Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2022 05:58

Možná podmiňuje zaměstnavatel svůj příspěvek minimální výší příspěvku zaměstnance, jako to je u nás.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 12. 2022 12:17

zjistim, tak smlouvu do 14ti dnu zrusim a je klid :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 5. 12. 2022 12:53

Takové věci by si měl člověk zjistit už před založením, ne až dodatečně :roll:
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 12. 2022 13:42

to me nenapadlo a nikdo o tom nerikal ze je tam jeste chytak od zamestnavatelu :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 5. 12. 2022 14:02

Není to žádný chyták, jen prostě každý zaměstnavatel má jiné podmínky, za kterých zaměstnancům na penzijko přispívá.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2022 14:32

Pozor na to, že minimální částka, která se musí spořit na doplňkové penzijní spoření měsíčně je 100 Kč, takže ani 90 Kč, ani 0,01 Kč si přispívat nelze. Pokud účastník počítá i s minimální výší státního příspěvku, pak je pravděpodobné, že od r. 2024 bude minimální částka pro získání státního příspěvku činit 500 Kč: https://ceskeduchody.cz/zpravy/novy-vyp ... ena-duchod
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 12. 2022 18:47

Milos: tam je problem ze u nas ve firme to funguje, ze nikdo nic nevi. Takze se preptas a odpoved je ze to ma nekdo leta a ze podminka byla mit jedine Ceskou Pojistovnu ci co. Takze potom az realne neco delas, se zjisti ze je to jinak.
Stejne jako kdyz zminis, ze tam muze byt nejaky poplatek, me pani rekla ze tam se to posila od roku 1981 a ze nevi kolik tam ma, ale ze vi ze nic do toho fondu jako je duchodove nedala :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 5. 12. 2022 19:02

Musíš se na to zeptat kompetentní osoby u vás ve firmě, ideálně na personálním nebo mzdovým oddělení :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 12. 2022 11:42

Milos: myslis skutecne ze personalni treba neco vi? Jen tak bokem ti prozradim, ze kdyz jsem kdysi chtel v jine firme slibeny prispevek na letenku, mlzila poradne a rikala ze to nevi. Az kdyz jsem den D nakracel do kancelare a dozadoval se ze chci aby me koupila letenku pomoci kreditni karty, tak najednou to zacala teprve shanet ze to tak nejde a jak se to zada :D

A tady k tematu, pekne jak stat lidem ty penize vezme :)
Proto bych tam daval teda pak asi jen to kilo jak pise fremantle, jinak to nema smysl :)
Tedy chci vesmes abyse tam tocilo co da firma nez to moje. Je mi jasny ze za tolik let bude tolik zmen, ze se mozna ani toho nedoziju a nebo bude znarodneni toho.

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_pul
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 6. 12. 2022 12:03

Za kým tedy u vás ve firmě půjdeš, sdělíš mu platební údaje tvého penzijní připojištění a budeš chtít, aby ti na něj přispívali? :-)

Ten článek je skoro 10 let starý a týká se Polska. Že by se to samé stalo u nás, toho bych se nebál.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 8. 12. 2022 20:12

Milos: tak nakonec jsem dotycnou osobu sehnal. A ano je to pravda, minimum chtej 300czk. Nakonec ale se z toho ukazalo ze dostanu mesicne 1500, takze to tak necham vse a je to :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 8. 12. 2022 21:56

Tak to máš od zaměstnavatele krasný příspěvek :-) Nezapomeň tedy penzijní společnosti nahlásit skutečné částky, které budeš platit ty a tvůj zaměstnavatel.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 12. 2022 23:36

Není vždy nutné, Miloši - tedy napůl. Ano, příspěvek klienta a jeho případné budoucí změny, to by se mělo penzijní společnosti hlásit vždy dopředu přesně kvůli nárokům na státní příspěvky a případně i daňové odpočty, pokud někdo ze svého platí nad 1000 Kč měsíčně. Ale u příspěvků zaměstnavatele třeba moje penzijní společnost (Conseq) chce vědět jen zda budou (ano/ne), částka je nezajímá, ta může být od zaměstnavatele ostatně i každý měsíc jiná (mnozí zaměstnavatelé jí skutečně posílají různě vysokou, třeba určitým procentem z platu, proto nelze mnohdy pevnou ani uvést).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drummond 9. 12. 2022 12:06

Můj zaměstnavatel ji například posílá jednou ročně, vždy v prosinci, u penzijní společnosti stačilo akorát nahlásit, zda příspěvky zaměstnavatele ano/ne. Jak často a kolik posílají je jim celkem jedno. To naopak řeším já, neb firma má fifty-fifty policy. Takže když oznámí, kolik je zaměstnancům ochotna přispět, musím případně dosypat, abych dosáhl od zaměstnavatele na maximum.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 9. 12. 2022 16:47

Nám dává zaměstnavatel 500 měsíčně pod podmínkou, že dáváme 1000 měsíčně. Co je zajímavé, asi nám moc nevěří, protože další podmínkou je, že náš příspěvek nám strhává ze mzdy a sám ho posílá penzijnímu fondu.
:D
jjrr
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků