Výhodnost smlouvy IŽP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod martina135 29. 6. 2014 08:16

Dobrý den, chtěla jsem se pojistit pro případ smrti, nemoci, trvalých následků nemoci a úrazu a pracovní neschopnosti.

2.7.2012 se dostavil "kamarád kamaráda" a uzavřel se mnou smlouvu těchto parametrů:
Životní pojištění ING Smart
Pojistná částka pro případ smrti: 50 000,- Kč
Trvalé následky úrazu s progresivním plněním: 500 000,- Kč
Investiční strategie 100 % – fond světových trendů
Výše pojistného je 850,- Kč měsíčně.

Po dvou letech mám pochyby o výhodnosti této pojistky.
Poradce mi tvrdí, že zhodnocení investičního fondu světových trendů je 8%, nyní mám v tomto fondu jen 3024,- Kč. Na konci investování do fondu (v roce 2041) budu prý mít přes 400 000,- Kč.

Je toto pojištění opravdu tak výhodné, jak se mi tvrdí, nebo je lepší je zrušit?

Děkuji
Martina
martina135
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bbrother 29. 6. 2014 09:37

Pokud za 27 let při úložce 850,- měsíčně chceš mít 400 000 Kč, tak se peníze musí zhodnocovat o 2,56 procent p.a. Což není nic zvláštního.

Pokud by se peníze při měsíční úložce 850,- zhodnocovaly 27 let o 8% p.a. (což je ale vysoce nepravděpodobné), měla by jsi v roce 2041 962 tisíc.

U IŽP ale nejde celá částka 850,- na investice.
bbrother
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 29. 6. 2014 09:52

Dobrý den,
píšete, že jste se chtěla pojistit a tady řešíte investiční složku životního pojištění. Něco mi na tom nesedí.
Pokud chcete mít kvalitní pojištění, tak řešte pojistnou ochranu ve vašem produktu.
Pokud chcete investovat, tak přes investiční produkty a ne přes přes pojistku.

bbrother: z částky 850,- Kč jde do investiční složky jen část, jak jste napsal. Tudíž ty výpočty jsou bezpředmětné.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 29. 6. 2014 12:46

martina135 píše:...Po dvou letech mám pochyby o výhodnosti této pojistky....

Máte pochybnosti o tomto produktu jako o pojistce nebo jako o spořícím/investičním nástroji?
a) jako o pojistce - porovnávejte pojistné podmínky/cenu za ně s konkurencí
b) jako o spořícím nástroji - ano, do podílových fondu se dá investovat levnějším způsobem
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér