Životní pojištění - budoucnost

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karf 2. 12. 2013 12:07

Jsem si přečetl
http://www.penize.cz/zivotni-pojisteni/ ... izenae15cz
Používáním zavádějícího pojmu může prodejce podle názoru České národní banky v zájemci o pojištění vyvolat klamnou představu, že zaplacením pojistného podstupuje „jen“ rizika běžně spojovaná s depozitními produkty. Ve skutečnosti ale přitom nejde o klasický vklad (pojištěný v bance), ale jde o investování do „podkladových aktiv“, například do akcií či komodit, jehož návratnost může být nulová, respektive hrozí ztráta investice.

Skoro mi to připadá jako takové malé alibi pro další útok na naspořené peníze :-| jsem paranoidní?
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 2. 12. 2013 13:38

Klienty to stejně nezajímá a nikdy zajímat nebude. Kdyby jo, tak už dávno není co sjednávat.

ČNB neplní svoji roli skutečného regulátora v oblasti prodeje pojištění, důvodem jsou "mocné páky" ze strany finančních společností a jakože poradenských firem. Sem tam ale musí někoho potrestat, vydat jakési prohlášení, aby její nečinnost (= činnost ve prospěch finančních společností a jakože poradenských firem) nebyla zas tak okatá.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 2. 12. 2013 19:25

jen si našetři co nejvíc, guvernér s kamarádíčky ti za to rádi poděkují.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Diskutér