RŽP názory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 11. 12. 2012 10:40

chjoo: par fackama, takze to radsi zkousi pres internet na Patrika, kterej je neskodnej :mrgreen:

qazik: taky dobra pripominka :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod yowie 11. 12. 2012 10:45

"Tak a teď si rozebereme ještě tu příčinu..... co vy na to?

Kdyby se každej matla nesnažil ušetřit skutečně jen pár korun a nesnažil se "sám si vařím, sám si peru", tak by byly služby dneska úplně někde jinde.

Jenomže teď už je to v p* (vypípám si to sama ). Takže se každej matla snaží ze sebe dělat odborníka na všechno, protože porozumnět se dá sice skoro všemu, ale ovlivnit kvalitu, to už je jiná liga.

Takže jsme se posunuli - stát nás drbe, tak se drbeme i mezi sebou a všechno je to jen o tom, kdo dočůrá dál a a obere souseda o víc.

No a napravit morálku? Toho se už my co si tady píšeme ty krásné blafy nedožijeme. Asi ani naše děti, možná tak pravnoučata, pokud tedy mezitím někdo najde odvahu a vypráská ty, kteří tuto situaci zavinili dlouhým bičem. Nechtějme morálku v podhradí, když na hradě se mlaská."

Apel na iracionální chování od finanční poradkyně? Kdo by to čekal...

Můžu uvést konkrétní příklad. V létě jsem chtěl vymalovat svůj byt a zjistil jsem si cenu, za kterou by to udělal živnostník. A pak jsem si šel koupit barvy a štětku a za desetinu jím nabízené ceny jsem si byt vymaloval sám...

Jinak ale rozumím tomu, co říkáte a hlavně proč to říkáte. Možná na tomto webu, možná na jiném byl článek o tom, že fin. poradcům v Praze pšenka moc nekvete, protože je tu vysoký podíl vysokoškoláků a vůbec vzdělaných, nebo zkušených lidí, kteří jsou schopni si své finanční produkty relativně fundovaně zařídit sami a tedy vlastně finančního poradce nepotřebují...

Já apeluji na racionální chování, nekupuji si to, na co nemám (s čestnou výjimkou bytu na hypo) , nebo si nekupuji i to, na co mám, ale co nepotřebuji.

Pro mě je nejdůležitější dlouhodobá udržitelnost toho, co mám. A znám spousty lidí, kteří vydělávají daleko více než já, přesto mají před výplatou hluboko do kapsy, ale hlavně, že chodí do nejdražšího fitka v Praze s klátičem Robertem Rosenbergem (jj, byl párkrát i v televizi, je to hvězda!) a mají šatníky plné hadrů, které už za rok stejně nosit nebudou, protože zase bude potřeba koupit nové.
yowie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 10:47

chjoo píše:
kamey píše:A co kdyby ses nad sebou zamyslel a nepřemýšlel, že nic jiného není, ale zkusil na sobě máknout, aby ses taky k něčemu hodil. Ono to totiž není o tom, že nic jiného není, ale že vlastně nic neumíš.

Kamey, prozraď, jak na Tvoje občasné hodnocení osobnosti reaguje Tvůj manžel?

Asi jsi nějak mimo, můj manžel je úplně jiná liga než Patrik, něco tak levého bych doma asi nesnesla. Ale to asi bude mít původ v tom, že

qazik píše:
kamey píše:A co kdyby ses nad sebou zamyslel a nepřemýšlel, že nic jiného není, ale zkusil na sobě máknout, aby ses taky k něčemu hodil. Ono to totiž není o tom, že nic jiného není, ale že vlastně nic neumíš.

kamey píše:No dobře, čím se tedy úspěšně 10 let živíš? Co vytváříš za hodnoty (jak tu toho máš skoro všude plnou pusu).

no hele, ze jsem tak smelej a co umis a jake hodnoty vytvaris ty?? ;-) :-D

toho umím celkem dost a nemám se za co stydět.

Nemám problém si vyměnit zásuvku a vyvrtat díru do zdi. Nemám problém si opravit fasádu a doma vymalovat. Nemám problém si zrestaurovat starožitný nábytek. Nemám problém si obložit koupelnu. Nemám problém si obstarat práci myšleno jako skutečnou práci, kterou se sama uživím, tj. vydělám si na sebe. Bez rozlišení jestli je to práce manuální nebo práce hlavou. (Pár hektarů polí apod.) Nemám problém se pohrabat v počítači a nebudu tu jmenovat hromady dalších, podle mě naprosto běžných věcí, které zvládne každý normální chlap a víc jak polovina ženských.
Takže to zakončím tím, že nemám problém ve svých skoro 50 letech studovat vysokou (viz vzkaz pro Patrika, který neumí nic a ani nemá zájem s tím něco dělat) poté, co jsem se postarala o svého potomka co se týká jeho vzdělání a vychovala ho tak, že se o sebe umí postarat sám, bez berliček od maminky a tatínka.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod qazik 11. 12. 2012 10:51

yowie píše:...Takže jsme se posunuli - stát nás drbe, tak se drbeme i mezi sebou a všechno je to jen o tom, kdo dočůrá dál a a obere souseda o víc....

...Jinak ale rozumím tomu, co říkáte a hlavně proč to říkáte. Možná na tomto webu, možná na jiném byl článek o tom, že fin. poradcům v Praze pšenka moc nekvete, protože je tu vysoký podíl vysokoškoláků a vůbec vzdělaných, nebo zkušených lidí, kteří jsou schopni si své finanční produkty relativně fundovaně zařídit sami a tedy vlastně finančního poradce nepotřebují...

no a taky je to tim, ze profese, ktera vubec nejvic souseda odrbava jsou prave financni poradci/prodejci. Ztratili u lidi duveru, to je cele...

-- 11. 12. 2012 10:58 --

kamey píše:Nemám problém si vyměnit zásuvku a vyvrtat díru do zdi. Nemám problém si opravit fasádu a doma vymalovat. Nemám problém si zrestaurovat starožitný nábytek. Nemám problém si obložit koupelnu. Nemám problém si obstarat práci myšleno jako skutečnou práci, kterou se sama uživím, tj. vydělám si na sebe. Bez rozlišení jestli je to práce manuální nebo práce hlavou. (Pár hektarů polí apod.) Nemám problém se pohrabat v počítači a nebudu tu jmenovat hromady dalších, podle mě naprosto běžných věcí, které zvládne každý normální chlap a víc jak polovina ženských.
Takže to zakončím tím, že nemám problém ve svých skoro 50 letech studovat vysokou (viz vzkaz pro Patrika, který neumí nic a ani nemá zájem s tím něco dělat) poté, co jsem se postarala o svého potomka co se týká jeho vzdělání a vychovala ho tak, že se o sebe umí postarat sám, bez berliček od maminky a tatínka.

me prijde zvlastni, ze se v jednom ze svych prispevku zasazujes pro to, aby prace vykonavali skutecni profesionalove (viz tvuj nazor na toho patrikova souseda s vyhlaskou 50, ktery ti neni dost dobrej) a vzapeti tu vypisujes 20 oboru, ve kterych bys sama umela cosi amatersky zfusovat. Tak ma to nejakou logiku, nebo co tim vlastne chces rict?
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 11:07

Myslíš toto:

On je totiž podle mě celkem rozdíl, když si ten boiler nainstaluješ komplet sám (jako to udělá Satan), než když si najdeš nějakou černotu.

Zkus líp číst....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 12. 2012 11:41

Jasně, když si to udělám sám, tak je to OK, ale když mi pomůže brácha, táta, švagr nebo kámoš a pak zas já jemu s něčím jiným, tak je to černota. Svatá prostoto. Osoba co se živí boucháním smluv na pochybné finanční produkty za účelem zisku provize nám tu bude moralizovat.

Jinak se zaměňuje příčina a následek, české kutilství je důsledek toho, že ty služby v minulé době prostě byl problém kontrahovat, takže se lidi naučili dělat si spoustu věcí sami. Pak se to uvolnilo a poskytovatelé kde čeho se vyrojili jako houby po dešti, ovšem velmi často je kvalita velmi pochybná, zkušeností s mizernými až podvodnými řemeslníky je všude plno, takže stále si lidi věci co svedou raději udělají sami. A dokud si řemeslníci neudělají mezi sebou pořádek, tak to tak lidi budou dělat dál.

A pokud jde o to vytváření hodnot, tak viz.
kamey píše:No dobře, čím se tedy úspěšně 10 let živíš? Co vytváříš za hodnoty (jak tu toho máš skoro všude plnou pusu).

qazik předpokládám nemyslel co si kdo umí doma zbastlit, ale profesi. A když srovnám práci na hotline a tzv. finanční poradce, tak u mě jasně vede ta hotline.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 11:52

Musím se usmát tomu, že jste tu všichni čistí, poctiví a pracovití jak Lilie.

Btw xtonda, víš jaký je rozdíl např. mezi mnou, coby finančním poradcem a hotline? Až to zjistíš, tak budeš vědět jaký jsi v*l.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 12. 2012 12:06

kamey: vis, ty ses takovej cikan studujici pri zamestnani, takze se nediv, ze tomu chce malokdo verit.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 12:12

Jo, v pohodě.... škoda, že jsem na to nepřišla dřív, mohla jsem se hodit mezi nepřizpůsobivé a kecat do všeho a ještě za být královsky placena za vašich daní...
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 12. 2012 12:12

No mezi prodejcem finančních produktů a technickou podporou na telefonu je rozdíl celkem zjevný a poměrně významný.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 12:17

Jo, to je, hodně významný, ta podpora na telefonu má za úkol nahnat co nejvíc klientů do produktů, které nabízí, nebo domluvit schůzku pro prodejce, který obchod dokončí, a protože je to zaměstnanec se vším všudy, tak musí držet hubu a krok a prodávat a prodávat. A kecy o PODPOŘE si nech pro někoho jiného. Kdo neprodává, ten letí.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 11. 12. 2012 12:19

kamey píše:Musím se usmát tomu, že jste tu všichni čistí, poctiví a pracovití jak Lilie.

Btw xtonda, víš jaký je rozdíl např. mezi mnou, coby finančním poradcem a hotline? Až to zjistíš, tak budeš vědět jaký jsi v*l.

Tak rozdíl je zřejmý, na to, abys odmítla hotline ti stačí típnout hovor. Odmítnout poradce na schůzce chce o hodně víc asertivity...

Proto se to také dělá osobně, že? Vždycky jsem chtěl, aby mi poradce poslal "řešení" mailem, že si o tom popřemýšlím a do jednoho to odmítli, proč asi? Spousta lidí prostě není při osobním styku schopná toho druhého poslat tam, kam patří...

Nemluvě o tom, že spousta zaměstnanců těch linek jsou spíš podpora, než že by něco tlačili.

Btw. když už mi někdo volá s nabídkou úžasného tarifu (ti jsou nejotravnější), tak mám spolehlivý recept. Řeknu mu, že provolám 50,- měsíčně a mnohdy se ti kašpaři ani nerozloučí a típají rovnou :-)
yowie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2012 12:22

To provoláš tolik??????

Hele, měl by sis líp vybrat operátora....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 12. 2012 12:26

kamey: tys to nepochopila, ja to myslel v dobrem, ze treba ty opravdu ses ta slusna, ale vetsina financnich poradcu ma povest horsi nez mladi prostituti.

A jeste k te technicke podpore, ta urcite nema za cil nahanet zakazniky, to nejsou prodejci. Technicka podpora poskytuje zazemi jiz zakaznikum daneho produktu a resi s nimi jejich problemy spojene s jejich produktem ci sluzbou. Takze opetovne chyba lavky.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod yowie 11. 12. 2012 12:50

kamey píše:To provoláš tolik??????

Hele, měl by sis líp vybrat operátora....

Už se stalo, mám na předplacené kartě 1,80,- za minutu. Měnil jsem to docela nedávno (pohrozil jsem přechodem k blesk mobilu), což ovšem znamená, že teď to bude tak 20,- měsíčně.

Jsem zvyklý komunikovat spíš po sítích, případně volat přes viber, v Praze je wifi skoro všude. Volám v podstatě jen když se jedná o něco vážného, nebo když není čas a nejde to vyřešit jinak. Třeba teď jsem nikomu nevolal cca 3 týdny.

Mobil používám spíš jako sporttracker, navigaci, slovník a hudební přehrávač.
yowie
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka