Limit pojistného plnění Flexi

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dodo677 25. 10. 2013 10:12

Zdravím,
měl sem úraz kotníku (vazy)
Doba léčení cca 60 dní. Bez pracovní neschopnosti.
Teď mi došel dopis z pojišťovny:
"Dobý den,

sdělujeme Vám, Že jsme ukončili šetření výše uvedené pojistné události. V souladu s příslušnými právními předpisy s
pojistnou smlouvou číslo 55007í5435 a s doklady, které nám byly pro šetření doloženy, vznikla naší pojišťovně povinnost
vyplatit z této pojistné události pojistné plnění v celkové výši: 7 000,-Kč
Úrazbylodškodněn podle oceňovací tabulky kód 331, který umožňuje plnit max. 35 dnů léčení."

Je tohle vůbec normální.....?
Místo toho aby si došláply na doktory, kteří dobu úměle natahují , tak radši natáhnout klienty....?
Příjde mi jako neskutečná prasárna "průměrovat" úrazy....
Když mi shoří barák za 10 milonů tak mi taky vyplatí maximálně průměrnou hodnotu domu v ČR?!
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2013 10:55

A z jakého pojištění ti bylo plněno? Z "Doby nezbytného léčení"? Pak je to správně, protože DNL je doba, "po kterou úraz trvá obvykle vyléčit", nikoliv skutečná doba léčení. Mají to tak všechny pojišťovny.
Vychází to z toho, že pojistné je pro všechny stejné bez ohledu na to, že jsou skupiny, kterým trvá vyléčení déle, například diabetici.

Něco jiného je plnění z pojištění pracovní neschopnosti. Tam se plní dle skutečné délky pracovní neschopnosti. Také při přijetí do tohoto pojištění jsou mnohem přísnější podmínky, hodně lidí pojišťovna vůbec nepojistí, nebo za zvýšené pojistné.

-- 25. 10. 2013 11:56 --

Plnění v případě vyhoření domu se také podobá tomu druhému případu - pojistné platíš dle hodnoty domů a dle rizikovosti lokality.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dodo677 25. 10. 2013 11:25

Dost dobře se v tom nevyznám...pojistka je "flexibilní životní pojištění FLEXI"....
Sám pořádně nevím co tam je protože pojistník je otec... a já su na něj pojištění do nějakých 26let předpokládám že je to asi nějaká běžná úrazovka.
Tze otázku položím jinak.
Je možné doporučit nějaký produkt vhodný pro mě?
Jsem poměrně aktivní "sportovec"...(fotbal, kolo) takže "drobnější" úrazy jsou celkem běžné.
Pracuju jako servisní technik, tze pracovní neschopnost nebo i částečné omeznení možnosti například řídit auto je problém.
Rodinu zatím neplánuju, věk 24 let.
Dodo677
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2013 11:52

Všechno je možné, ale počítej s tím, že tomu bude odpovídat i to pojistné.
Třeba to "pojištění pracovní neschopnosti z titulu nemoci či úrazu". Ale jsi za takovou pojistku ochoten platit i několik tisíc měsíčně? Protože jestli chceš, aby to pokrylo i kratší pracovní neschopnost, tak jsou docela drahé.

Na těchto pojistkách zkrátka nelze "plánováně" vydělat. Jejich cena je kalkulována tak, aby průměrný pojištěnec více zaplatil, než čerpal. Pokud tedy počítáš s tím, že se 2 až 4 týdny v roce hodíš marod, tak věz, že v tom lepším případě se dostaneš tak maximálně šul-nul (tedy vyplacené plnění bude rovno zaplacenému pojistnému). Každopádně pokud chceš získat alespoň rámcovou představu, kolik to stojí, zeptej se třeba v České pojišťovně.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dodo677 25. 10. 2013 12:28

....pozor... opravdu mi nejde o to "podojit" pojišťovnu...... :!:
Jde mi jen o férový pořístup kde to co si platím by mělo fungovat bez ALE (viz například strop oněch 35dní)
Za poslední rok sem měl drobných úrazů několik... ale nárokoval sem u pojišťovny jenom tohle protože to bylo dlouhodobější.... a už se mi to víc promýtlo do financí (nutná doprava do práce autem s pojená s časem navíc osoby která mě vezla)... protože s fixovanou nohou na kole jako normálně to možné nebylo....a částka kterou pojišťovna zaplatí opravdu neodpovídá komplikacím s léčením...
Když ale vidím jak to s tím pojištěním je... tak to vede spíš k tomu nárokovat pojistku za každou hloupost...se kterou bych normálně nikam nešel.
Dodo677
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2013 12:41

Ale tohle je férový přístup. U DNL se pojistné počítá bez ohledu na zdravotní stav klienta a proto se pak plní paušálně dle tabulek.

Na druhou stranu není nic špatného na to uplatnit i drobné úrazy - zkrátka na to máš nárok, tak ho využij. Pojišťovna "na oplátku" zase může takovou pojistku vypovědět (u životního jen ta riziková připojištění)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 10. 2013 14:36

PatrikChrz píše:A z jakého pojištění ti bylo plněno? Z "Doby nezbytného léčení"? Pak je to správně, protože DNL je doba, "po kterou úraz trvá obvykle vyléčit", nikoliv skutečná doba léčení. Mají to tak všechny pojišťovny.

A tímto jsi si jistý???
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2013 14:50

Vyplývá to přímo z názvu - to slovo "nezbytného" znamená právě "jakou nejkratší dobu trvá úraz vyléčit", nikoliv jak dlouho to trvalo u konkrétního pacienta.
Samozřejmě nemůžu vyloučit nějakou extrémní výjimku - pokud znáš pojišťovnu, která DNL plní dle skutečné doby léčení (pak ale nechápu, proč to nazývá DNL) a zároveň v pojištění nerozlišuje zdravotní stav, který má na dobu léčení vliv (například zmiňovaný diabetes), můžeš ji uvést.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 25. 10. 2013 17:46

To Flexi zruš. U Flexi se problémy s plněním jenom množí. Pojišťovna ČS totiž kdysi uvedla na trh produkt, který se jí coby podnikateli nemohl vyplatit. Záměrně nastavila dumpingové ceny. Teď se z toho líže.

U Flexi se denní odškodné dá pojistit na plnou délku léčení. Jenže to taky něco stojí.

Skutečná doba léčení se hradí v případě komplikací podle pojistných podmínek.

Asi největší problém pojištění je, že ho správně chápe jen málo klientů. Třeba tazatel chodil normálně do práce a vydělával. A přitom si tu stěžuje.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2013 17:55

Třeba tazatel chodil normálně do práce a vydělával. A přitom si tu stěžuje.

Ale to je přesně rozdíl mezi plněním z "doby nezbytného léčení" a z "pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti". U toho prvního vůbec nemusí být pojištěný v pracovní neschopnosti a přesto může dostat plnění (dle těch tabulek) - např. spoustu zaměstnání se dá dělat se zlomenou rukou / nohou. U pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti je naopak nutné opravdu mít vystavenou neschopenku.

Jsou pak takové paradoxní situace, kdy mi třeba právnička nemohla vystavit fakturu za dříve provedené služby, protože v pracovní neschopnosti nemůže ani vystavovat faktury (tak ji vystavila antidatovanou).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dodo677 28. 10. 2013 20:57

krásná sereminazáda píše:Třeba tazatel chodil normálně do práce a vydělával. A přitom si tu stěžuje.

...protože kdyby tazatel byl na té neschopence, tak by teď neměl z čeho platit nájem.....
To jestli sem na neschopence byl nebo nebyl je přece naprosto jedno....
Smysl pojištění vidím v pokrytí finančních komplikací vzniklích úrazem....
A to vzhledem ke zkrácení plnění skoro o polovinu bylo možný jenom těžko....
(že sem byl v práci je jedna věc...ale zafixování nohy mě dost pohybově omezí > řízení apodobně....což je samožřejmě vidět na finančním ohodnocení mé práce....)
Dodo677
Kolemjdoucí