RŽP názory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 3. 12. 2012 04:03

radecekh píše:
vladimir.svorba píše:Pokud si o každém myslíte, že lže lidem do očí, tak to nejprve změnte sám u sebe. Děkuji!

Já, na rozdíl od finančních poradců placených provizí, nemám důvod někomu lhát ve finančních otázkách. Když někomu radím, radím mu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a ne proto, že z toho něco kápne. A radím na základě zkušeností, které jsem za svůj život nastřádal. Moje rady nikdy nedostaly do problémů mě, ani nikoho jiného. Některé investice sice nedopadly podle představ, ale celkově se mi finančně vede dobře.

Můžete finanční poradce placené provizí bránit jak chcete, ale pokud to dělají jako zaměstnání, musí mít nějaký příjem a ten získají jen tím, že uzavřou s klienty smlouvy na produkty, které jim provizi nabízejí. Proto takové produkty musí aktivně nabízet, jinak se neuživí. A to je konflikt s potřebami klienta. Když za nimi přijdu, neřeknou mi, že mám dát tolik a tolik do kampeličky s nejvyšším úrokem a zbytek investovat na burze. A když už mi to řeknou, pošlou mě do kampeličky s kterou mají dohodu nebo mě dohodí obchodníka s cennými papíry, s kterým mají dohodu. Neřeknou mi, že mohu uzavřít stavební spoření přes internet v akci zdarma bez poplatku, ale budou ho chtít uzavřít přes sebe. A tak je to se vším.

Situaci hodnotíš jen svýma očima (ty holt poradce nepotřebuješ - to je v pořádku) a to je samozřejmě zkreslený pohled.

Většina lidí má jedinou potřebu, a to prožít stereotypní život prostý změn a překvapení a plný známých věcí. Je jen dobře, když takové osoby poradce přiměje k uzavření stavebního spoření s provizí, protože sami by si nikdy nic neuzavřeli. A volné peníze by utratili za kraviny. A je naprostý nesmysl, aby se poradce snažil takové lidi finančně vychovat, zájem o takové lekce nemají a ani nikdy mít nebudou. Takže jim poradce nebude vykládat o kampeličkách, v lepším případě se jim jen zježí srst, v horším na něj budou tupě čumět a čekat, až vypadne.

Prokletím toho tzv. poradenství je, že ho dělá kdekdo, ne že ho někdo vykonává na plný úvazek (to je naopak nejlepší varianta). Finanční poradenství a realitní služby, to jsou obory, do kterých leze každej zoufalec, přičemž nemá aspoň minimálního zájmu o tyto oblasti. A i když v oboru náhodou setrvá, tak stejně většina agentů nemá a nikdy nebude mít zájem, aby získali víc informací, než se jim dostane na školeních a od manažerů. I agenti jsou totiž jen lidi a i pro ně platí, že většina z nich je lenivá (třeba dostat do hlavy víc než jen životní pojištění a penzijní připojištění), pohodlná, že mají taky nějakej osobní život atd.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 3. 12. 2012 05:45

vladimir.svorba píše:Milý pane, nevím, čím se živíte, ale o financích tu plácáte nesmysly.
Ale každopádně, pokud jste na něco odborník, budu velmi rád, když pro mě budete pracovat zadarmo!!!

Napište mi jediný nesmysl o financích, který jsem tu napsal. Najdete ho těžko. A pokud si myslíte, že plácám nesmysly, tak mě celkem udivuje, že byste chtěl, abych pro vás zadarmo pracoval v jiném oboru. Já bych rozhodně o práci někoho, komu nevěřím, nestál ani zadarmo.

-- 3. 12. 2012 05:16 --

krásná sereminazáda píše:Situaci hodnotíš jen svýma očima (ty holt poradce nepotřebuješ - to je v pořádku) a to je samozřejmě zkreslený pohled.

