Investiční životní pojištění KOOPERATIVA, 3BN, 6BN, 7BN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eweek74 6. 2. 2013 22:10

Dobrý večer, jsem tady nová, ale chci si nechat na tomto místě poradit, asi jsem se probudila ze sna....v roce 2006 jsem kývla na uzavření investičního životního pojištění podle sazby 3BN, později mi bylo doporučeno přechod na 6BN, dále 7BN a nyní mi můj "poradce" poradil novou pojistku investiční garantovaný fond na penzi RENDITE, to už jsem asi pochopila, že jsem blbec....každé dva roky tedy uzavírám asi novou pojistku, za kterou "poradce" vyinkasuje provizi a mě se neustále prodlužuje pojistná doba a provize stoupají......a to spořím tam 1000,- Kč měsíčně !!!!! POMOC co mám dělat, vše chci zrušit, znám asi 10 lepších variant jak naložit s 1000,- kč měsíčně !!!! Prosím poraďte mi někdo, poradce mi pravdu neřekne, mám to vše zrušit a oželet poplatky !!!! Někde jsem se dočetla, že poplatek za novou smlouvu ve 195% ročního vkladu !!!!! Já tomu nerozumím. Kolik mám tedy těch pojistek, nebo co? 8-D
eweek74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alexpraha 6. 2. 2013 23:08

Budeš si někdy v budoucnosti brát hypotéku? Budeš hlavním živitelem rodiny? Nebo budeš samoživitelka? Pokud něco z toho plánuješ, je asi dobré mít nějakou pojistku, ale výši pojistného a výši platby je potřeba velmi citlivě nastavit, podle mnoha okolností. Pokud nic z toho dnes není za rohem, je totální blbost platit 1000 Kč/m na pojistce. Tolik jsem neplatil, ani když jsem měl dluh jak Mt Blanc a manželku na mateřské. Nejsou to úplně špatné pojistky, ale jsou lepší. To neustálá změna typu pojistky může být znak jak péče o klienta, tak znak generování provizí pro poradce, nevím jak to má Koop nastavené, zda pokaždé poradce inkasoval za změnu provizi nebo jen malou doplňkovou, nebo žádnou. Oněch 195% je prý maximum co si zprostředkovatelé na pojišťovnách vydupali, osobně to mám za zločin. Do Rendite nevstupuj.
Život je riziko, to je lepší za těch 1k investovat bez pojistky, kus utratit a kus si odložit.
Není jednoznačná odpověď, někdy je pojistka tohoto typu dobrá, jindy špatná. Požádej poradce, aby Ti pojistku nastavil tak, aby jsi byla pojištěná na 70 000 smrt, pár set tisíc na úraz nebo nějakou invaliditu, a platila co nejméně, hluboko pod 500 Kč.
Avšak pokud na pojistkách nemáš "napořeno" nic, nebo pár drobných, po šesti letech by jsi tma měla mít tak 20 až 30 000 Kč, u koop možná méně, tak tě poradce a pojišťovna celou dobu jen okrádali a pak ho nakopej víš kam a pojištění bez milosti zruš.
A užívej života.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod galan.marten 7. 2. 2013 00:14

Tahle pitomost, co jsi sesmolil, to má být jako nějaká rada?


K dotazu. Nebylo řečeno vůbec nic podstatného (co taky chtít po ženský). Takže taky nelze nic odpovědět.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2013 07:05

Tahle praxe je přesně to, co jsem v mém článku http://www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-z ... pojisteni/ nazval "stříhání ovcí". Prostě vždy, když skončí vázací doba provize (většinou 2 nebo 3 roky), "poradce" navštíví klienta, aby mu starou smlouvu zrušil a uzavřel novou. Takové stádečko ovcí ani nemusí být moc velké, aby ho, vcelku bezpracně, uživilo.

eweek74 učinila první krok, aby se z toho vymanila - poznání. Teď záleží na tom, jak se k tomu postaví. Zbrkle vše rušit také není dobrý nápad. Neuvedla jsi totiž, na co jsi vlastně pojištěna (a jsi vůbec pojištěna, nebo to máš "jen na spoření") a na co chceš a potřebuješ být pojištěna (tedy máš nějaké dluhy nebo nějaké plánuješ, atd). Chce to s chladnou hlavou rozmyslet další postup.

Pokud to chceš "jen na spoření", tak zapomeň na to, že by se ti to někdy vyplatilo - pojištění není spoření. Jak uvádí S474N, je to jako "souložit masturbací", prostě to nikdy nebude ono :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eweek74 7. 2. 2013 09:46

To Galan: Co v mém dotazu chybí podstatného. Od roku 2006 jsem uzavřela Investiční životní pojištění podle sazby 3BN, případ smrti 10 000 Kč, další pojistky nebyly sjednány, vše mělo být na spoření. V roce 2009 mě poradce přesvědčil na nové životní pojištění 6BN, na smrt opět 10 000 Kč, 500 Kč do Erste-Sparinwest a C-quadrat, ve stejném roce změna na Univerzální životní pojištění 7BN, smrt 50 000 Kč, jinak vše do Erste Sparinvest. Teď v roce 2013 mě od 1.2. přesvědčil prodejce do Rendite....tady mi to docvaklo, že dělám někomu blbce. Smlouvu RENDITE po dohodě s poradcem zruším. Ano, byla to ode mne najivita a slepá důvěra v to, že dělám dobře.... Můj konkrétní dotaz asi měl znít, kdy se odkupné bude rovnat tomu, co jsem tam vložila? Je to pokaždé nová smlouva a pořád dokola platím 2 roky jen pojišťovně poplatky?. Děkuji.
To Patrik: Velice si mě pobavil :-) Ó, jak výstižné, každá životní zkušenost něco stojí, veškeré mé prostředky šly na spoření. Nejsem samoživitelka, můj hypotéční závazek je celkem asi 400 000 Kč, jinak nic, žádné finanční problémy nemám......cítím, že ze závazku s Kooperativou chci ven, ale jak to udělat, aby to bolelo co nejméně :-) Děkuji.
To Alex: Máš pravdu, budu užívat života, ale poradci udělím trochu morální lekci, než ho kopnu. Vím, že dnešní svět je drsný, ale tohle zacházení poradců se mi nelíbí, je to přinejmenším neetické, pokusím se mu trochu zatopit a varovat alespoň své známé. Každé 2-3 roky jezdit dojit své ovečky. Je to hnus velebnosti. Moje poučení zní, neinvestovat své prostředky do něčeho, čemu nerozumím, nebo mi to prodejce nedokáže vysvětlit jako 3-letému dítěti. Jo, a pokud nějaký bankovní dům hlásá, že je jeho produkt báječný a úžasný, budu se mít na pozoru, protože někde chybí dovětek, že pro ně :twisted: !!!!!!!!!!! Dííííky všem. eva
eweek74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 7. 2. 2013 11:36

alexpraha píše:... Oněch 195% je prý maximum co si zprostředkovatelé na pojišťovnách vydupali, osobně to mám za zločin. ...


Už jsou snad pojistky i přes 200%...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod eweek74 7. 2. 2013 13:16

Je to zločin, zvláště pokud Vám poradce prodá stejný produkt 3x za sebou....v průběhu 7 let
eweek74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 7. 2. 2013 13:49

Tohle už je z jedné strany do očí bijící blbost, z druhé strany podlost. Zkusil bych napsat stížnost na ČNB, přece jen tohle nemá s odbornou péčí nic společného.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 7. 2. 2013 13:50

ale tak třeba to bude v pohodě. myslím, že kooperativa umožňovala přechod na novější verzi bez znovuplacení počátečních jednotek. záleželo na poradci, kterou cestu zvolí...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod eweek74 7. 2. 2013 14:29

No, přátele to se dnes dozvím, jdu se do Kooperativy na vše přeptat, ale podle všeho mám z vložených 50 000 Kč na spoření během 7 let dostupných a naspořených 12 000 Kč....
eweek74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2013 14:37

Ta stížnost na ČNB není úplně marná. Je zde sice minimální šance dosáhnout nějakého účinku, nicméně pořád tu nějaká je, že "poradce" dostane pokutu a tobě se aspoň uleví :D

Chtělo by to věnovat sepsání stížnosti nějakou péči, rozhodně vyčíslit ztrátu a uvést co ti "poradce" sliboval, když tě lákal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eweek74 7. 2. 2013 14:52

Uvidím, co mi dnes v Kooperativě řeknou, protože můj poradce mluví velice vyhýbavě....ještě jsou tu různé Asociace makléřů a poradců, ale ta ČNB je asi těžší kalibr :-) 8-)
eweek74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LuiS_666 7. 2. 2013 15:56

Kecy v kleci a skutek utek....
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2013 21:57

Psát na Asociaci je ztráta času, nemají motivaci cokoliv řešit, to už musí být jo průšvih, v podstatě jen, když už se o nějaké firmě všude mluví, že používá nekalé obchodní praktiky, tak ji vyloučí ze svých řad (což pro tu firmu vůbec nic neznamená), případně firma sama odejde - případ OVB po kauze Helvag.

Jedině ta stížnost na ČNB, ale zbytečně si od toho moc neslibuj. Na druhou stranu je to jeden dopis, který lze navíc poslat mailem, takže (když se tomu budeš jo poctivě věnovat) maximálně hodina času, takže náklady minimální.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 7. 2. 2013 23:30

Úředníci ČNB mají taky jedinou starost - jak shodit záležitost ze stolu, aby s tím neměli zbytečnou práci. Ale třeba to tak není vždycky.
xls
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků