RŽP názory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 10. 12. 2012 22:28

A to je ten průšvih. Boiler ti udělá soused a co když se něco nepovede, trefí se třeba ve zdi do vedení a vyhodí komplet celej panelák a spálí až transformátor por celé sídliště? Nebo ti byt za měsíc vyhoří. Odpovědnost si vezmeš na kom?

Jo a klidně mi tu argumentuj, že má 50. Tu má můj manžel taky, když jsme rekonstruovali první byt, tak se skutečně stalo něco, co nikdo nevěděl, kde mělo příčinu, protože barák pár měsíců před tím kompletně prošel všemi možnými revizemi a nějakou kravinou (už si fakt nepamatuju, co zrovna dělal), kterou si dělá běžně doma každý sám, se skutečně stalo, že vyhořelo až trafo pro celé sídliště. Ze 4 patra to projelo celým barákem až ven i přes nové jističe jak u bytu, tak na patě paneláku.

Ale abych se vrátila zpět k tématu, no, asi bude rozdíl, jestli ti nějakou práci udělá melouchář, co si koupí pár kondíků na aukru, než profík, co musí nakoupit ty kondíky na fakturu, takže mu každý velkoobchod s radostí prodá 2 kusy (no většinou neprodá, takže má doma sklad a v tom si drží zásoby různých blbých kondíků, takže ono je pro něj levnější a jednodušší koupit pak celou desku), k tomu musí zaplatit naše slavné daně a daně ve formě soc. zdrav., musí si vydělat na účetního, aby se nehroutil každý rok z kontroly, co si zase nepřečetl a co se 2x do roka změnilo, a taky by si mohl vydělat na to, aby si třeba mohl dovolit aspoň jednou za rok odletět na 14 dní do Dominikány nebo tam někam. (Tu jsem zvolila záměrně, protože to je přece normální dovolená pro zaměstnance, tak pro ne pro živnostníka). No a taky ti musí dát ze zákona záruku, většina těch slušných (poměr slušný/prase) je stejný ve všech oborech.

No a poslední co k tomu můžu napsat je, že ten tvůj soused právě vzal práci jednomu živnostníkovi, který tedy nevydělá u Chrze, který chce ušetřit odhadnu tak pětikilo, a když to u vás v baráku udělají všichni, tak máme brzy o jednoho nezaměstnaného víc. A než dojde na pracák, tak se zkusí živit jako zedník, nebo něčím jiným, co sice neumí, ale když to bude dělat načerno, tak bude levnější.
On je totiž podle mě celkem rozdíl, když si ten boiler nainstaluješ komplet sám (jako to udělá Satan), než když si najdeš nějakou černotu.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 12. 2012 08:29

kamey: prijde mi to, ze tu (zamerne?) delas bouri ve sklenici vody. Jasne, muzes tu psat hrozive scenare i o tom, ze rano vstanes, oparis se, zakopnes v obyvaku a rozbijes si hlavu o stolek nebo uklouznes ve vane a opetovne - na kom si vezmes odpovednost? Kolik takovych pripadu realne pripada na pocet realizovanych? A ano, to co rikas se muze stat i firme, protoze tam obvykle pracuji naprosto nekompetentni idioti, kteri ti to muzou prekopnout uplne stejne.

Mimochodem, Patrik a neco instalovat? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 12. 2012 08:35

Poradne ani ten linux co pouziva...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2012 08:44

mikicz píše:Poradne ani ten linux co pouziva...

Náhodou OS (nejdříve Ubuntu, potom XUbuntu si instaluji sám a teď možná budu instalovat i jedné slečně ;)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 08:45

Ale vůbec nedělám bouři ve sklenici vody, jen konstatuji, jak to vypadá okolo mě a jaké to má důsledky. A to že vstaneš a opaříš se čajem.... tak si najmi sluhu, který ti ten čaj uvaří a donese vyfoukaný, aby ses neopařil, když to nezvládneš. Mmch, i takovou službu někteří potřebují (invalidé, co neudrží ani lžíci). To přece nemá s tím, že někdo potřebuje např. nainstalovat boiler nic společného, já o voze, ty o koze.

-- 11. 12. 2012 08:47 --

No, Patriku, víš, co by mě vážně zajímalo? Co bys zvládl a byl skutečně schopný dělat = každý den se tím živit.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 12. 2012 09:05

Chodit do prace :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 09:10

No, a co tam? Mít kecy o všem a o ničem?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 12. 2012 09:17

PatrikChrz píše:
mikicz píše:Poradne ani ten linux co pouziva...

Náhodou OS (nejdříve Ubuntu, potom XUbuntu si instaluji sám a teď možná budu instalovat i jedné slečně ;)

Pripomen mi kdo ti instaloval wifi?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2012 09:22

kamey píše:
No, Patriku, víš, co by mě vážně zajímalo? Co bys zvládl a byl skutečně schopný dělat = každý den se tím živit.

Tak už se více méně úspěšně živím nějakých 10 let. Nejvíc mě ale bavila ta práce ve velkoobchodě s hodinkami, byla taková nejvšestranější - kalkulace cen dílů i oprav, vystavování faktur a docela dost pohybu. Bohužel finančně to nic moc nebylo, tedy alespoň ve srovnání s mými nároky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 09:31

No dobře, čím se tedy úspěšně 10 let živíš? Co vytváříš za hodnoty (jak tu toho máš skoro všude plnou pusu).
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2012 09:48

Většinu toho času na nějaké info/hotline, nic moc, ale když nic lepšího není :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 09:53

A co kdyby ses nad sebou zamyslel a nepřemýšlel, že nic jiného není, ale zkusil na sobě máknout, aby ses taky k něčemu hodil. Ono to totiž není o tom, že nic jiného není, ale že vlastně nic neumíš.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2012 10:08

Tak uvidíme, nouzí netrpím a vzhledem k tomu, že nepředpokládám pracovat déle, než ještě asi 10 let, tak si nejsem jist, jestli to stojí za to. Ale uvidíme, třeba mě něco zaujme a vše bude jinak: )
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod chjoo 11. 12. 2012 10:28

kamey píše:A co kdyby ses nad sebou zamyslel a nepřemýšlel, že nic jiného není, ale zkusil na sobě máknout, aby ses taky k něčemu hodil. Ono to totiž není o tom, že nic jiného není, ale že vlastně nic neumíš.

Kamey, prozraď, jak na Tvoje občasné hodnocení osobnosti reaguje Tvůj manžel?
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qazik 11. 12. 2012 10:28

kamey píše:A co kdyby ses nad sebou zamyslel a nepřemýšlel, že nic jiného není, ale zkusil na sobě máknout, aby ses taky k něčemu hodil. Ono to totiž není o tom, že nic jiného není, ale že vlastně nic neumíš.

kamey píše:No dobře, čím se tedy úspěšně 10 let živíš? Co vytváříš za hodnoty (jak tu toho máš skoro všude plnou pusu).

no hele, ze jsem tak smelej a co umis a jake hodnoty vytvaris ty?? ;-) :-D
qazik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka