Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 19. 4. 2013 07:29

To nemají. Najdi si složení portfolia. A 10 procent to rozhodně nebylo, ČR není z PIGS.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 1. 2014 09:31

Kdo jste si navyšovali příspěvek na PP, případně sjednávali smlouvu na konci r. 2012 u Finance Media (finance.cz), dostali jste už bonus za sjednání/navýšení? Neměl být rozesílán již v prosinci 2013?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 15. 1. 2014 19:54

Take jsem navysoval pres finance.cz, ale nemam jak to zjistit u ING PF, musim cekat na rocni vypis transakci. Navic si myslim, ze bonus meli dat az v lednu.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 1. 2014 21:10

Domnívám se, že bonus měl být vyplácen na běžný účet, nikoliv na smlouvu o PP - v dotazníku chtěli pro tento účel uvést číslo účtu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 12sx 15. 1. 2014 22:00

Mně připsali odměnu po 2.lednu, na běžný účet dle mého požadavku. Předem poslali mail.
12sx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod digiking 17. 1. 2014 19:02

známému skončilo AXA penz. připojištění a napsali mu:
Máte možnost čerpat naspořený balíček prostředků a využít zajímavé zhodnocení 4-6% ročně, peníze máte kdykoliv dostupné do 14 dnů, nejsou blokovány.

Vzhledem k citlivosti informací, které není možné Vám poskytnout jinak než osobně, bychom Vás proto rádi pozvali k návštěvě. Je možnose za vámi stavit osobně v práci, nebo u vás doma."

Co si o této zvláštní nabídce myslíte? Nějak se mi to nezdá, ten úrok je příliš vysoký, tipuju, že to asi nebude pojištěné..

PS: Zajímavé, že v těchto dvou odstavcích mají tři chyby (za čárkou chybí mezera, pak je někde mezera 2x a jednou chybí za větou tečka. Což je dost s podivem vzhledem k citlivosti sdělení :)
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 1. 2014 23:39

4-6 procent u axy a do 14 dnu tak to bude izp na sporenicko pres axa pojistovnu
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 18. 1. 2014 00:07

Pojištění to třeba není, ale nějaké fondy asi jo. Každopádně ta procenta bych bral s velkou rezervou. Může to dlouhodobě vyjít, když se nakoupí ve vhodnou dobu, ale taky nemusí.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dannis 14. 3. 2014 14:04

mě už penzijní fond připsal výnos za rok 2013, mám ČSOB transformovaný. Jen je to v absolutní částce takže nevim procenta.
Dannis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hongmi 17. 3. 2014 15:52

12sx píše:Mně připsali odměnu po 2.lednu, na běžný účet dle mého požadavku. Předem poslali mail.

Me neposlali nic. :-S
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2014 09:04

Začátkem minulého měsíce jsem se ptal přímo u Finance media, co bude s tím bonusem, ale údajně penzijní společnost (Allianz) nepotvrdila hrazení zvýšených příspěvků. Každopádně mě taky neposlali nic - ale jinak jsem si nechal od ledna příspěvky opět snížit tak jak jsem je hradil původně před navyšováním přes Finance media, takže pokud to vyhodnotili jako nedodržení podmínek, tak už snad ani nic nečekám... :(

Jinak Allianz penzijní společnost už taky připsala zhodnocení u transformovaného fondu, kolik to bylo procentně jsem nikde nenašel, ale výpočtem mi to vychází na 1,67 %.

ČSOB PF Stabilita měl zhodnocení 1,7 % - http://www.zlatakoruna.info/zpravy/penz ... ve-vysi-17
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 9. 4. 2014 11:02

No ja platim vyssi prispevky dal, mam ING PF a odepsali mi take neco v tom smyslu, ze je problem s overenim u penzijniho fondu. :-\
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 8. 5. 2014 09:25

Tak už přišel roční výpis PP od Allianz. Zhodnocení 1.6% :hm
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod gadzo3 8. 5. 2014 11:29

To jde ne?
gadzo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod msimcard 8. 5. 2014 18:30

marvy píše:Tak už přišel roční výpis PP od Allianz. Zhodnocení 1.6% :hm

To přišlo poštou nebo mailem? Mně nic nepřišlo, ale v IB nějaké zhodnocení mám.

Nevíte, proč mám ve Zhodnocení to rozdělené na Zaměstnavatel a Stát(v každé kolonce nějakou částku) Přitom žádný zaměstnavatel mi na PP nepřispívá.

Děkuji za objasnění
msimcard
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka