Penzijní připojištění - uzavřít Sám / přes Fin. poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 12. 11. 2012 20:09

Nj, když mají někteří nutnost honit bodíky, tak takhle to dopadá, a až dopadnou na dno s obrovskými dluhy, tak se budou divit. Ale kdo chce kam....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 11. 2012 14:41

kamey píše:A podepíšeš na tu částku směnku?

Proč? Takhle mi to nabídl. Já nemám v úmyslu to penzijko rušit.

Fodi píše:To jako, ze jste uzavrel penzijko cca za 700 mesicne a on vam za to dal 2000?
To musite byt velmi mlady a on vysoko postaveny, protoze za Penzijko ty provize zase tak ohromujici asi nebudou. A mozna tam mate jeste zajimavy prispevek od zamestnavatele...

S474N píše:U penzijka ti nechal trojnasobek mesicni ulozky?

S příspěvkem od zaměstanavatele je to celkem 700. Jeho provize byla 4x700. Nevím, jestli je to teď jinak....

Neřešil jsem to, každá "koruna" dobrá. Pokuď se mu to nevyplatí, tak by to asi nedělal, ne?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 13. 11. 2012 15:04

jichaj píše:
kamey píše:A podepíšeš na tu částku směnku?

Proč? Takhle mi to nabídl. Já nemám v úmyslu to penzijko rušit.

Už se ničemu nedivím, když ze sebe někdo, kdo si říká poradce dělá takového hlupáka. Asi to nebude moc kvalitní člověk, když má potřebu se takhle podbízet.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 13. 11. 2012 15:18

jichaj píše:S příspěvkem od zaměstanavatele je to celkem 700. Jeho provize byla 4x700. Nevím, jestli je to teď jinak....

Poradce dostal provizi 2.800,- a z toho dal klientovi 2.000,-? Plati dan z prijmu 2800 ve vysi 420 kc.
Bez ohledu na Vas kamaradsky vztah, jestli tohle dela i s nekym jinym, tak se brzy muze dostat do problemu.
Nebo jemu nehrozi vraceni provizi?

To je jedno.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2012 00:23

manželka si chce založit na poslední chvíli taky PP..nejspíše u Allianz..nejschůdnější mě to připadne přes mesec.cz, který dá po roce na běžný účet bonus ve výši 500,- ... nač platit nějakého nahaněče smluv, když si to může udělat z pohodlí domova a ještě dostane bonus :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 11. 2012 01:14

A nedalo by se (v sirsim vyznamu) rict, ze mesec take nahani smlouvy?
Nebo se to tam uzavira jen pro dobry pocit navstevniku webu?
A pokud penzijni fond priznava nejaky bonus, klient asi o nej neprijde podepsanim smlouvy pres poradce.
A jestli ten bonus je pouze od mesec.cz, prijde mi to jako jeste vetsi nahaneni smluv.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2012 04:30

Fodi: nevím, jak který fond jak který bonus. Ale v minulosti dával např. Allianz bonus jen při sjednání on-line přes Allianzdirect.
http://www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-t ... imi-fondy/

Uznávám, že v tomto je Měšec tak trochu ve výhodě - běžný prodejce si vydělá jen tím prodejem. Zpravodajský server to má jen jako doplňující službu, na které mu stačí vydělat méně (náklady minimální) a dokonce by se mu vyplatilo i kdyby na ní nevydělal vůbec, nebo dokonce prodělal
1) přitáhne to čtenáře
2) bude za hodného :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 11. 2012 09:05

nějak postrádám smysl diskuze o bonusu při uzavírání ve výši jedné či o pár více měsíčních úložkek u nástroje, který se uzavírá s předpokladem trvání na desítky let...

Není úplně jedno, kde si člověk to "přihlouplé" penzijko sjedná??
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 11. 2012 09:21

2 PatrikChrz:
Nebyla to kritika Mesce, jen jsem to tak nadhodil v souvislosti s reakci dr._lukase.
PFCS ted ma akci Bonus 300 pro smlouvy minimalne za 300,- a radnem placeni. Bez ohledu na zpusob uzavreni.

2Fantucci:
Pravda, ten bonus neni prilis vyznamny. Ale pokud stejne nejake PP "chci", tak proc si ho nevzit?
Pokud by to mela byt jedina vec, kvuli ktere PP uzavru, tak by to asi nebylo OK.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 14. 11. 2012 10:53

Jen jsem zvědav, co si za ty peníze ve svém důchodu koupíte.

Bude-li centrální banka znehodnocovat peníze stejným tempem jako od roku 1989, tak v roce 2030 bude stát chleba přes 120 Kč :!:
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 11. 2012 11:42

Fodi píše:
2Fantucci:
Pravda, ten bonus neni prilis vyznamny. Ale pokud stejne nejake PP "chci", tak proc si ho nevzit?
Pokud by to mela byt jedina vec, kvuli ktere PP uzavru, tak by to asi nebylo OK.

Kolik času jsi strávil tím, že přemýšlíš a diskutuješ nad tím, kde dostat bonus 500 Kč na penzijku? Porovnej to se svojí hodinovou výplatou. pokud ti vychází, že i tak se ti to vyplatí s tím penzijkem "ztrácet" čas, tak je něco špatně s tvojí výplatou...
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2012 13:50

Mesec je taky určitě nahaněč smluv, ale o svou provizi se podělí..předpokládám, že FP ne... Další věc, která je na celé akci zajímavější je, že narozdíl od PF mesec.cz dává tento bonus na jakoukoliv měsíční úložku :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 11. 2012 14:28

Pokud da tento bonus za jakoukoli ulozku - i ve vysi 100,- - pak je evidentni, ze to dotuje ze sveho a ucel je uplne jiny.
Netusim, proc by mi tenhle pristup mel pripadat ferovejsi, nez postup poradce, ktery mi venuje svuj cas a vysvetli mi i jine veci, nez jen penzijko. Ze jsou poradci i mene znali a nic moc nevysvetli bych ted neresil.

-- 14. 11. 2012 13:33 --

Fantucci píše:
Kolik času jsi strávil tím, že přemýšlíš a diskutuješ nad tím, kde dostat bonus 500 Kč na penzijku? Porovnej to se svojí hodinovou výplatou. pokud ti vychází, že i tak se ti to vyplatí s tím penzijkem "ztrácet" čas, tak je něco špatně s tvojí výplatou...

Nepracuji u pasu, takze nejsem placen hodinove a tudiz tento komentar nema smysl.
To bych pak mohl resit, ze jit do ... kamkoli jinam, nez do prace ... je pro me ztrata penez...
Pisu ve svem volnem case.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 11. 2012 14:37

Já také nemluvím o tom, že jsi placen hodinově. Mluvím o finančním vyjádření tvého času a následně úsilí... = tedy náklady na získání produktu versus konečný užitek...
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 11. 2012 15:09

Ted jdu pro deti do skoly a pak budeme nejakou dobu na hristi. To mam take prepocitavat?
Obcas nekam potrebuji jet metrem a vystoupim o stanici drive a jdu pesky...
Nemusim kazdou "utracenou" minut prepocitavat na "nevydelane" penize.
Muzu si dovolit ten luxus mit relativne dost volneho casu.
Fodi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka