Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xxiro 18. 9. 2019 09:08

Umí u Consequ převést DPS od ostatních penz. společností, když u jejich obch. zástupce řeknu že mám DPS jinde a chci přejít k nim? Podobně jak je to u bank (kodex mobility), kdy se podepíše plná moc a nová banka za mě ukončí smlouvy a převede prostředky, trvalé příkazy atd.?


Nebo musím ukončit smlouvu u Allinazu a pak zajít ke Conseqqu a pohlídat si přechod?
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radilka_1 18. 9. 2019 14:21

Přímo to za Vás neudělají, penzijní společnost není banka. Sám si musíte uzavřít smlouvu u Consequ a zařídit vše ostatní. Ale alespoň trochu Vám to usnadní. Mají na svých stránkách předpřipravený formulář, ve kterém je již sepsaná žádost o výpověď stávajícího doplňkového penzijního spoření včetně žádosti o převod prostředků ze stávající smlouvy na smlouvu novou, takže Vy už jen vyplníte Vaše údaje, úředně necháte ověřit svůj podpis a pošlete do Allianz.
Radilka_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivo_2 18. 9. 2019 14:30

Dobrý den .
Co sem o tom četl jeden návod před pár lety a pokud ještě platí .
Smlouvu ukončovat nemusíte.
Přechod mezi penz . spol. u DPS je možný .
Ale pozor je tam podmínka asi 5 let . Do 5 let si můžou účtovat pokutu asi 800 kč .
Nevím jestli je u toho aktuálně nějaká změna .
2 možnosti -
1 si seženete /stáhnete soubory a formuláře a vyplníte si to sám .
Bude chtít ověřený podpis třeba na poště .
2 si seženete nějakého poradce ,který vám s těmi papíry pomůže .
Pozor tento převod může reálně trvat až 3-4 měsíce .

Pokud někdo budete dělat přechod z toho starého penzijka budete trvat ještě déle.

Tak vidím , že už někdo byl rychlejší než já .
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxiro 23. 9. 2019 08:13

Díky za rady. Teď si budu muset zhodnotit jestli se mi vyplatí přechod ke Consequ teď, nebo až k 5. výročí DPS u Allianzu, což bude za 2 roky.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 10. 2019 23:13

Smlouvu DPS conseq můžeš uzavřít i online. Tam v parametrech uvedeš, že už smlouvu DPS v jiné penzijní společnosti máš, tedy že jde o přechod z jiné PS, a uvedeš údaje stávající smlouvy (jméno společnosti, číslo smlouvy). Ono ti to online vyplňování smlouvy při uvedení že je to z jiné PS mimo jiné posune možný počátek Conseq smlouvy o výpovědní dobu stávajícího DPS (u DPS ze zákona dva celé měsíce, tedy když bys to dělal třeba v půlce listopadu, tak nové DPS může platit až od 1.2. a výpověď starého musí být doručena stávající společnosti do konce listopadu, prosinec a leden by byla výpovědní doba). Hlavně ti to ale předvyplní formulář na výpověď+žádost o převod prostředků pro stávající penzijní společnost (na té necháš ověřit podpis buď na pobočce Allianz, kde zajistí i zaslání na centrálu, nebo klasicky Czech point+zaslání poštou). Je to tak fakt jednoduché, sám jsem přesně takto online přešel také shodou okolností z Allianz do Conseq před cca 2-3 lety. U mě to ale bylo složitější v tom, že u Allianz jsem neměl nové DPS, ale staré penzijní připojištění. To jsem tedy nejprve (také online, Allianz to také umí) nechal v rámci Allianz převést na DPS (výpovědní doba starého PP je 3 měsíce) a až pak byl možný přesun do Conseq (staré penzijko tedy PP nelze hned převést, pokud nejde o nové DPS).
A ano, když těch 5 let trvání u Allianz nedodržíš, tak ti naúčtují 800 Kč, které je třeba jim extra před výpovědí zaplatit (zákon neumožňuje to odečíst z peněz v penzijku naspořených). Já osobně měl 5 let splněno dávno (staré PP a nové DPS v rámci jedné společnosti se počítá pro těch 5 let dohromady, když to navazovalo).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod stepano 19. 1. 2020 13:45

Penzijko u ČP - podal jsem výpověď u jednoho, které podle paní na přepážce mělo mít výpovědní do konce února, ale přišel mi dopis že bude ukončeno ke konci ledna. Zároveň jsem ve stejný okamžik založil nové s platností od 1. března (domnívaje se že staré skončí koncem února), aby tam byla kontinuita a nepřišel jsem o příspěvek od zaměstnavatele. Nevíte zda jde změnit datum pro konec nebo začátek některé ze smluv? Samozřejmě na ně zítra vlítnu, ale jestli se budou třeba nějak vykrucovat, tak jen abych věděl jak na ně, poněvadž mi špatně poradili/špatně to spočítali a o jeden měsíc tam kontinuita není.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 20. 1. 2020 12:36

Vypoved muzes odvolat, ale novou uz nestihnes podat s ucinnosti do konce unora, to bys musel dorucit centrale do konce listopadu (OSVC poradcum tak do 25. listopadu).

Muzes se ale zkusit dohodnout, poslat pisemny navrh na zmenu vypovedi k tebou navrzenemu datu, ale s nejistym vysledkem.

Ve vypovedi vzdy uvest, k jakemu datu si prejes vypovedet a kdy vypovidas, jinak se stane co popisujes, nemas to pod kontrolou :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 26. 5. 2020 13:12

Tatatoooo píše:
cestovatel01 píše:Penzijni pripojisteni ma smysl zalozit a po 5/6 letech zrusit a vybirat celou castku (vcetne prispevku zamestnavatele).


Teď jsem měl pětiletku u Conseq - vyvážená strategie.
První rok byla hned ztráta místo zhodnocení ( cca 200kč).
Po té dva roky zhodnocení cca 6%. Na konci roku 2018 bylo mé zhodnocení za celé čtyři roky jen 0,17%..
Za rok 2019 se zvedli a k dnešnímu dni je zhodnocení 7,7% za 4,5 roku. Je to trochu houpačka. Já to mám jen na vytažení příspěvku zaměstnavatele, ale pokud bude na účtě při rušení pár tisíc na víc, zlobit se nebudu :).

Pravděpodobně budu opět zakládat u Conseq vyváženou strategii.



V listopadu 2019 jsem ukončil smlouvu, která doběhla do 31.12.2019 a zaroveň jsem u Consequ opět založil smlouvu novou s platností od 1.1.2020. Vše online..
Zhodnocení po 5 letech 9,87%, vyvážená strategie..
Pro letošek jsem zakládal rovnou konzervativní strategii, aktuálně -1,9%..
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satinst 8. 6. 2020 11:05

DObrý den.
Chci se zeptat na to, jak dlouho může ještě pojišťovna zadržovat peníze....
V březnu jsem vypověděl smlouvu penzijního spoření s tím, že výpovědní lhůta je 2 měsíce. Tato lhůta vypršela tedy koncem května. Nyní se již nedostanu ani do klientského portálu pro náhled na smlouvu. Žádný dopis ani email o potvrzení uzavření účtu zatím nedorazil, peníze také ne.
Myslel jsem, že když jsou ty výpovědní lhůty, tak se snad pojišťovna dokáže připravit a zaslat klientovi hned po uzavření nějaké potvrzení a pak i peníze.
Takhle mě visí peníze někde ve vzduchoprázdnu, já je nemůžu zhodnocovat a pojišťovna si s nimi ještě může nakládat podle sebe. To se mě moc nelíbí.
A jak je to poté ještě se státními příspěvky za poslední měsíce spoření. Ty bývají doplaceny dodatečně?
Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LXIDCX 8. 6. 2020 12:31

Záleží, jestli jde o výplatu odbytného nebo jednorázového vyrovnání. Lhůta pro výplatu odbytného je totiž 3 měsíce od skončení výpovědní lhůty - celkově tak výplata prostředků může trvat až 5 měsíců.
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod satinst 9. 6. 2020 11:07

No mělo by se jednat o jednorázové vyrovnání. Klient starší 65 let, doba spoření delší než 5 let....
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 6. 2020 13:15

přesunuto
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 6. 2020 17:23

A proc nenapises do pojistovny pisemny dotaz? Tady budeme varit z vody.

Copak ta pojistovna nema podatelnu? Treba Axa ma a staci tam cokoliv poslat a oni na to museji odpovedet.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 4. 12. 2020 20:21

Kolik zaplatit na penzijní připojištění rocně, abych využil max slevy na dani?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod filas81 4. 12. 2020 20:46

36000,- Kč
filas81
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků