Rizikové vs IŽP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod BlizzardMan 5. 12. 2012 01:12

Zdravím místní guru,
měl bych dotaz k výhodnosti IŽP nastaveného jako úrazovka a samostatném rizikovém pojištění. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno začal pracovat a v případě úrazu bych nerad skončil tak říkajíc švorc tak bych se rád pojistil proti úrazu na následující částky:
Trvalé následky ~1 500 000
Invalidita ~ 2 500 000

Pojištění smrti, denní odškodné atd. neřešit, v současné době nemám žádné finanční ani jiné závazky.

Tak a teď babo raď, snažil sem se hledat na internetu ale nikde sem nenašel přehlédnout kalkulačku případně srovnání jednotlivých produktů, proto se obracím na vás tady na fóru zda-li by někdo mohl poradit co vzít případně doporučit konkrétní produkt?
Předem děkuji za pomoc!
BlizzardMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 5. 12. 2012 02:22

Než dostaneš invaliďák, tak budeš i rok v pracovní neschopnosti. Proč se chceš vůbec pojišťovat, když máš úspory na minimálně roční provoz?

Dále "Drtivá většina veškeré přiznané invalidity jde na vrub onemocnění svalové a kosterní soustavy, nemocem oběhové nebo nervové soustavy a novotvarům. Invalidita následkem úrazu je přiznávána u cca 7 % u mužů a u 3 % žen." (http://spoctiduchod.mesec.cz/clanky/ma- ... a-analyza/)

Žádné rizikové pojištění neexistuje (všechno jsou to ižp), je to mýtus, vytvořené Chrzem a jeho kumpány. Ten je už tak zblblej, že ho ani nenapadne, že by si někdo sjednal pojištění kvůli pojištění. Furt mele cosi o dvouletém pojistném, což je za prvé lež, za druhé je mi naprosto šumák, jaké jsou náklady na pojistnou smlouvu sjednanou za tím účelem, aby zmírnila dopad pojistné události.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 5. 12. 2012 05:38

BlizzardMan píše:Žádné rizikové pojištění neexistuje (všechno jsou to ižp), je to mýtus, vytvořené Chrzem a jeho kumpány. Ten je už tak zblblej, že ho ani nenapadne, že by si někdo sjednal pojištění kvůli pojištění. Furt mele cosi o dvouletém pojistném, což je za prvé lež, za druhé je mi naprosto šumák, jaké jsou náklady na pojistnou smlouvu sjednanou za tím účelem, aby zmírnila dopad pojistné události.


Když už být korektní tak úplně. Rizikové životní pojištění ani investiční životní pojištění neexistuje. Existuje jen životní pojištění, které se řídí zákonem 277/2009 Sb a ten v příloze 1 říká, co se do něho zařazuje. Jsou tam vyjmenované možnosti pojištění a jeden bod je, že za životní pojištění se považují též ty výše uvedené body ve spojení s investičním fondem. Takže žádné takové, že bez fondu to nejde (všechno opravdu není IŽP).

Původnímu tazateli bych odpověděl jen toto. Není důvod, aby životní pojistka spojená s investičním fondem byla levnější, než ta bez toho fondu (pojišťovák vám samozřejmě řekne opak). Když půjdete do pojišťovny, tak trvejte na tom, co jste napsal, a chtějte znát cenu pojištění za měsíc. A předem varujte toho člověka, že jediné, co z jeho úst vyleze, je ta cena za měsíc. Že jestli řekne něco jiného, tak odcházíte.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2012 08:16

radecekh píše:
Původnímu tazateli bych odpověděl jen toto. Není důvod, aby životní pojistka spojená s investičním fondem byla levnější, než ta bez toho fondu (pojišťovák vám samozřejmě řekne opak)

S tím bych tak úplně nesouhlasil, viz moje oblíbená "chyba pojistného matematika" www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-zivotni-pojisteni/. Samozřejmě pojišťovny z toho moc nadšené nejsou a tak v případě velkých rozdílů přistupují ke zdražení rizikového připojištění. Ve výsledku se taková konstrukce vyplatí jen u velkých částek.
.
radecekh píše: Když půjdete do pojišťovny, tak trvejte na tom, co jste napsal, a chtějte znát cenu pojištění za měsíc. A předem varujte toho člověka, že jediné, co z jeho úst vyleze, je ta cena za měsíc. Že jestli řekne něco jiného, tak odcházíte.

S tím naprosto souhlasím. Nejdříve si rozmyslet na jaké částky a jaká rizika chci být pojištěn a teprve potom vybírat pojišťovnu, protože jinak nemáš šanci je mezi sebou porovnat, protože každý prodejce je namodeluje trochu jinak, dá tam např. různá připojištění, atd.
Na druhou stranu nedoporučuji brát pojistku úplně slepě dle ceny, velkou roli hrají pojistné podmínky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 5. 12. 2012 08:47

To RH + PCH: BM se vás neptal na tu omáčku, co jste mu odpověděli, chce vědět, jakou pojišťovnu, kterou pojistku má vybrat a kolik ho to bude stát.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 5. 12. 2012 09:13

u trvalek:
-sjednat variantu s progresí
-zjistit, jestli pojišťovna plní i mimo úrazy zmíněné v oceň. tabulkách
-oceňovací tabulky by měly být součástí smlouvy(návrhu). Pojišťovna by neměla mít právo je měnit bez souhlasu klienta.
-kouknout se na způsob kalkulace pojistného plnění v rámci progrese
-jestli volit trvalky od 0,001% nebo např od 10ti % těl. poškození záleží na osobní preferenci/nutnosti
-kouknout na to, za jak dlouho pojišťovna vyplácí poj. plnění (ustálení)

u invalidity:
-jedině úrazem i nemocí
-nejspíše od 2.stupně
-kouknout na definici invalidity
-zjistit si čekací dobu (od 3 měsíců do 2 let)
-zjistit, jestli pojišťovna plní i v případě komplikací, které vznikly před počátkem pojištění
-kouknout na to, za jak dlouho pojišťovna vyplácí poj. plnění (ustálení)

A určitě jsem na něco zapomněl
No a kouknout se také na cenu.

No je jasné, že hodnotících ukazatelů je hodně a porovnat není jednoduché.
Přehledové porovnávací tabulky existují, ale jelikož jde samozřejmě o know-how, jsou střeženy :-)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 5. 12. 2012 09:21

Konkrétně u Kooperativy vychází IŽP o něco levněji, přestože v něm je pár Kč spořící složka.

Samotné pojištění (syna) mne stojí 446 Kč, srovnatelné IŽP je za 403 Kč a v tom je 40 Kč spoření.

Rozdíl je však způsoben asi hlavně pojištěním na zvýšené riziko (synátor hraje hokej v organizované soutěži ČSLH), které je u klasického pojištění dost drahé, kdežto v IŽP je (prý) v ceně.

Jenže já se nechci vázat na IŽP, než dostuduje raději zaplatím pár korun měsíčně navíc a pak ať si synátor sjedná co chce...
Navíc v IŽP je zvýšené riziko bráno bezplatně jen pokud to pojištěný nemá jako hlavní výdělečnou činnost, ale formulace (dle mne) dovoluje i restriktivnější výklady v neprospěch zákazníka...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 5. 12. 2012 09:51

Pane bože, to jsou zase cinty..... (Hodnotil jsem první tři příspěvky po tazateli)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků