Životní pojistka - výběr

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jiriver 23. 3. 2014 12:48

Zdravím čtenáře,

věřím, že by mohlo být benefitem i ostatním čtenářům vyřešit moji poptávku.

Snažím se vybrat životní pojištění z těchto ohledů.

Úraz, vážná nemoc (rakovina, atp…), autonehoda, trvalé následky úrazem. Každé riziko s limity v řádu 1-2 miliony korun.
Denní odškodné nemoci mi v mých analýzách vycházelo, že se nevyplatí. Důvodem: relativně vysoké měsíční pojistné vůči vyplácenému pojistnému. Ne že bych tedy nechtěl toto pojistit, ale nejsem typ člověka co by se zdržoval u lékaře a chtěl nahrazovat ušlou mzdu. Vyšlo mi, že je lepší riziko 1-2 roky krýt z vlastních rezerv.
Jsem administrativní pracovník OSVČ s rizikovými rekreačními sporty (hokej, horolezectví, skialpinismus, windsurfing, platnost pro celý svět).

Zajímavě finančně mi vyšla varianta, kdy jsem rizika s limity výše nechal pojistit pouze na 7 let do dobu mých 40. Pak bych limity k situaci v budoucnu přehodnotil a případně přepojistil na dobu 40-50let.

Jednu životní pojistku z daňových důvodů již mám (cca 10let), není třeba tedy řešit. Mohu ovlivnit jen limity rizik, nepředpokládám rušení pojistky - předpokládám snížení limitů. Navýšení limitů se mi vůči aktuálně nabízeným pojistkám nevyplatilo.

Zajímavá mi přišla myšlenka rozdělení pojistných rizik mezi více subjektů. Tedy mít 2 pojistky – z důvodu větší jistoty v krytí aspoň jedné pojišťovny.

Raději bych se vyhnul v rámci pojištění spoření či investic.

Nehledám nejlevnější variantu, naopak hledám stabilní pojišťovnu s nejširším krytím (nechci překvapení).

Rád bych do pojistky zahrnul právě narozené dítě, případně partnerku, která však již také nějaké pojistky má. Je možné dítě krýt proti vážným nemocem a úrazu, tak by jí to zajistilo v případě problému na celý život?

Prosím o tip na produkt, který by těmto kritériím nejlépe odpovídal. Možná i tip na způsob sjednání, v pojistkách jsou typické individuální slevy. Předpokládám pojistné 10-20 000 kč ročně.

Děkuji JV

-- 23. 3. 2014 13:02 --

vzhledem k tomu, že přemýšlím o více produktech - ideálně 2 pojistkách. Hodila by se mi i rada.

Produkt A je vhodný na úraz - důvody.
Produkt B na nemoc - důvody.
Produkt C na dítě.

Díky JV
Naposledy upravil jiriver dne 23. 3. 2014 18:55, celkově upraveno 1
jiriver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jhjacek 23. 3. 2014 16:44

Vaši představu lze pořešit velmi elegantně, pokud chcete, napište na jacek@horowic.cz, domluvíme jak dál.
jhjacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 23. 3. 2014 20:58

Chlapec si myslí, že mu někdo bude dělat analýzy zdarma.

Občas přemýšlím, jestli autoři takových dotazů jsou jenom vychcaní. Nebo jestli jsou to opravdoví (zaměstnanečtí) hlupáci.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 23. 3. 2014 21:56

jiriver píše:Zdravím čtenáře,

věřím, že by mohlo být benefitem i ostatním čtenářům vyřešit moji poptávku.

Snažím se vybrat životní pojištění z těchto ohledů.
...

vzhledem k tomu, že přemýšlím o více produktech - ideálně 2 pojistkách. Hodila by se mi i rada.

Produkt A je vhodný na úraz - důvody.
Produkt B na nemoc - důvody.
Produkt C na dítě.

Díky JV

Tak nevím, ale nebylo by to lepší probrat s nějakým KVALITNÍM poradcem? Jinými slovy: neměla by ta otázka spíš směřovat na doporučení dobrého poradce (pokud nemáte nikoho v okolí, kdo by Vám takovouto referenci mohl dát)?
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod jiriver 23. 3. 2014 22:29

- poradci se nebráním - nechci však finanční analýzu, zaplatil bych i přímo (ať provize neovlivňuje doporučení)

- raději bych však konkrétní tip na produkt i pro benefit ostatních, nebráním se sjednání produktu přes toho kdo mi jej doporučí pokud to někoho zajímá

- prosím ty co jen "chytře" komentují - rádoby k věci, ať přestanou
jiriver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2014 10:28

Určitě bych nedoporučoval "rozdrobovat" pojistku do vysokého množství částí - autonehodu pokryje úrazová pojistka, je zbytečné platit to dvakrát (i když je pravda, že ta autonehoda bude výrazně levnější). Kom toho, že zvyšuješ šanci, že se s pojistnou událostí "trefíš" zrovna do něčeho, co nemáš připojištěno tím snížíš porovnatelnost různých produktů (protože ne všechny pojišťovny budou nabízet všechna uvažovaná připojištění)

Co se nemoci týče - pozor na to, že je tam hodně výluk, zejména u rakoviny jsou ty nejběžnější ve výlukách a liší se i mezi jednotlivými pojišťovnami. Takově věci jako slepota či hluchovat je v pojištění závažných onemocnění definováno jako "úplná", tedy v případě (i jen obtížně použitelných) zbytků zraku či sluchu pojišťovna z tohoto připojištění neplní.

Zaujalo mne, že se nevyplatí navýšení limitů na té stávající pojistce a to ani proti běžným rizikovým pojistkám, to je ta "stará" pojistka opravdu tak špatná? Nebo má prostě lepší pojistné podmínky a méně výluk (a tím pádem je dražší)?

Ideální by byl "kvalitní poradce". Bohužel takového neznám, ale vím o hodně takových, které bych rozhodně nedoporučil :( Takže snad si nechat udělat víc nabídek, jak přímo v pojišťovně tak od některých finančních poradců pracujících pro více pojišťoven a pak holt se nad tím sám zamyslet, protože na pojistce bude tvůj podpis a nějaké takové "on mi to takhle poradil", na to nebude brán zřetel.

-- 24. 3. 2014 09:28 --

Jinak jsem před lety nechal dělat nabídku na pojistku pro známou a překvapivě zajímavě vycházela Generalli.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MichalDoubek 28. 3. 2014 14:02

Pokud jste ochotný zaplatit přímo poradci, pak doporučuji Milana Troščáka nebo Tomáše Podobu - www.zajistenyzivot.cz

Snad nebude toto doporučení bráno jako porušení pravidel fora. Pokud ano, prosím o smazání.
"Peníze nepřinášejí štěstí, ale uklidňují nervy"
MichalDoubek
Návštěvník