Obyčejná úrazová pojistka

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KaM007 28. 2. 2013 21:03

Zdravím, chtěl bych úplně obyčejnou úrazovou pojistku, hledám takovou pojišťovnu, kterou nebude zajímat můj zdravotní stav (pro hypo mě odmítli pojistit), pojistka by byla tedy pouze těžké trvalé následky a smrt úrazem. Povolání mám programátorské a po práci pracuji na vlastní stavbě, tedy pojistka musí zahrnovat práce svépomocí na RD (včetně pádu ze střechy, elektrický proud, blesk) a samozřejmě taky zranění/smrt v dopravním prostředku . Částku při smrti bych si představoval alespoň 200 000, ideál 400 000. Roční platba tak 1500Kč. Můžete mi něco doporučit? Děkuji.
KaM007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fantucci 1. 3. 2013 16:04

no tak to nebude úplně jednoduché neb pojištovny sice nemusí chtít při sjednávání vyplnění zdr. dotazníku, ale zároveň mají v podmínkách větu, že mají právo na jakoukoliv informaci, která má vliv na pojištění...

Takže to, že najdete pojistku, která nebude chtít zdravotní dotazník, neznamená automaticky výhru.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod KaM007 1. 3. 2013 19:35

Tak zdravotní stav jim klidně sdělím, oni tam většinou v podstatě mají už jen to, že když berete pravidelně léky nejste pojistitelný. Mě ale zajímá pojistka jen na úraz, zdravotní stav si pojistím sám.
KaM007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fantucci 1. 3. 2013 20:15

a) Pravidelné užívání neznamená automaticky nepojistitelnost. Záleží na typu léků a nemoci. Pojišťovny mnohdy pravidelné braní léku kvitují(= klient pečuje o svůj zdravotní stav a tím tak snižuje riziko pojistného plnění)
b) představte si situaci, že máte např epilepsii, jdete po chodníku, dostanete záchvat a skočíte pod auto. Následkem jsou trvalé následky.
Nebo máte nemoc ovlivňující stavbu a pevnost kostí a najednou spadnete ze schodů a poraníte si trvale páteř.
Jak má pojišťovna vědět, že jste nespadl z titulu té nemoci?

Zkrátka a dobře, pokud máte nějaké zdr. komplikace, které by mohly mít vliv na případné následky, je lepší to s pojišťovnou konzultovat.
A je také rozdíl mezi tím mít pojistku a být pojištěný...
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 1. 3. 2013 20:17

KaM007 píše: Mě ale zajímá pojistka jen na úraz, zdravotní stav si pojistím sám.

To nechápu, jak si pojistíte sám zdravotní stav?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 1. 3. 2013 20:36

KaM007 píše:Tak zdravotní stav jim klidně sdělím, oni tam většinou v podstatě mají už jen to, že když berete pravidelně léky nejste pojistitelný. Mě ale zajímá pojistka jen na úraz, zdravotní stav si pojistím sám.

V první řadě musíš přestat dělat bardotku. Pojišťovna nemá žádnou povinnost tě pojistit. Ty na druhou stranu máš na výběr (rozhodně jsi pojištění nevybíral pořádně, prostě ses urazil, když tě první pojišťovna odmítla) z velmi bohaté nabídky na českém trhu http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/se ... 21426.html . Takže hurá do toho.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 3. 2013 21:55

KaM007 píše:zdravotní stav si pojistím sám.

Ano, na takové klienty se třesou zejména někteří pojišťováci :oboze .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod KaM007 1. 3. 2013 22:32

Básnicky řečeno... Doposud jsem žádnou pojistku neměl a ušetřené peníze jsem investoval do nemovitostí, takže pokud bych byl nemocný a nemohl kvůli tomu pracovat, pak pořád mám nějaký majetek, nemusím nikomu cizímu platit nájem atd... Taková soukromá pojišťovna...

kamey píše:
KaM007 píše: Mě ale zajímá pojistka jen na úraz, zdravotní stav si pojistím sám.

To nechápu, jak si pojistíte sám zdravotní stav?

-- 1. 3. 2013 21:44 --

Jedna z mých myšlenek byla, že oslovím, třeba emailem, nějakou část pojišťoven, jenomže pojišťováci jsou ničemunerozumějící supi hledající zákazníka a já jejich styl jednání nesnáším a opravdu nemám čas poslouchat jejich kydy jak je pro mě výhodnější životní pojištění, bla bla... a to celé vynásobeno počtem oslovených pojišťoven a možná i víckrát dokola. A chodit po pobočkách, to už je úplně ztracený čas...

Prostě jsem čekal radu typu: Pojišťovna XY nabízí tuhle obyčejnou pojistku, zdravotní stav se do toho nezahrnuje. Pojistí tě na xxx kč, takže když tě přejede auto, manželka dostane nějaké drobné...

V první řadě musíš přestat dělat bardotku. Pojišťovna nemá žádnou povinnost tě pojistit. Ty na druhou stranu máš na výběr (rozhodně jsi pojištění nevybíral pořádně, prostě ses urazil, když tě první pojišťovna odmítla) z velmi bohaté nabídky na českém trhu http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/se ... 21426.html . Takže hurá do toho.

-- 1. 3. 2013 21:55 --

To by se mi stát nemohlo, protože jakýkoliv dealer čehokoliv u mě nemá šanci, mám na ně čuch a většinou ho ani nevyslechnu.

Tomáš Marný píše:

KaM007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fantucci 1. 3. 2013 23:01

Pak ovšem nechápu, když se dokážete přes svoji "soukromou pojišťovnu" pojistit, že sháníte pojistku na "nějaké drobné"...

To si jde dle mého trošku proti sobě...
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod KaM007 1. 3. 2013 23:24

To je jednoduché, doposud jsem to nepotřeboval, ale rozrůstá se rodina a každá možnost navíc, jak ji zabezpečit, je k dobru. Svět není jen dvoustavový,např: Mám naspořeno, nepotřebuji pojistku. Ano nepotřebuji, ale můžu ji mít. Když ji neseženu, svět na tom nepadá.

Fantucci píše:Pak ovšem nechápu, když se dokážete přes svoji "soukromou pojišťovnu" pojistit, že sháníte pojistku na "nějaké drobné"...
To si jde dle mého trošku proti sobě...
KaM007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 1. 3. 2013 23:37

KaM007 píše:Jedna z mých myšlenek byla, že oslovím, třeba emailem, nějakou část pojišťoven, jenomže pojišťováci jsou ničemunerozumějící supi hledající zákazníka a já jejich styl jednání nesnáším a opravdu nemám čas poslouchat jejich kydy jak je pro mě výhodnější životní pojištění, bla bla... a to celé vynásobeno počtem oslovených pojišťoven a možná i víckrát dokola. A chodit po pobočkách, to už je úplně ztracený čas...

Prostě jsem čekal radu typu: Pojišťovna XY nabízí tuhle obyčejnou pojistku, zdravotní stav se do toho nezahrnuje. Pojistí tě na xxx kč, takže když tě přejede auto, manželka dostane nějaké drobné...

-- 1. 3. 2013 21:55 --

To by se mi stát nemohlo, protože jakýkoliv dealer čehokoliv u mě nemá šanci, mám na ně čuch a většinou ho ani nevyslechnu.

Tomáš Marný píše:

Tak to je celkem zakeklitá situace :D pak zbývá si postahovat pojistné podmínky pojišťoven a pár dní si počíst.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod KaM007 1. 3. 2013 23:52

No to se mi zrovna 2x nechce do detailu studovat po nocích co pán právník myslel v odstavci 1.2.38...
Tak to je celkem zakeklitá situace :D pak zbývá si postahovat pojistné podmínky pojišťoven a pár dní si počíst.
KaM007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 3. 2013 00:25

Tak co vlastně očekáváte? Že Vám tady někdo poradí top pojistku, u které budete mít jistotu, že pojišťovna bude plnit, i když nevyplníte zdravotní dotazník a neřeknete jim důležité informace? A zároveň to půjde bez toho, aniž byste si pročetl pojistné podmínky, ve kterých můžete najít něco, co se Vám nemusí líbit?

Není to trochu utopie?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 2. 3. 2013 01:47

To je obyčejná lenost a následně výmluva na blbého poradce, který mu prodal něco, co vlastně vůbec nechtěl. Ale útěchou mu může být, že patří mezi 99% populace, takže nic hrozného. :D
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod KaM007 2. 3. 2013 08:40

Nepotřebuji top pojistku, mi stačí něco s platbou do 2000 ročně, nevyžaduji žádné typu "Zaplatíme vám první tři dny nemocenské" "Uhradíme za vás poplatek v nemocnici". Chci něco typu zajede mě auto, zaplatíme pozůstalým. Ani zlomená noha mě nezajímá, na sádru mám svoje peníze, zajímá mě jen těžký úraz.
Dotazník jim klidně vyplním, ale nehodlám skákat po pobočkách a vyplňovat je jeden za druhým...

Fantucci píše:Tak co vlastně očekáváte? Že Vám tady někdo poradí top pojistku, u které budete mít jistotu, že pojišťovna bude plnit, i když nevyplníte zdravotní dotazník a neřeknete jim důležité informace? A zároveň to půjde bez toho, aniž byste si pročetl pojistné podmínky, ve kterých můžete najít něco, co se Vám nemusí líbit?

Není to trochu utopie?

-- 2. 3. 2013 07:51 --

Žádný poradce není blbý, on jen prodává co je nejvýhodnější. Pro něj samozřejmě...
Krom toho mám zkušenost, že ti poradci ani ty slečny za přepážkou neví co přesně prodávají, a pokud něco ví, tak to záměrně nesdělují. Nejsem právník, takže louskat pojistné podmínky napsané právníkem pro právníka (třeba k soudu) taky moc nemusím.

Měl jsem za to, že někdo tady třeba má takovou obyčejnou úrazovou pojistku, a poradí...

kamey píše:To je obyčejná lenost a následně výmluva na blbého poradce, který mu prodal něco, co vlastně vůbec nechtěl. Ale útěchou mu může být, že patří mezi 99% populace, takže nic hrozného. :D
KaM007
Návštěvník

Další stránka