Životní pojištění - změna zákona od 1.1.2015

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr.adamek 29. 1. 2015 00:07

Přejít k jiné pojišťovně v průběhu pojištění možné není a pokud pojišťovák navrhuje po třech letech přechod na jiný produkt, docela to *****í - podobným způsobem se bouchají smlouvy, aby se maximalizovala provize na úkor zákazníka (první dva roky padne prakticky celá investiční složka na provizi pojišťováka).

Ale neznám konkrétní situaci a je možné, že ten přechod na Můj život může být výhodný. Zjisti si maximum informací a nespoléhej na informace od pojišťováka. Hlavně zjisti, jak rychle by v prvních dvou letech naskakovaly jednotky a jestli by z nich znovu neukusovala provize. A pak si porovnej, co by ti to přineslo a co by tě to ve skutečnosti stálo.

Přechod k jiné pojišťovně se podle mne nevyplatí skoro určitě, začínal bys od nuly a zase bys platil provizi.
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 29. 1. 2015 07:21

Spíš se zamyslete nad tím, jestli se vám daňové úlevy vyplatí a jestli se vám tedy vyplatí vytvářet rezervu v životním pojištění.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod machte 29. 1. 2015 09:42

Je to samozřejmě jenom doplněk pojištění a ani to jako za nějakou rezervu nepovažuju.Ty vytvářím jinak.Na investiční složku jsem se ptal pojišťováka a mlžil.Jako výhodu Mojeho života uváděl větší záběr rizik pojištění na invaliditu atd. a že bych si v průběhu pojištění mohl na tu investiční část během pojištění šáhnout jako podle starýho daňovýho zákona což ani nijak nechci a že by nějak běžela ta stará smlouva.
machte
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šumpe 3. 2. 2015 14:09

Dobrý den,
Komerční pojišťovna a.s. se mnou odmítá uzavřít dodatek ke smlouvě o životním pojištění, který by zrušil možnost mimořádných výběrů a umožnil tak od 2015 odečítat zaplacené pojistné od základu daně. Jejich zdůvodnění: společnost se rozhodla, že dodatky uzavírat nebude.
S problematikou jsem dobře obeznámena a vím, že jiné pojišťovny zaslaly svým klientům dodatky automaticky.
Prosím, víte někdo, zda a jak se proti rozhodnutí Komerční pojišťovny mohu bránit?
šumpe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2015 14:47

Nejspíše jde o starší produkt s výhodnějšími (pro klienta) podmínkami a tak pojišťovna doufá, že takto donutí část klientů, aby produkt zrušili a případně si sjednali jiný.
Donutit je k tomu nejde, dodatek musí chtít obě strany.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 3. 2. 2015 15:29

Obrátil bych se na ČNB a v kopii to poslat těmhle zmr*ům. Dle mého názoru hodí zpátečku. Jinak ČNB po nich požaduje, aby měli od každého klienta podepsaný dodatek s výběrem 1 z těchto 2 režimů - možná by stačilo jim poslat dopis, že dál trváte na nějakém z režimů podle nového zákona. Jestli pak na to pošlou dodatek nebo ne je už formalita, vy jste jim svůj pokyn sdělil.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod šumpe 5. 2. 2015 08:46

Děkuji moc, na stránkách ČNB jsem našla přínosný článek: https://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_t ... steni.html. Na ČNB jsem přes jejich web poslala oznámení včetně kopie dopisu, který mi poslali z Komerční pojišťovny. A na Komerční pojišťovnu jsem doporučeně na dodejku poslala žádost o vyhotovení dodatku k mé smlouvě do 31.3.2015. Jsem zvědavá, jak to dopadne, dám vědět.
šumpe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod šumpe 11. 4. 2015 16:49

Ohledně dodatku ke smlouvě jsem nikde nepochodila. Jak odpověděl pan Administrátor, jedná se o starou a na dnešní poměry vcelku výhodnou smlouvu, proč by mi ještě vycházeli vstříc nějakým dodatkem, že?
šumpe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taurus1116 1. 5. 2015 09:04

zdravim zajimalo by me kdyz mam zp u ceske pojistovny zda se necha v prubehu pojisteni zmenit.
Smlouvu ted nemam pri ruce pozdeji bych mohl dat info jaka je castka pro pripad doziti ci smrtni, ale zacinalo to mesicne da 890kc a ted se to vysplhalo k 1200mesicne a kazdy rok chodi dopis o indexaci a zda chci castku upravit, proste chteji vic a vic a me to prestava bavit.
Kdyz ji vypovim, tak zase o neco z tech penez co jsem jim jiz dal prijdu, takze bud zmena a nebo prechod k jine pojistovne podobne jako se pevadi pujcky ale to je patrne blbost ze a vubec to neni mozne, v tomhle se pranic nevyznam tak prosim zde o informaci, dekui.
Taurus1116
Kolemjdoucí

Předchozí stránka