Připojištění vozidla pro cestu do zahraničí - cizí řidič

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 5. 7. 2015 22:22

Zdravím

Má teta bere mého syna na dovolenou do Itálie a jede autem. Než jejího Seata, nabídl jsem jí mou IX35, která bude na cestu lepší.

Existuje nějaká možnost pojištění vozidla na tuto cestu vázaná na nového řidiče, tedy když se něco stane, tak je to vše v režii tety? Nejde mi o bonusy, ale spíš o to že kdyby se něco stalo, tak ať nemusím řešit nějaké plné moci a podobně?

Dík
Gooorila
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LGA 6. 7. 2015 12:13

Krátkodobé povinné ručení
postarší téma viz http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=828&t=1123387

Snad může mít jedno auto dvě pojištění :?:
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gooorila 6. 7. 2015 12:33

Pročítal jsem to a popravdě jsem nečekal, že by to byl problém. Akorát jsem nemohl najít správný výraz pro vyhledávání, ale podle toho co čtu, tak takový produkt typu "pojištění na dovolenou" neexistuje.

Pojištění se sjednává pro případ problému, takže předpokládám a doufám, že se nic nestane, ale kdyby ano, jak se obecně postupuje u případného problému? Neřeknou mi že auto je pojištěno na mě a že teta není nejbližší rodinný příslušník, tak se na ni pojištění nevztahuje a měl jsem si pojistit verzi pro autopůjčovny? V podmínkách jsem to nenašel a jednou se tam píše ve smyslu že je pojištěn vůz, jednou že je pojištění vázáno na řidiče (tak jak získáváte bonusy a vypisujete z jakého kraje jste a podobně...)
Gooorila
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 7. 7. 2015 12:08

Podívej se na cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy. Není to povinné ručení, ale když se auto v zahraničí porouchá a nejde opravit do 24 nebo 48 hodin (už si to přesně nepamatuju), přijede odtahovka s náhradním autem (do 3000 km včetně cesty tam i zpět). Je nutné sjednat cestovní pojištění u nich a pak za pár stovek máš možnost si připojistit i auto.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 7. 2015 13:56

Známí teď byli v Itálii, kde jim vykradli auto a hlavně rozbili okénko. Byli pojištěni, zavolali hned na asistenční službu, kde od nich pro jakýkoli úkon vyžadovali nejdřív vyplněný formulář potvrzený místní policií. Bez toho ani ráno, natož pak zajistit opravu. Tak si ho nechali mailem poslat, ten jim přišel až druhý den. Místní policie to vyplnit odmítla, že prý je potřeba jet někam na velitelství a zabere to celý den.

Nakonec to skončilo tak, že aby nestrávili půl dovolené sháněním papírů a běháním po policii s nejistým výsledkem, tak jim nějaký místní umělec sehnal ten díl na vrakovišti a druhý den to měli za rozumné peníze opravené. Takže použitelnost pojistky klasicky nulová.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 8. 7. 2015 14:37

My máme právě kladné zkušenosti s Kooperativou. Chtěli jenom potvrzení ze servisu o neopravitelnosti auta do X hodin a stačilo v Chorvatštině, bez potvrzení by to prý vzali jedině, kdyby bylo nepojízdné. Další den přijeli chlapy s odtahovkou. Tak bych neházel všechny pojištění do jednoho pytle ;)
paty07
Diskutér