Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 8. 5. 2014 19:40

Přišlo to poštou,taky to mam rozdělený,nevim proč tam máte příspěvek od zaměstnavatele když vám na něj nepříspívá. :-))

-- 8. 5. 2014 18:40 --

gadzo3 píše:To jde ne?

lepší než nic...
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 8. 5. 2014 20:05

To sice ano, ale do Allianz se houfně přestupovalo, protože měl nejlepší zhodnocení. Teď, když už se nikam v rámci transformovaných fondů nelze přestoupit, tak třeba i ČP má za rok 2013 zhodnocení 2,1% .
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 5. 2014 20:14

filip893: Ty fondy jsou všechny stejný. Jednou má ten o desetinku víc, druhej rok zase jinej.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 8. 5. 2014 20:32

[quote="marvy"]Přišlo to poštou,taky to mam rozdělený,nevim proč tam máte příspěvek od zaměstnavatele když vám na něj nepříspívá. :-))

Příspěvky Zaměstnavatele mám 0, ale Zhodnocení Zaměstnavatele je určitá částka :-) Nevím, proč to tak je, ale řešit to asi nebudu...
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 8. 5. 2014 20:35

Alianz nemela nejlepsi zhodnoceni, ale nejvyrovnanejsi. Narozdil od ostatnich jim to nelitalo ode zdi ke zdi. Taky jsme v praci prestupovali.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 5. 2014 21:17

Pro úplnost - výsledky všech transformovaných fondů za r. 2013 byly publikované třeba tady: http://www.bankovnipoplatky.com/transfo ... 2013-22904
Allianz nebyl mezi nejlepšími, ale nebyl ani úplně nejhorší. Taky jsem přecházel od PFČS, sice z jiných důvodů než zhodnocení, ale tam bych se dočkal jen 1,27 % za letošek, nyní byli poslední...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 8. 5. 2014 23:47

msimcard píše:
marvy píše:Přišlo to poštou,taky to mam rozdělený,nevim proč tam máte příspěvek od zaměstnavatele když vám na něj nepříspívá. :-))

Příspěvky Zaměstnavatele mám 0, ale Zhodnocení Zaměstnavatele je určitá částka :-) Nevím, proč to tak je, ale řešit to asi nebudu...

IMHO je to zhodnoceni dohromady za zamestnavatele a vlastni prispevky. V "IB" je to taky pod prispevky zamestnavatele, ale u zhodnoceni jsou spojene bunky pro vlastni prispevky a prispevky zamestnavatele.
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 9. 5. 2014 19:18

tx999: -- 8. 5. 2014 18:40 --

IMHO je to zhodnoceni dohromady za zamestnavatele a vlastni prispevky. V "IB" je to taky pod prispevky zamestnavatele, ale u zhodnoceni jsou spojene bunky pro vlastni prispevky a prispevky zamestnavatele.

Takže podle Vás to je v pořádku? Zaměstnavatel mi nic na PP nepřispívá.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 16. 5. 2014 12:51

No některé PF si loni na inflaci vydělaly. Třeba já mám PFČP a loni 2,1% - na penzijko to není zlé. Nejdůležitější je ovšem výdělek za celou dobu trvání penzijka a tam to již tak skvělé není. Pokud jde o zisky PF v jednotlivých kvartálech tak to je jen plácání pro novináře. Kolik byla vůbec inflace na začátku roku? 0,x%? Vždyť ČNB straší deflací! Podíval se někdo na portfolio svého PF? To by mělo hlavně lidi zajímat. Třeba PFČP snižuje počet státních dluhopisů a zvyšuje množství korporátních. Pokud s tím nesouhlasím tak přestoupit do jiného PF nemohu, což je dle mého názoru chyba. Útěcha min. 0% zhodnocení je chabá. Stejně lidi vůbec neřeší kolik si shrábl PF ze zisků. Uvidíme jak budou vydávat další dokumenty.
sniper76
Diskutér

Předchozí stránka