Většina lidí má jedinou potřebu, a to prožít stereotypní život prostý změn a překvapení a plný známých věcí. Je jen dobře, když takové osoby poradce přiměje k uzavření stavebního spoření s provizí, protože sami by si nikdy nic neuzavřeli. A volné peníze by utratili za kraviny. A je naprostý nesmysl, aby se poradce snažil takové lidi finančně vychovat, zájem o takové lekce nemají a ani nikdy mít nebudou. Takže jim poradce nebude vykládat o kampeličkách, v lepším případě se jim jen zježí srst, v horším na něj budou tupě čumět a čekat, až vypadne.

Naopak, já bych poradce potřeboval, jen mi prostě nevyhovují ti, co pro mě pracují "zadarmo". A na to, abych si platil konzultace s nějakým odborníkem zase nemám dostatek finančních prostředků, aby se mi to vrátilo.

Problém lidí je, že jsou důvěřiví. Pokud je poradce ukecá na stavebko, žádnou velkou škodu jim neudělá a většinou jim to i pomůže. Ale i na stavebku je vidět, jak poradci odírají klienty. Většinou tím, že jim vnutí výrazně vyšší cílovou částku, než potřebují. Dříve bylo naprostým standardem nutit cílovou částku včetně případného úvěru a nesetkal jsem se ani s jedním spořením založeným poradcem, které by bylo na částku sníženo.
Daleko horší je ale lákání na investiční životní pojištění. Znám zase několik lidí, kteří stavebko nemají, ale nechali si od poradce vnutit IŽP. Tam totiž na rozdíl od stavebka se může poradce vyřádit se svou fantazií ohledně budoucího zhodnocení.

krásná sereminazáda píše:Prokletím toho tzv. poradenství je, že ho dělá kdekdo, ne že ho někdo vykonává na plný úvazek (to je naopak nejlepší varianta). Finanční poradenství a realitní služby, to jsou obory, do kterých leze každej zoufalec, přičemž nemá aspoň minimálního zájmu o tyto oblasti. A i když v oboru náhodou setrvá, tak stejně většina agentů nemá a nikdy nebude mít zájem, aby získali víc informací, než se jim dostane na školeních a od manažerů. I agenti jsou totiž jen lidi a i pro ně platí, že většina z nich je lenivá (třeba dostat do hlavy víc než jen životní pojištění a penzijní připojištění), pohodlná, že mají taky nějakej osobní život atd.

Prokletím není to, kdo to dělá, ale jak to dělá. A i kdybych to dělal já, nezbylo by mi nic jiného, než to dělat blbě, protože jinak bych se neuživil.
Proč bych měl věnovat energii na to, abych klienta přesvědčil k opuštění stávajícího finančního ústavu, kde platí stovku měsíčně na poplatcích? Proč bych měl jménem klienta volat jeho mobilnímu operátorovi a vyhádat si lepší podmínky? Proč bych měl svobodnému klientovi říkat, že se nemá vázat v dlouhodobých produktech, protože neví, jaké budou jeho potřeby v blízké budoucnosti? Proč bych měl klienta přesvědčovat, že staré BMW s dvoulitrovým motorem a se spotřebou tanku není při jeho ježdění po městě a malém nájezdu kilometrů ekonomicky výhodné? Tohle všechno by totiž správný finanční poradce měl dělat. Měl by vzít nejen příjmy klienta, ale i jeho výdaje a dát co nejlepší rady, jak za dané situace s penězi co nejlépe vyjít.
Lidé si stěžují, že nemají dost peněz, ale třeba u sebe v zaměstnání vidím, že máme všichni plus mínus stejně a někdo žije z ruky do huby, bydlí v nájemním bytě a místo dovolené sedí doma na zadku a někdo má vlastní barák a každý rok si ušetří na hezkou dovolenou. A přesně ti lidé, co žijí z ruky do huby mají většinou od poradců vnucené produkty, které nepotřebují. Oni jsou totiž ideálním cílem. Uvědomují si, že mají nouzi a chtěli by s tím něco dělat a tak si nechají poradit od "odborníka".
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2012 08:31

radecekh píše:... ale třeba u sebe v zaměstnání vidím, že máme všichni plus mínus stejně a někdo žije z ruky do huby, bydlí v nájemním bytě a místo dovolené sedí doma na zadku a někdo má vlastní barák a každý rok si ušetří na hezkou dovolenou. A přesně ti lidé, co žijí z ruky do huby mají většinou od poradců vnucené produkty, které nepotřebují. Oni jsou totiž ideálním cílem. Uvědomují si, že mají nouzi a chtěli by s tím něco dělat a tak si nechají poradit od "odborníka".

Do kamene tesat! Vnímám to naprosto stejně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ryder5 3. 12. 2012 08:42

Takže vesměs různé názory :-) Tak ted nevím ,možná bych vynechal ty denní dávky a nebo zkusil tu PN posunout dál ,třebas na 60 a víc dnů ,ale když se podívám na měsíční pojistné u těch vyšších částek ,tak jsou v porovnání s tím co zajištují směšné.
ryder5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 09:32

ryder5 píše:Takže vesměs různé názory :-) Tak ted nevím ,možná bych vynechal ty denní dávky a nebo zkusil tu PN posunout dál ,třebas na 60 a víc dnů ,ale když se podívám na měsíční pojistné u těch vyšších částek ,tak jsou v porovnání s tím co zajištují směšné.

To máš těžké, pro své dotazy sis nevybral zrovna nejlepší web. Na Finexpertu se totiž obecně neradí jak se chovat zodpovědně, ale jak dočůrat dál, než lidi, kteří si říkají finanční zloději (myšleno zde poradci). Dokonce to zde došlo až tak daleko, že lidi, kteří neumí ani založit běžný účet chtějí radit jiným na čtvrtinový úvazek, protože světe div se, ony jsou za to provize, tak proč si nepřivydělat 2-3000 měsíčně.

Obecné univerzální rady zde najdeš tyto:

nepojišťovat se, ale vytvářet rezervy. Než ty rezervy vytvoříš, tak mít dohodnuté zajištění v rodině. Až je vytvoříš, tak držet peníze na spořícím účtu, přesouvat je každý měsíc, podle toho kde je o 0,0001% víc. A využívat termínovaných vkladů v kampeličce!! Když už si vezmeš hypotéku (což je tedy pěkná hloupost, protože lepší je si na ten byt/dům nejdřív našetřit za hotové, nebo na něj nejlépe dostat od rodičů), tak se hlavně nepojišťovat, ale splácet co nejvíc, abys to měl co nejdříve zaplacené.

No a když pojedeš podle tohoto scénáře, tak jsi za pár let za vodou a na spořáku máš miliony.
Má to jednom pár chybiček.
Nesmíš si najít ženskou a nedejbože založit rodinu, to jsou potom všechny plány na první milion v háji. Doma musíš mít jenom postel, stolek a jednu židli. Zvládneš to s jednou mikinou a jedněmi riflemi. Na to, že půjdeš v pátek na pivo nebo do kina, tak na to zapomeň, to jedině v případě, že vyhraješ vstupenky. No a pokračuje to ve vlákně asketický život - doporučuji přečíst hned od začátku.

A hlavně, když to nedodržíš, tak jsou všechny představy, že budeš mít za pár měsíců miliony na spořáku v háji. A když si tu hypotéku vezmeš a valíš tam maximum co půjde, tak se ti nesmí NIC stát, takže než si ji vezmeš, tak si dojdi k lékaři a nech si udělat fakt hodně pořádnou prohlídku a všechny možné odběry, aby tě neporazila třeba borelióza (sice to nemá se zdravím nic společného, je to nehoda, ale posuzuje se jako nemoc, takže rizikovka na to moc nepomůže) a takových náhod se může stát víc.

Tak teď máš o čem přemýšlet, zda jsou rady odtud ty nejlepší z nejlepších. Stačí se podívat okolo sebe do vláken, jak to v nich vypadá. Všechna jsou na jedno brdo.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 3. 12. 2012 09:38

radecekh píše:
Napište mi jediný nesmysl o financích, který jsem tu napsal. Najdete ho těžko. A pokud si myslíte, že plácám nesmysly, tak mě celkem udivuje, že byste chtěl, abych pro vás zadarmo pracoval v jiném oboru. Já bych rozhodně o práci někoho, komu nevěřím, nestál ani zadarmo.

radecekh píše:Zdá se mi, že to s pojištěním hodně přeháníte. Když už máte pojišťovací mánii, tak se pojistěte tak, aby pojistka pokryla jednoroční ztrátu příjmů. Víc nemá smysl. Dostanete se tak na 4 stovky měsíčně a i to mi sice bude připadat zbytečné, ale pokud chcete mít pocit jistoty, proč ne.

Přijde mi, že lidé, co se pojištění týče, se pohybují z extrému do extrému. Buď si nepojišťují vůbec nic a pak blbě čumí, když jim povodeň spláchne střechu nad hlavou, a nebo se naopak pojišťují úplně na všechno a proti všemu, což je jen házení peněz do kanálu.

Tady máte ten váš brutální nesmysl!
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 12. 2012 10:07

kamey píše:
ryder5 píše:Takže vesměs různé názory :-) .....s tím co zajištují směšné.

To máš těžké, pro své dotazy sis nevybral zrovna nejlepší web. ...Stačí se podívat okolo sebe do vláken, jak to v nich vypadá. Všechna jsou na jedno brdo.

Velmi dobře! :-) Nejhorší je, že je to pravda.

Na základě zdejší rad a názorů "místních odborníků" už nabývám pocitu, že sám dokáži plně zrekonstruovat kupovaný dům, včetně vody a elektriky, přestože jsem v životě nedržel v ruce hasák či nedejbože kus nářadí spojený s elektrikařinou či zedničinou. A to z toho důvodu, že všichni řemeslníci musí určitě být podvodníci, kteří za svoji práci chtějí peníze!!
Ale já vím jak na to - pozvu na to zaměstnance nějaké kampeličky, protože to je boží instituce a lid tam pracující určitě umí všechno nejlíp a bez rizika. Určitě tedy zvládnou i barák. A P.CH. bude dozorovat. Určo to udělá zadara
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod ryder5 3. 12. 2012 10:09

To je pravda. Nemusím být pojištovací poradce ,ale pojistit si ztrátu příjmů na 1 či 2 roky je nesmylsl. To neřeší vůbec nic. Maximálně kdybych byl třebas po tu dobu nemocný. Ale co když neumřu a dostanu se at už úrazem čí nemocí na invalidní vozík. To pak budem prosit v televizi aby nám na něj příspěli ,nebo ckde na to vezmu peníze. Nehledě,že budou třeba nějaký úpravy auta,bytu apod.A stále budu muset něco jíst ,takže výdaje budou stále.Vím ,že když bych dostal megáč,tak to na věky není ,ale stále lepší než 1-2 roční plat ,který v této situaci prakticky nic neřeší.
ryder5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 3. 12. 2012 11:18

Kamey, v jedné věci vás musím malinko poupravit. Rizikovky jsou i na nemoci, ne jen na úrazy. Viz třeba RŽP Allegro, Symfonie a podobně.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 11:51

To VS: ano, odpovídala jsem opravdu všeobecně.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 3. 12. 2012 18:02

ryder5 píše:To je pravda. Nemusím být pojištovací poradce ,ale pojistit si ztrátu příjmů na 1 či 2 roky je nesmylsl. To neřeší vůbec nic. Maximálně kdybych byl třebas po tu dobu nemocný. Ale co když neumřu a dostanu se at už úrazem čí nemocí na invalidní vozík. To pak budem prosit v televizi aby nám na něj příspěli ,nebo ckde na to vezmu peníze. Nehledě,že budou třeba nějaký úpravy auta,bytu apod.A stále budu muset něco jíst ,takže výdaje budou stále.Vím ,že když bych dostal megáč,tak to na věky není ,ale stále lepší než 1-2 roční plat ,který v této situaci prakticky nic neřeší.

Naopak, pojišťovat si příjmy na delší dobu je nesmysl. Během roka maximálně dvou je všechno jasné a rodina má dost času se přizpůsobit. Když zůstanu na vozejku, nic mi nebrání živit se dále hlavou, když budu mít v háji hlavu, tak ať mě rodina klidně šoupne do ústavu. Z nemoci se člověk také oklepe, úraz vyléčí. Pokud se mi stane něco vážného s následky, budu mít invalidní důchod. Pokud budu doma, mé výdaje výrazně klesnou. Když umřu, manželka dvě děti v pohodě uživí. A proč to tedy s pojištěním přehánět? Pojištění proti tomu, aby člověk nepřišel o střechu nad hlavou bohatě stačí.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 12. 2012 19:07

boha jeho, to jsou zase myšlenky...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 3. 12. 2012 19:24

radecekh píše:
ryder5 píše:To je pravda. Nemusím být pojištovací poradce ,ale pojistit si ztrátu příjmů na 1 či 2 roky je nesmylsl. To neřeší vůbec nic. Maximálně kdybych byl třebas po tu dobu nemocný. Ale co když neumřu a dostanu se at už úrazem čí nemocí na invalidní vozík. To pak budem prosit v televizi aby nám na něj příspěli ,nebo ckde na to vezmu peníze. Nehledě,že budou třeba nějaký úpravy auta,bytu apod.A stále budu muset něco jíst ,takže výdaje budou stále.Vím ,že když bych dostal megáč,tak to na věky není ,ale stále lepší než 1-2 roční plat ,který v této situaci prakticky nic neřeší.

Naopak, pojišťovat si příjmy na delší dobu je nesmysl. Během roka maximálně dvou je všechno jasné a rodina má dost času se přizpůsobit. Když zůstanu na vozejku, nic mi nebrání živit se dále hlavou, když budu mít v háji hlavu, tak ať mě rodina klidně šoupne do ústavu. Z nemoci se člověk také oklepe, úraz vyléčí. Pokud se mi stane něco vážného s následky, budu mít invalidní důchod. Pokud budu doma, mé výdaje výrazně klesnou. Když umřu, manželka dvě děti v pohodě uživí. A proč to tedy s pojištěním přehánět? Pojištění proti tomu, aby člověk nepřišel o střechu nad hlavou bohatě stačí.

:D kdepak já už jsem toto jenom četla :D :D

-- 3. 12. 2012 18:25 --

Já Vám nevím, ztratil se nám pan "doktor" a objevil se radecekh. Možná se pletu, ale..... ale.... ale....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod ryder5 3. 12. 2012 20:40

radecekh píše:

Tak to je názor blbce.Než přemýšlet jako ty ,tak to se raději přepojistím. Nechápu ,jak může někdo takhle uvažovat ,natož to vytrubovat do světa :oboze
ryder5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 4. 12. 2012 10:52

radecekh píše:
Chápu váš postoj, mám v rodině také příklad, kdy by se pojistka hodila. Jenže tam by takováto pojistka nijak nepomohla. Prostě se narodilo postižené dítě. To pojištěné samozřejmě nebylo, když neexistovalo, rodiče mohli být pojištěni na miliony a stejně jim to bylo k ničemu, když matka musela nechat práce a o dítě se celý život starat.

Pořád jsem si říkala, že jsem na něco zapomněla. Takže- i nenarozené dítě se dá pojistit - pojistku musí mít pochopitelně matka, ale i taková pojistka existuje.
kamey
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka