Cestovní poj. ke kartě - JAKÝ JE POSTUP ?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 11. 6. 2014 11:00

Rád bych se zeptal na osobní zkušenosti s Pojištěním pro cesty do zahraničí k platebním kartám (obvykle debetka), které nabízí řada bank. Pro jednoduchost uvažujme destinace v EU. Ukazovat někomu z lékařů platební kartu asi stačit nebude... Chtěl bych se proto zeptat, jaký je přesně postup, když se např. hodně odřete :roll: a potřebujete navštívit lékaře nebo si den, dva poležet v nemocnici ?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2014 11:56

Možností je několik:
1) zavolat na telefonní číslo pro hlášení pojistné události. V případě potřeby dražší péče tak asistenčnís služba, se kterou má banka smlouvu, zařídí vše potřebné, tedy kontaktuje nemocnici, které garantuej platbu
2) vše si zaplatit a pak požádat o proplacení

ad 1) je tady problém, že ne ve všech zemích a všech zdravotních zařízeních je možné toto garantovat. Když doktor/zdravotnické zařízení řekne, že bez platby vás neošetří (zejména v exotičtějších zemích), zkrátka máte smůlu, nic s tím neuděláte a musíte zaplatit hotově. Někdy nepomůže ani to nejlepší zdravotní pojištění.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 11. 6. 2014 13:15

Ale i v tom horším případě (exotičtější země), to pak po návratu domů pojišťovna proplatí, ne? Jenom se ukazuje faktura/stvrzenka/lékařský nález?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2014 11:29

V zásadě ano, i když někdy mají pojišťovny v podmínkách, že jsi povinen je kontaktovat (je-li to možné - jiná situace bude u bolesti zad a jiná u úrazu) před čerpáním lékařské péče (aby tě mohli např. nasměrovat do jiného zdravotnického zařízení - třeba levnějšího)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků