Cestovni pojisteni - AXA a nebo Union

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 3. 2015 15:10

Potrebuji pojisteni do Asie. Problem dnes je, jakou pojistovnu vzit. Vsude maj sami vyluky a nebo je to i moc drahy (1500kc).
Dost se mi nabizi AXA, hodne vsude ji maj jak koukam, neomezene klidne kryti i Excelent.
Union pojistovna tu jsem mel jinde ale nevyuzil tak tezko rict. Kamarad rikal ze ze zahranici zavolani a dotaz to ok ale taky vic nevedel.
Maji teda nejakou povinnost ty pojistovny, pokud to tam mam mi aspon dojednat osetreni u doktora? Kdyz se tim clovek ridi presne co mu reknou a jde tam.
Myslim ti urazy typu, spi nekdo pod sirakem a koustne ho had. Slapnuti nekde na neco ostreho, propichnuti nohy. Podstrceni do zavazadla neceho a nasledne vymahani. Tlumoceni po telefonu policii.
Libej se me treba pojistovny Allianz dle reference ale tam uz je to dost drahy.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 16:44

Takhle to tam nefunguje, to si musíš sám všechno zajistit a zaplatit na místě. Někdy se odtamtud nedá s ČR spojit třeba 2 týdny (Barma), jinde mluví jen místním jazykem (třeba thajsky nebo khmérsky) - tam se může na jakékoli tlumočení zapomenout.
Z druhý strany je plusem, že řešení lehčích úrazů a léky jsou většinou směšné položky, takže se to nevyplatí s pojišťovnou řešit ani zpětně.
A spaní po šírákem mě za ty roky taky nenapadlo. Jestli si chceš zkusit nějakou blbost s lehčími důsledky, tak doporučuju vyrazit na pláž se všema penězma, počítačem, telefony, tebletem, kamerou..., jako to udělali známí. Pak si můžeš zkusit tu komunikaci s policií a bude tě hřát dobrý pocit, kolika místním chudákům jsi podstatně zvedl životní úroveň. (No a pojišťovna jim taky nic nezaplatila, i když cestovní pojištění měli.)
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 3. 2015 16:53

Dekuji za info. No tak pod sirakem jsme spali i Africe. Ma to urcity rizika to nerikam. To je blby jestli netlumocej pak treba u Thajskyho jazyka, tam bych to prave videl jako plus a dobrou vec kdyz nechtej neco resit vic v AJ.
Tablety a telefony netahame. Telefon mam zadarmo starej kde je nakej kredit. Vzit me nemaj moc co co se tyce kradeze. Leda batoh a par tricek :)
Moskytieru by me mohli vzit a psacak to bych pak uz byl docela nahranej :(

-- 20. 3. 2015 16:55 --

a zaplatit nejdriv? Mno tak nejaky osetreni za 30 000czk nebo kolik jsou schopni rict to ani nahodou :D Kamos je IT Programator a rikal ze treba 150 000czk by asi ani dokupy nedal :D Tudiz tam pak jedine pojistovna a nebo hold smula :D
Pochybuju ze vsichni co tam jedou maj pripraveno na kontech 50 tisic + aby mohli skaknout do bankomatu a podat lekari :D
1000czk to jasne to se jeste da nakej ten lek, pripadne neco kdyz by dal doktor.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 17:35

Taky jsem si myslel, že to řeší pojišťovna. Ale při infarktu nemocnice řekla, že chce zaplatit 3 týdny předem, jinak člověka nepřijme, a pojišťovna hrála týdny mrtvýho brouka a nebyla schopná dotlačit ani fenik (a to bylo v Evropě).

Po téhle zkušenosti bych jet kamkoli bez dostatečné zásoby peněz na kartách považoval za dost riskantní, to může člověka klidně stát život. Příklad, jak to třeba může fungovat, je tady: http://cestovani.idnes.cz/indonesie-a-h ... -sveta_tom
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 3. 2015 17:56

hmm tak mozna tech 50tis byse i dokupy dalo. Jen teda treba 100tisic a vic to by ty lidi nemohli nikam jet. To je hold uz riziko. Proste to kazdej nema kor batuzkari nebo lidi co nemaj pomalu ani na hotel. Sem tam zaplatej nejaky to ubytko laciny na umyti a spej venku.
Zas je to urcity dobrodruzstvi, je to tak treba brat a nebo sedet doma do duchudu :) Pripadne hold pojde a nedojize se clovek duchodu :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 20:09

No tak těžko si představím, že někdo má na letenku a pak nebude mít na ubytování. Teď jsem zaplatil za poměrně luxusní apartmán 6000,- za měsíc.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 3. 2015 20:18

Tak to jsi predstav, je to vazne tak. Jsou lidi co litaj tj batuzkari, nasetrej na letenku, to nutny. Potom tam setrej hodne na jidle, skoro nejedi a cestujou a spej venku na stridacku protoze by na to nemeli.
Ja jsem treba byl v Africe skoro mesic a utratil jsem se vsim 6000czk tj nekdy to ubytko, strava, jezdeni autobusem.
Kdybych mel dat 6000czk jen na ubytko co uvadis, tak na to nemam penize!
A urcite nebudu uplne jedinej snad clovek. Kamos na to ma ale zas se rad prizpusobi a prej ho to nebavi to vecne nekde shanet.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 20:49

Tak to je dost divný. To já tam radši vyrazím na měsíc, z toho třeba týden intenzivně pracuju, moc se neuskromňuji ani nerozhazuji. Finančně mi to v závislosti na té práci buď pokryje jen pobyt, případně i s letenkou, no a v nejhorším případě vydělám mnohem víc, než mě to stálo, ale zase by bylo nejlepší odjet tam hned znova.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 3. 2015 21:11

No zalezi co tam muze clovek delat, kolik vydela. Mistni sami nekde nemaj praci a brat jim tam nekdo praci jeste? Navic asi povoleni a vizum nebude tak snadny. Teda pokud berem v potaz nekoho normalniho, programator IT muze makat na dalku, doktor je zadanej, pripadne nekdo jede sluzebne od firem jako naka pojistovna, Google to je pak jina ty pribehy :D
Nektery tam maj ty kurzy potapeni to vim.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 22:12

Já mám práci odsud, místním nic neberu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 3. 2015 23:16

To potom ok. Ne kazdej to tak ma, navic ne kazdej by tam chtel se vracet tolikrat ci dokonce zit. Proto dnes uz i chudsi lidi nasetri na letenku a jedou koukat. Jen nesmej delat taky blbosti, kdyz budou chodit s fotakem na krku, potom je to riziko.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 3. 2015 23:52

Pocitej s tim, ze ted pro nas dost zdrazilo. Pred rokem byl dolar o vic jak 5 korun levnejsi.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrBr 26. 4. 2016 18:35

Jestli otázka zní jasně AXA nebo Union, pak teda určitě AXA. Né že bych jim nějak fandil, ale jeto jedna z největší pojišťoven na světě, a proto má pokrytí téměř ve všech zemích světa, což je velká výhoda, protože nehrozí nějaké informační šumy z neznalosti místních legislativních ale i třeba kulturní podmínek.

Sám se obvykle pojišťuji v jiných pojišťovnách než v AXe, ale kdybych měl možnosti takto omezené, šel bych téměř jistě k nim.
PetrBr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 13. 5. 2016 18:16

vám nepomůže sem dávat reklamy
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomocici 14. 6. 2016 11:23

Vlastní zkušenosti ještě nemám, ale pár mých známých se pojišťuje u alpského horského klubu - Alpenverein. Jediný problém se zdá být malé krytí na léčební výlohy (10.000eur?), jinak je v tom všechno. Máte někdo zkušenosti?
tomocici
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků