Penzijní fond - kdy platit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin_cz 16. 11. 2012 13:03

Zdravím,
uzavřel jsem u Allianzu penzijní připojištění online. 30.10.2012 byla uzavřena smlouva, počátek penzijního připojištění je 1.11.2012, první platba se připsala 30.10.2012. Chci se zeptat, ta první platba tam bude státní příspěvek za říjen nebo listopad?

Zkrátka kdy mám platit další platbu, resp. kdy má být na tom účtu? Platit ještě teď v listopadu, či až v prosinci? Kdy tam má ta platba být, abych dostal příspěvek? Nechci posílat zbytečně navíc a zároveň chci abych dostal všechny příspěvky:)
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2012 13:17

Ta platba tam přišla jako předplacená a "použila" se až v tom listopadu. Další platbu stačí poslat během prosince.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zbijeczka 16. 11. 2012 13:46

Jinak platí zásada, že platba musí být připsána v PF nejpozději na konci měsíce. Pokud do PF dorazí víc peněz, než kolik je měsíční příspěvek sjednaný na smlouvě, PF tuto částku vede jako "předplatné".
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirin_cz 16. 11. 2012 16:10

Díky za info, dám tedy trvalý příkazd od prosince:)
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod scripta 16. 11. 2012 19:19

zbijeczka píše:Jinak platí zásada, že platba musí být připsána v PF nejpozději na konci měsíce. Pokud do PF dorazí víc peněz, než kolik je měsíční příspěvek sjednaný na smlouvě, PF tuto částku vede jako "předplatné".

A jak dlouho to předplatné vede? Nevynuluje to každý rok? Z minulých let tam mám předplaceno kolem 18 000 Kč.
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zbijeczka 16. 11. 2012 19:32

osobne: Podle jakého klíče se rozhoduješ, jestli příspěvek odešleš jako "iura" nebo "scripta"?

Ale k věci. Můj PF to předplatné nenuluje. Kdykoliv si můžu zkontrolovat aktuální stav předplatného v IB. Pokud daný měsíc pošlu míň než je příspěvek sjednaný na smlouvě, zaplatí se to z předplatného. Kdo má na smlouvě v kolonce "měsíční příspěvek" uvedeno místo částky slovo OPTIMUM, pro něj platí tato pravidla:
- v lednu až v listopadu je měsíční příspěvek 500 Kč
- v prosinci pak (18000 - suma příspěvků z ledna až listopadu), a to proto, aby se maximálně využila daňová výhoda bez nutnosti měnit smlouvu.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 16. 11. 2012 20:00

Spíš 18.500
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod zbijeczka 16. 11. 2012 20:03

Tož dávám k dispozici přesnou citaci ze smlouvy:

Vyznačením programu „OPTIMUM“ se sjednává měsíční příspěvek účastníka v základní výši 500,- Kč, je-li pokrytý skutečnou měsíční platbou, resp. z podúčtu předplatného, a to pro měsíce leden až listopad kalendářního roku, jinak příspěvek ve skutečné výši; pro měsíc prosinec je měsíční příspěvek účastníka stanoven rozdílem částky 18000,- Kč a součtu měsíčních příspěvků účastníka za leden až listopad kalendářního roku.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 16. 11. 2012 20:28

Prostě je to v prosinci v tomto případě 12500...
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 16. 11. 2012 20:51

Pravda, letos ještě jo(12500). Já už to taky počítám v částkách co budou zanedlouho platit.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 16. 11. 2012 21:01

do prosince 2013 je tak daleko, že to pravděpodobně bude úplně jinak :D
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod scripta 17. 11. 2012 07:21

zbijeczka píše:osobne: Podle jakého klíče se rozhoduješ, jestli příspěvek odešleš jako "iura" nebo "scripta"?

Podle aktuální cenzury. Na nick iura je aplikována cenzura za to, že jsem si na mobilmanii dovolil postnout odkaz na konkurenci. :'(
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1&t=1037145&p=9161829#p9161829
scripta
Mírně pokročilý