Havarijní pojištění - ano či ne?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 10. 6. 2013 19:01

Odpůrci havarijního melete nesmysly:

1. Havaromat může i mistr světa. Stačí skryté náledí, olejová skvrna, praskne guma.. Můžete jezdit jak Schumacher a stejně havárii nelze zabránit.
  2. Když vám někdo naboří auto a zmizí z čeho to zaplatíte? Ze svýho!
  3. Častý argument lidí bez havarijního pojištění "auto mám v garáži kdo by ho ukrad" - a moje odpověď - "a u obchoďáku nikdy neparkuješ co?". A mimochodem čmajznout jde auto i z tý garáže.

Atd. Havarijní pojištění rozhodně má smysl pro auta co mají nějakou cenu. Nemá smysl pro Š120 v ceně 5 tisíc to je jasný.

Mimochodem co já už slyšel historek jak si někdo koupil ojetinu za 200 tisíc a do rána byla pryč.. samozřejmě nepojištěná.
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 6. 2013 19:12

Kolik aut starších 10 let (tedy daleko mladších než ta tvoje Š120) má takovou cenu, aby se je vyplatilo pojistit?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 10. 6. 2013 19:32

Myslím že jsem to napsal jasně - záleží na ceně ne na stáří. 10 let staré auto může mít cenu 50 tisíc ale taky půl melounu. Každý ať zváží. Ale je nesmyslné tvrdit že havarijní pojištění je k ničemu protože jsem Schumacher a auto mám v garáži (dva nejčastější nesmyslné argumenty).
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 10. 6. 2013 20:50

Znamejm ukradli auto a meli ho jen tyden, pojisteni nebyli tak prisli o 200000 :/
brzdil987
Diskutér

Odeslat příspěvekod sx02 10. 6. 2013 21:52

Pán byl u Allianzu.
Nakonec jsem se k tomu jménu i adrese dostal, ale není to použitelné k ničemu, nejsem typ co na někoho posílal bandu rozzuřených černochů s letlampou :-/
Bylo to moje první vlastní auto a pojištění jsem chtěl uzavřít jenom na první rok, na další by se to už nevyplatilo.
sx02
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 6. 2013 06:26

bigboban píše:Ale je nesmyslné tvrdit že havarijní pojištění je k ničemu protože jsem Schumacher a auto mám v garáži (dva nejčastější nesmyslné argumenty).

Tomu se říká pravděpodobnost, ale to ti asi nic neříká. BTW proč asi existuje sezónní pojištění (např. pro kabriolety, se kterými se přes zimu nejezdí), které je levnější než normální, nebo třeba pojištění Safe Line, kde se platí tím méně, čím člověk méně najede, a km ujeté po dálnici se počítají jen jednou polovinou?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 11. 6. 2013 09:26

V CZ km počítat nemůžeš. Národním sportem je tady přetáčení všeho na co se podíváš :). To pak tady každé auto najelo 3 174 km / ročně.
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 6. 2013 09:44

Jenže ty km se počítají podle GPSky, ne podle tachometru ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 11. 6. 2013 10:08

bigboban píše:Odpůrci havarijního melete nesmysly:

1. Havaromat může i mistr světa. Stačí skryté náledí, olejová skvrna, praskne guma.. Můžete jezdit jak Schumacher a stejně havárii nelze zabránit.
  2. Když vám někdo naboří auto a zmizí z čeho to zaplatíte? Ze svýho!
  3. Častý argument lidí bez havarijního pojištění "auto mám v garáži kdo by ho ukrad" - a moje odpověď - "a u obchoďáku nikdy neparkuješ co?". A mimochodem čmajznout jde auto i z tý garáže.

Atd. Havarijní pojištění rozhodně má smysl pro auta co mají nějakou cenu. Nemá smysl pro Š120 v ceně 5 tisíc to je jasný.

Mimochodem co já už slyšel historek jak si někdo koupil ojetinu za 200 tisíc a do rána byla pryč.. samozřejmě nepojištěná.

Kontrolní otázka, soudruzi:
Suma, kterou pojišťovna vyplatí poškozeným je v dlouhém období porovnání se sumou, kterou od nich vybere:
a) větší
b) stejná
c) menší
Vaše tipy :?: :idea:
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 11. 6. 2013 10:09

aha :) pak ty by to bylo OK.
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 6. 2013 11:36

Jeozbrna: brutalne vyssi - slovo brutalne pouzivam v kontextu s porovnanim s okolnimi staty.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Joezbrna 11. 6. 2013 11:43

S123N: zkus si prosím vybrat z možností a), b) nebo c)...
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 6. 2013 11:55

Bože, to je zas blábol ředitele zeměkoule, odpovídající jeho hodnosti... O tom jste si vyprávěli s okresním hejtmanem již před válkou, že?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Chicco13 13. 6. 2013 09:01

Máma má allrisk od Slavie a myslím, že se jí to docela vyplatí, když za každý rok bez nehody dávají 5% bonus a nebourala nějakých třicet let. :)) Samozřejmě je to limitované, ale tuším že 60% slevu to udělá. Každopádně finančně se to může vyplatit i nám co jezdíme kratší dobu, v tomhle souhlasím s tím co píše bigboban.
Chicco13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 6. 2013 02:43

za c) mensi, pokud by pojistovna vic vyplatila nez vybrala ,tak by asi brzo zbankrotovala, ze to mela spatne spocitany tu pravdepodobnost.
to ze vyplacena castka roste to je vec druha.
od toho maj pojistovny zajistovny ktery maj k dispozici kapital 480 mld dolaru.
u takovy VIG Re je pojistny 470 milionu eur na rok, tedy tam pojistovny sypou 11 mld Kc za rok, takze k zajisteni skod toho musej mit trosku vic
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka