RŽP názory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ryder5 1. 12. 2012 18:09

Ahoj. poprosil bych o názory na návrh RŽP co mi nabídl finanční poradce. Jedná se o zabezpečení celé rodiny:

Otec: smrt nemocí či úrazem kles. : 1 000000 kč
invalidita 2. a 3. supně kles. : 1 500000 kč
závažné nemoci: kles. : 500000 kč
TN od 0,01% : 600000 kč (3 000000)
TN od 10% : 1 400000 (7 000000)
DO od 7.dne zpětně(jiná varianta není : 100/den
ND: 200/den
PN: 200/den od 29. dne

matka:smrt nemocí či úrazem kles. : 800000 kč
invalidita 2. a 3. supně kles. : 1 000000 kč
závažné nemoci: kles. : 400000 kč
TN od 0,01% : 400000 kč (2 000000)
TN od 10% : 1 000000 (5 000000)
DO od 7.dne zpětně(jiná varianta není : 100/den
ND: 200/den
PN: 200/den od 29. dne

syn 4 roky: závažná onemocnění: 500000kč
TN od 0,01% : 600000 kč (2 000000)
TN od 10% : 2 400000 (12 000000)
ND : 400/den

celá smlouva cena: 1600kč/ měsíc

Jen dodám: roční plat otec: 250000
matka: 150000

úvěry ano hypotéky nemáme. Možná by bylo lepší pojistit smrt a závažky konstatní částkou,ale to by se o dost navýšilo. všechny klesající částky jsou do našich 60 let( otec nyní 32 matka 31 let) syn má vše do jeho 45 let.
Zdá se vám to výhodné či nikoliv. Děkuji za názory
ryder5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 1. 12. 2012 19:01

Těžko říct tak z hlavy :-):-) Jaké jsou Vaše průměrné výdaje za měsíc..cca..
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod ryder5 1. 12. 2012 19:38

momentálně cel. výdaje cca 30000 ,ale nutné pouze 23000 ( bez SS a pojistek co máme doted).příjem měsíčně cca 31000
ryder5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 1. 12. 2012 20:26

Znáte metodiku výpočtu, jak jste dospěli k těmto pojištěním a k těmto částkám?
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 1. 12. 2012 20:30

ryder5 píše:celá smlouva cena: 1600kč/ měsíc

Zdá se vám to výhodné či nikoliv. Děkuji za názory

Zdá se mi, že to s pojištěním hodně přeháníte. Když už máte pojišťovací mánii, tak se pojistěte tak, aby pojistka pokryla jednoroční ztrátu příjmů. Víc nemá smysl. Dostanete se tak na 4 stovky měsíčně a i to mi sice bude připadat zbytečné, ale pokud chcete mít pocit jistoty, proč ne.

Přijde mi, že lidé, co se pojištění týče, se pohybují z extrému do extrému. Buď si nepojišťují vůbec nic a pak blbě čumí, když jim povodeň spláchne střechu nad hlavou, a nebo se naopak pojišťují úplně na všechno a proti všemu, což je jen házení peněz do kanálu.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 1. 12. 2012 20:37

To radecekh: toto pojištění vypadá asi přepojištěné...Nic méně mi prosím tě vysvětli, když pojistím ztrátu příjmu na rok, co se stane po tom roce? On se ten příjem vrátí? Nebo jak jsi to myslel.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 1. 12. 2012 20:41

až na ty prkotiny 100Kč a 200 Kč/den se mi to docela líbí...

jestli je to výhodné záleží na více parametrech. kromě ceny i na pojistných podmínkách(výluky, čekací doby,..)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 1. 12. 2012 20:50

Osobně bych vyházel všechny DO, PN, ND. Toto by se mělo pokrýt z rezerv. Smrt, TNÚ (invaliditu) jejich výši bych navrhnul z výpočtu příjmů a výdajů. ZO je pěkné, jen nevím, zda je schopno pokrýt vše podle potřeby. Stačí přečíst PP a člověk ví, že nic neví. A pak samozřejmě rozdílné posuzování, výluky, hodnotící tabulky mezi pojišťovnama a máme z toho pěkný guláš :-)
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 1. 12. 2012 21:04

Inev píše:To radecekh: toto pojištění vypadá asi přepojištěné...Nic méně mi prosím tě vysvětli, když pojistím ztrátu příjmu na rok, co se stane po tom roce? On se ten příjem vrátí? Nebo jak jsi to myslel.

Proč se člověk pojišťuje? Protože má pocit, že kdyby se s ním něco stalo, zbytek rodiny to finančně nezvládne. A kolik potřebuje zbytek rodiny na to, aby to finančně zvládnul? Jestliže má rodina podle autora náklady na provoz 23 tisíc měsíčně, znamená to, že při příjmech otce je zcela zbytečné pojišťovat matku, protože výpadek jejího příjmu pro zbytek rodiny neznamená existenční potíže. Pojištění otce už trochu smysl má, ale na dokrytí výpadku jeho příjmů by stačilo matce asi 120 tisíc ročně. Tedy kdyby byl pojištěn na částku 250 tisíc, znamená to, že s tím matka vystačí na dva roky. Proč proboha pojišťovat smrt otce na milion?

Ve skutečnosti rodina žádné pojištění nepotřebuje. Autor píše, že spoří ve stavebním spoření, takže kdyby místo pojistky 1600 měsíčně raději tuto částku přisypali tam nebo na něco podobného, získají velmi brzo dostatečně velký finanční polštář pro nenadálé události.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 1. 12. 2012 21:14

Už jsi zvednul částku z 1 roku na 2 :-) Ale pořád jsi neodpověděl co bude ta žena dělat po 2 letech. Kde vezme ten chybějící příjem. To, že je žena na smrt zřejmě zbytečně pojištěná vím.

Jsou nenadálé sitauce, které trvají celý život. Bohužel. Já se nebavím o zlomené ruce nebo 3 měsíční nemoci. Bavím se pouze jen o těch nejzávažnějších situacích, kdy je příjem jednoho z nich trvale smazán nebo snížen. To opravdu nezachrání 1600 kč na stavebku. A bohužel mám právě zkušenosti nejen přímo v rodině, ale i okolí.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 1. 12. 2012 21:17

Ryder5 se rozhodl pojistit.
Ryder5 má v návrhu určité pojistné částky - on ví, zda mu něco řeší, či neřeší.
Ryder5 by se měl rozhodnout, zda chce takto nastavené pojistné částky a ptát se, jaké ta pojištění obsahují výluky.

To jsou dotazy, které sem patří.

Jediné, co se mi tam nelíbí je pojištění 4 letého dítěte do 45 let. Na co? Proč právě 45 let? To je nejhorší doba, kdy mít ukončenou pojistku a v případě potřeby řešit novou. Po 40 se totiž většině lidí zhorší zdravotní stav a nejsou OK pro sjednání kvalitního a cenově přijatelného pojištění.

Jinak takové pojištění za 1600 - krásná cena, pokud tam tedy není spousta výluk...
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 1. 12. 2012 21:27

To kamey : ale na toto jsem se ptal :-):-) Nebo jsi to nečetla?
Naposledy upravil Inev dne 1. 12. 2012 21:29, celkově upraveno 1
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 1. 12. 2012 21:28

Inev píše:Už jsi zvednul částku z 1 roku na 2 :-) Ale pořád jsi neodpověděl co bude ta žena dělat po 2 letech. Kde vezme ten chybějící příjem. To, že je žena na smrt zřejmě zbytečně pojištěná vím.

Jsou nenadálé sitauce, které trvají celý život. Bohužel. Já se nebavím o zlomené ruce nebo 3 měsíční nemoci. Bavím se pouze jen o těch nejzávažnějších situacích, kdy je příjem jednoho z nich trvale smazán nebo snížen. To opravdu nezachrání 1600 kč na stavebku. A bohužel mám právě zkušenosti nejen přímo v rodině, ale i okolí.

Částku jsem na dva roky nezvedl. Příjem otce je 250 tisíc ročně. Matka ho však potřebuje polovinu, proto jí vystačí na dva roky.
Co bude dělat matka, když jí otec místo smrti jen uteče? Pravděpodobnost je 50 % a pojištěná na to není vůbec. Jasně, může třeba ochrnout a zůstat jí na krku. Jenže pravděpodobnost je o několik řádů menší, než že jí jen uteče. A jestliže na něco, co má pravděpodobnost méně než 1%, dávají 5 % příjmů, přijde mi to přehnané.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod ryder5 1. 12. 2012 21:29

Tak pojistné částky jsme řešili celkem dost. DO je tam 100 kč/den z toho důvodu ,že tato pojištovna nenabízí delší kareční dobu. ND byly celkem levné a PN po zkušenosti z minulého roku jsem se také rozhodl sjednat. Jak tu někdo píše ,že toto se má hradit z rezerv,tak má jistě pravdu,ale ono když pak jsi mimo pracovní proces třebas půl roku,tak ti rezervy pomalu doházejí. Rezervu by měl mít člověk nebo rodina kolem 3 měsíčních platů. To máme a co pak? Smrt na milion jsem volil z toho důvodu ,že je to pojištění s klesající pojistnou částkou a tudíž za cca 15 let až malej bude dospělí,tak defacto budu pojištěn na 500000 kč. Původně jsem chtěl zvolit konstatní částku na 600000-70000,ale cenově jsem byl někde jinde a propo na tuto částku (a vyšší) budu pojištěn po nějakých 8-11 let . Jediné co mi zde vadilo bylo ,že není pojištěn 1 stupeň invalidity,ale bohužel zde pojistit nejde,proto závažná onemocnění rovněž s klesající částkou.a to že malej je pojištěn do 45 let není vůbec na škodu. za tu směšnou částku je to skoro nutnost. Nic mu přeci nebrání se ve 20 nebo ve 30 pojistit také ,sice už dráž,ale bude do 45 let krytý ze 2 pojistek.

Částky na sebe jsem také volil s ohledem nato,že jezdím na kole závody a to je dnes na silnici o hubu.
ryder5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 1. 12. 2012 21:34

radecekh píše:Co bude dělat matka, když jí otec místo smrti jen uteče?
Dle příjmu má nárok na slušné alimenty :-) A nikde není psáno, že dítě zůstane s matkou.

Ano, pravděpodobnost, že někomu někdo zůstane na krku je malá, ale jelikož jsem v tom žil, tak vím co to je.

-- 1. 12. 2012 20:41 --

ryder5 : každý máme na to svůj pohled. Viz já a radecekh. Pokud jsi schopen svoje obhájit a víš proč jsi to tak něchal udělat, pak je vše v pořádku. A při tom rozsahu pojištění je 1600 přiměřená cena.

-- 1. 12. 2012 20:42 --

to radeceh : a stejně jsem se nedozvěděl co bude po těch 2 letech :-):-) asi zázrak :-)
Inev
Diskutér

Další stránka