Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PavelKotas 30. 6. 2015 03:50

Osobně bych doporučil AXU, ale jakmile chcete předčasně PP zrušit tak Vás to příjde dost draze. Já jsem Axu chtěl zrušit, ale při celkovém vyčíslení jsem to raději nechal dále běžet na minimálním vkladu.
Pavel
PavelKotas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 6. 2015 05:58

Tak to je blbý, "rodinný depozit" tím značně utrpí... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fanndys 15. 11. 2015 22:12

V pátek jsem založil penzijko ve spořitelně s pracovníkem banky s měsíční platbou 1000kč kterou jsem ještě neodeslal.Já byl skoro pod nátlakem pracovníka přepážky smlouvu jsem podepsal.Přes víkend se mi to rozleželo v hlavě.Zeptám se Vás chytřejších jak to ukončit?Děkuji
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chjoo 16. 11. 2015 00:31

Seznam se s podmínkami smlouvy týkajícími se neuhrazení první splátky. V ideálním případě tam bude uvedeno, že po nějaké době nehrazení bude smlouva ukončena nebo něco podobného a zařiď se podle toho. Když nic nenajdeš, v pondělí vystav skoro nátlaku onoho pracovníka banky a získej od něj originály tebou podepsaných dokumentů. Jestli je větší tvrďák než ty a nic ti nedá, podej/pošli výpověď smlouvy podle v ní uvedených podmínek.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fanndys 16. 11. 2015 09:20

Jde zrušit penzijko bez pokuty nebo je tam lhůta?
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 11. 2015 09:29

Odstup od smlouvy..
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 11. 2015 09:54

Můžeš odstoupit, když podepíšeš na pobočce?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod chjoo 16. 11. 2015 11:29

fanndys píše:Jde zrušit penzijko bez pokuty nebo je tam lhůta?
Bez pokuty a finančního postihu je pro podání výpovědi lhůta v řádu týdnů (šacuju, že měsíc nebo dva).
Proč si nechceš přečíst tu smlouvu?
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fanndys 16. 11. 2015 18:57

Smlouvu jsem si špatně přečetl. Dneska zrušil penzijko. Děkuji za rady
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 12. 2015 06:41

osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod TnT2 15. 12. 2015 18:44

Mě by zajímalo, kolik za to Zavadil od penzijní lobby dostal nebo co mu slíbili.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 20. 1. 2016 13:37

Zmenilo se neco v penzijnim pripojisteni loni v polovine roku 2015?
Ja si platim 1200Kc a zamestnavatel mi plati 800Kc mesicne. Dival jsem se na potvrzeni prispevku za 2015 a prvnich 6 mesicu mi zapocetli 2000 mesicne a od cervence uz jenom 1200 ktere si platim ja - tj zdaleka nedosahnu na max danove zvyhodneni :-(
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x-bat 20. 1. 2016 14:32

Ne, první polovinu roku 2015 to blbě účtovala pojišťovna, od druhé poloviny to je správně - tzn. do daňového zvýhodnění nelze počítat příspěvky zaměstnavatele.
x-bat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannk 20. 1. 2016 14:44

aha, uz jsem to nasel i jinde na internetu :)
otazka jestli to je chyba pojistovny nebo zamestnavatele (nevim presne jak to posilal) - ale patrat po tom nebudu. Kazdopadne ted abych spekuloval jestli si mam zvednout vlastni prispevek...

dik
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 1. 2016 14:55

Chyba pojišťovny - není důvod do toho vrtat, protože pokud ti to uznávali v minulých letech, tak jsis daňový základ snížil neoprávněně - na příspěvky zaměstnavatele se vztahují již jiná zvýhodnění (neplatí se z nich zdravotní a sociální pojištění a nezdaňují se - dosud to bylo do limitu 30 tisíc Kč za rok, nově to bude až 50 tisíc Kč ročně).

Každopádně od nynějšího roku si lze odečíst od základu daně až celkem 24000 Kč zaplacených nad rámec 12000 Kč pro získání maximálního státního příspěvku, takže pro maximální daňovou úlevu by příspěvek účastníka měl být až 3000 Kč...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků