Lakuje mě baba v pojišťovně?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2013 12:57

Při revizi výdajů jsme "odhalili", že otec má Spektrum od ČSOB. Pojistné je brutálních 500,- měsíčně. Na pobočce nám nebyli schopni říct, kolik z toho je samotné pojistné a kolik se spoří. Tak či tak mi přijde, že spoření touto formou je naprostá pitomost.

Nicméně baba na pobočce říkala dvě věci, z nichž ani jedna se mi ani trochu nezdá. První věc je, že základ daně z příjmů si jde snížit jen u pojištění se spořením, nikoliv bez něj. A druhá, ještě divnější věc je, že kdybych se teď rozhodl, že to změním, a to na pojištění bez spoření, budu to prý muset zpětně dodaňovat, protože pochopitelně až doteď si táta pojištění uváděl v přiznání. Zpětně?! To snad ne.

Takže jak to je?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2013 13:06

"Bava v pojišťovně" má pravdu. Sice používá nepřesné termíny, ale smysl zůstal zachován.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2013 13:12

Ty dost možná používám spíš já :-)

Nicméně furt nechápu, proč bych měl zpětně dodaňovat, když si teď změním pojištění na takové, které tedy není odčitatelné od základu. Můžu ho vůbec zrušit? Nebo to bych taky dodaňoval?
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2013 13:15

Když ho zrušíš budeš taky dodaňovat.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2013 13:23

Takže jedině počkat, až vyprší platnost, tzn. v jeho 60 letech? To bude doufám bez dodaňování.
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2013 13:24

Přesně tak.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 17. 6. 2013 15:23

Patrik tentokrát bez výhrad ;)

Sasakr, a kde si ještě taťka jinde spoří, třeba na přilepšení k důchodu, nebo tak na něco?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2013 15:44

Ne, snad už nic, o čem bych já a hlavně on nevěděl.
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 17. 6. 2013 15:49

Aha, on už je v důchodu, nebo rentiér?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2013 21:10

V důchodu není, má jen částečnej invalidní.
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 6. 2013 17:16

Mně to ČP změnila na už zaplacené splátky a doba zůstala stejná, právě proto, abych to nemusel dodaňovat. Tzn. někde v daleké budoucnosti dostanu méně, ale už neposílám splátky a neukončili jsme to.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 6. 2013 06:49

A nebylo by bývalo lepší se těm pojišťovákům hned na začátku obloukem vyhnout? :-)
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 19. 6. 2013 08:10

kejki3 píše:Mně to ČP změnila na už zaplacené splátky a doba zůstala stejná, právě proto, abych to nemusel dodaňovat. Tzn. někde v daleké budoucnosti dostanu méně, ale už neposílám splátky a neukončili jsme to.

Teď ještě záleží, jak je daleká ta budoucnost a kolik tam nyní je. Abys na konci ještě nedoplácel dlužné poplatky.

-- 19. 6. 2013 09:11 --

joachym1 píše:A nebylo by bývalo lepší se těm pojišťovákům hned na začátku obloukem vyhnout? :-)

Tak určitě,.... pokud máš hromadu peněz, zajištěné bydlení, peníze na nové v případě nějaké pohromy a rodinu z baráku.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2013 08:38

joachym1 píše:A nebylo by bývalo lepší se těm pojišťovákům hned na začátku obloukem vyhnout? :-)

Zásadou je, nenechat prodejci "moment překvapení". Pokud tedy u tebe někdo zazvoní s tím, že pro tebe má zajímavou nabídku, tak si můžeš být jist, že je zajímavá především pro něj a je úplně jedno, jestli půjde o levnou energii, hrnce, deky, pojištění nebo telefonní tarif.
Zásadou je, nejdříve se rozmyslet co vlastně chceš a kupovat jen to zboží/služby, pro které ses ty aktivně rozhodl a ne, co ti někdo vnutil.
Když budeš chtít ušetřit, tak si taky před nákupem napíšes seznam a nekoupíš všechno co v krámě uvidíš.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 19. 6. 2013 11:33

Lidem se musí cokoli dobrého (i špatného) doslova nacpat. Konkrétně pojištění se nekupuje, ale prodává. Protože životním cílem tzv. obyčejných lidí je status quo. Proto se aktivně nerozhodují skoro pro nic. Naopak, rozhodování považují za extra bolestivou věc. Třeba jen z toho důvodu, že se bojí, že se rozhodnou špatně.

Seznam nákupu je ti k ničemu, pakliže jsi nedisciplinovaná osoba. Opět je to problém většiny obyčlidí. A nejde jen o zbytečné utrácení.
Na druhou stranu, tebe osobně naplňuje cestování za teplem, jiného majetek a plná lednička. Drobnými zbytečnostmi si děláme chvilkovou radost snad úplně všichni.
krásná sereminazáda
Diskutér

Další stránka