkovou hranici na řidičák D (21 let), někdy se mluví o zvýšení hranice pro povolení konzumace alkoholu, atd.

-- 18. 11. 2012 23:24 --

kamey píše:daň 15%, soc je 29,2%, zdrav je 13,5%. /Jako netvrdím, že jsem se neukoukla, daňař nejsem, na to mám účetního/ A nebereme to v kontextu té jedné malé sumy, tuto částku si za rok nikdo určitě nevydělá....

Jenže těch 300 Kč může uplatnit jako náklad, tedy by to počítal vše ne ze 600, ale 300 Kč.
A nebo uplatňuje náklady paušálem - ten je -tuším- 60 %, takže ještě méně.

-- 18. 11. 2012 23:28 --

Fantucci píše:Takto by se dalo uvažovat o jakémkoliv mezičlánku v distribuci zboží. Proč by mělo být spotřební zboží prodáváno v obchodech, když je můžou rovnou prodávat prodejci?

Však se to pomalu děje. Dříve fungoval distribuční kanál takto:
Výrobce - dovozce - velkoobchod - malobchod. U řady druhů zboží došlo k vyřazení řady článků, např. u čerstvého zboží je to často výrobce-maloobchod, u některých druhů zboží si dokonce výrobci otvírají vlastní maloobchodní prodejny nebo prodávají přes internet. Nevidím na tom vůbec nic divného, ani neetického.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo_2 18. 11. 2012 23:29

Tu VŠ školu bych nezavrhoval .
Pro Bankéře , makléře ,kteří to budou dělat na vyšší úrovni bych to nechal.
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 19. 11. 2012 00:31

Já bych ji nechala jen proto, aby to mělo nějakou úroveň, dnes, když stačí výuční list je to degradace. Ale na druhou stranu, možná určitý zájem, naprosto dobře to ukazuje, jaký má stát zájem o to, aby byli lidé finančně vzdělaní, když zákonem umožní, aby se nevzdělaní zabývali financemi druhých.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 11. 2012 00:34

Ať jsou klidně pravidelné (a patřičně ostré) zkoušky (ze znalosti produktů, ze schopnosti připravit finanční plán, atd). Ale to, že někdo absolvoval VŠ přece neznamená, že dalších 40 let je způsobilý poskytovat finanční poradenství.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 11. 2012 00:38

A za rucicku pres prechod chodit nechces? Dalsi zakon, dalsi omezeni. Ja nepptrebuju zakon na to, abych poznal, ze bouchac pojistek, co pred mesicem mel praci uplne jinde, pravdepodobne nebude to pravy.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 19. 11. 2012 11:27

Fodi píše:
OS píše:Ono by úplně stačilo, kdyby mezi pojišťovákama bylo v podstatě "neetické" otravovat známé a kamarády. Mezi kamarádama se prostě takový byznys nedělá.

Proc se porad automaticky predpoklada, ze kazdy poradce chce klienta jen "zneuzit"? To pak nikde neexistuje kvalitni poradenska cinnost? Nikdo nepotrebuje pojistit auto, nemovitost, podnikatelska rizika? Hypoteka, stavebko, prime investice ...?
Penzijko tady: To ze poradce s nekym sjedna PP na 300,- snad neznamena, ze prijel, za 5 minut vyplnili formular a hotovo. Tady konkretne mozna ano, ale bezne tomu predchazi i nejaky rozhovor, zjisteni situace klienta, jeho pohledu na situaci a prani /pozadavky.
Vysledkem toho muze byt treba podpis PP (a mozna i na druhe schuzce).
Porad nad poradcem ale visi hrozba STORNA !!!

A pak se tu zamenuje velikost provize, kterou od PP obdrzi FIRMA od provize, kterou dostane poradce. A tady ten rozdil muze byt i vyrazny (ve prospech firmy).

Klient ma pravo znat velikost provize, kterou dostane poradce (neni to tak, ze poradce automaticky musi klienta informovat). Jenze uz se asi nezajima o naklady poradce.

Ne kazda schuzka s klientem znamena, ze poradce automaticky uzavre nejakou smlouvu.
Nebo pomuze s pojistenim domacnosti za provizi treba 480,-
Proc tam tedy jezdil? Protoze v optimalnim pripade nejdrive udela analyzu potreb klienta a az pak tyto potreby resi. A klient muze potrebovat jen tu domacnost ...



Nevím, možná existuje. Ale kolik potřebuješ pojišťovat aut ročně? Já tak jedno za 5-10 let. Hypotéka je na 20 let. Pojištění nemovitosti je asi na doživotí. Stavebko na 6 let. Penzijní je do důchodu. Takže tohle všechno někomu uzavřeš na začátku a potom budeš brát co a kde? Hmm. :hmm:
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 19. 11. 2012 12:54

OS píše:Nevím, možná existuje. Ale kolik potřebuješ pojišťovat aut ročně? Já tak jedno za 5-10 let. Hypotéka je na 20 let. Pojištění nemovitosti je asi na doživotí. Stavebko na 6 let. Penzijní je do důchodu. Takže tohle všechno někomu uzavřeš na začátku a potom budeš brát co a kde? Hmm. :hmm:


Uzavřít POV, hypotéku, pojistku nemovitosti a víc se o to nestarat? :shock: Neřešit refix u hypotéky celých 20 let? Hmm. :hmm:
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 19. 11. 2012 13:29

kamey: Kolikrát tedy ročně řešíš nějaké záležitosti u klienta? Fixace u hypotéky je např. na 5 let? Nevím, zatím jsem to neřešil. Ale asi nebudeš u klienta každý měsíc na pokec?

A když bude chtít např. zvednout/snížit někde platby, tak z toho asi moc provize nebude. Nebo jo, to nevím.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 19. 11. 2012 13:41

Bavit se tu o tom, jak pracuji s klienty se skutečně již nehodlám, ovšem poslední příspěvek o jednorázovém uzavření jakékoli smlouvy mě pobavil....
Tak tvoje smlouvy bych fakt celkem ráda viděla. POV na feldu za 3 tisíce? :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 19. 11. 2012 13:57

Že by zase tajné know-how? :D Průměrný počet schůzek snad není nic strategického. A ano, skutečně mám auto na úrovni feldy. :)

BTW, skutečně bych rád potka poradce na úrovni. Ale kamey bude zřejmě drahá. Tak nic, no.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 19. 11. 2012 14:07

Příspěvek hodný výšky tvého IQ, s tím nic neuděláš...
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 19. 11. 2012 14:20

Aha, docela se to tu změnilo. Dříve tu byly rozumné diskuze.

kamey: Kdyžtak zkus nějaké sporty, na frustraci a deprese to zabírá. A zvedá to přirozeně sebevědomí. :-))
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fodi 19. 11. 2012 14:56

Nikdo netvrdi, ze staci jeden klient mesicne a je vydelano.
Ale pokud ma poradce uz nejaky kmen, tak opravdu kazdou chvili nekdo neco potrebuje.
Ano, casto je to i za hranici "rentability" uz jen za klientem cestovat v pripade navyseni pojisteni domacnosti z 500 tisic na 800 tisic. Ale pece o klienty proste patri k cinnosti solidniho poradce.
Takovy poradce pak snaze ziskava nove klienty.
Prodavaci si s tim asi hlavu nedelaji.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků