Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 1. 2013 00:14

No a teď si vem, že musíš počkat do 60 let věku :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 20. 1. 2013 12:04

já založil podle starých podmínek,jsem zatím mlád,tak si spořím 100 korun/měsíc. :D
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 20. 1. 2013 23:40

Drobný problém, při platbě 100 kč není od 1.1. 2013 žádná státní podpora. Pro mladého je vhodné platit 300 Kč měsíčně, tam je podpora 90 Kč, ale víc ne.
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 21. 1. 2013 13:31

jenže já v tom nehodlám zbytečně utápět peníze.Navíc mi nic zaměstnavatel neplatí.Tak že stovečka aspon na pantofle pak na stáří. :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 21. 1. 2013 13:41

Utápíš je právě spíš takhle. K třem stovkám bys dostal skoro celou čtvrtou. Pak to výnos aspoň kolem inflace dá.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod zevlovaci 21. 1. 2013 17:03

msimcard píše:funguje Vám nahlížení do smluv u Allianz? Mně to žádné nezobrazí a to už zkouším asi 3 hodiny.

ne, dnes jsem si toho všiml a hned jsem jim psal na support.. uvidím co mi odpoví.
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 21. 1. 2013 19:35

Thom píše:Utápíš je právě spíš takhle. K třem stovkám bys dostal skoro celou čtvrtou. Pak to výnos aspoň kolem inflace dá.

mam to jen prozatim,až mi bude přidávat zaměstnavatel,zvednu to :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM007 21. 1. 2013 19:52

zevlovaci píše:
msimcard píše:funguje Vám nahlížení do smluv u Allianz? Mně to žádné nezobrazí a to už zkouším asi 3 hodiny.

ne, dnes jsem si toho všiml a hned jsem jim psal na support.. uvidím co mi odpoví.

Psal jsem již včera, žádná odpověď, ale před obědem již byl portál v provozu.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 1. 2013 08:31

Lze dodatečně do "staré" smlouvy doplnit výsluhovku? Kamarádka uzavřela v říjnu a co jsem koukal do smlouvy, tak jí sjednanou nemá. Jedná se o PF České spořitelny.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2013 08:52

Zrovna jedna z věcí, které se dají momentálně zjistit jen obtížně. Podle penzijního plánu má nárok si ji kdykoli v průběhu smlouvy uzavřít, ale... penzijní společnost, pod kterou se transformovaly původní penzijní fondy by neměla mít možnost uzavírat smlouvy obsahující výsluhovou penzi. Doporučuji ji sjednat a PF se k tomuto úkonu musí vyjádřit, zda ji akceptuje nebo ne. Nic to nestojí, tak ať to zkusí.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 1. 2013 15:03

O.K. Díky za odpověď.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 1. 2013 18:49

ze zvědavosti jsem se podíval na nabídku, kterou začal kolega dělat pro Kapitol.. http://www.penzesgaranci.cz/proc-resit-penzi-jiz-nyni

Klasické IŽP, že ano? :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 1. 2013 19:39

Tak oni se tím zase na druhé straně ani netají...
Obrázek

Spíše je pak už na zamyšlení, že si to pořád založí i lidé, kteří si chtějí spořit a platí pojistné...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 31. 1. 2013 19:45

jj, klasický případ pojišťováků, jak se vyrovnávají s penzijní reformou. pověsit je za ko.le do průvanu... dokud se nezbaví přesně takovýhlech marastů, lidé je budou neustále nenávidět.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 28. 2. 2013 12:06

Stále nemám připsanou státní podporu ani za prosinec 2012. Jedná se o Allianz. Je to tak v pořádku?

díky za info
msimcard
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka