Životní pojištění - prosba o vysvětlení

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod topp.w 11. 7. 2015 21:38

Zdravím,
potřeboval bych poradit s životním pojištěním. Chci si založit klasické životní pojištění bez investic či dalších doplňků - jde mi pouze o zajištění rodiny v případě, že se mi něco stane.
Narazil jsem ale na věc, které ne zcela rozumím. Uvedu modelový případ. Nastavím si plnění pro případ smrti 1mil. a plnění pro případ smrti úrazem 500tis. V případě, že umřu např. na nemoc bude plnění milion? Pokud bych zemřel úrazem pak bude plnění 500 tisíc nebo 1,5 mil.? Ptám se proto, že mi není zcela jasné proč je úraz dán bokem. Přeci smrt jako smrt. Uvažuji o tom, že bych dal pouze plnění pro případ smrti a nerad bych, aby se následně ukázalo, že smrt úrazem není pojištěna, že to muselo být zvlášť.
Dále mne zajímá, zda doporučujete uzavření pojistky prostřednictvím aplikací, které mají pojišťovny na webech (Wustenrot nebo NN) anebo je lepší navštívit nějakou pobočku a domluvit detaily pojištění (např. je automatické, že v případě smrti mojí i osoby oprávněné tzn. manželky přejde plnění na děti do nějakého svěřeneckého fondu anebo se to musí ve smlouvě výslovně uvést atd.).
Budu rád za každou radu. Díky WT
topp.w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 7. 2015 22:35

Spíš se ukáže, že je pojištěna smrt úrazem a není pojištěna smrt vážnou nemocí...
Uzavření životní pojistky přes web je nesmysl (leda že by ta pojistka byla na pár kaček). Obvykle je třeba vyplnit dost podrobný dotazník, a to dokonce pravdivě. Hodně často se stává, že v případě pojistné události pojišťovna zjistí, že pojištěný zapomněl nebo "zapomněl" něco odpovědět správně a s pojistným plněným je šmytec...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 12. 7. 2015 06:38

topp.w píše: Ptám se proto, že mi není zcela jasné proč je úraz dán bokem. Přeci smrt jako smrt.

Pojišťovny rozlišují smrt pouze úrazem a smrt ze všeobecných příčin. První je málo pravděpodobná a proto je i levná. Druhá, kterou potřebuješ ty, je docela drahá.

Taky není jednoduché určit pojistnou částku. 1 mil. se zdá hodně, ale spočítej si, na kolik let chceš rodinu zajistit (tvůj roční příjem x počet let). Buď se pojišťuje na 3-4 roční příjmy, než si manželka najde jiného chlebodárce. Nebo na dobu, než budou děti plnoleté. V případě hypotéky podle částky úvěru.

Ještě bych popřemýšlel o pojištění invalidity nebo alespoň o trvalých následcích úrazu.
Životní pojištění je docela složité, a tak pokud si nechceš nechat poradit poradcem, tak se dají sehnat knížky, kde je to dobře vysvětlené. Taky doporučuji prostudovat pojistné podmínky, hlavně výluky z pojištění.

Kalkulačky na stránkách pojišťoven jsou dobré, že si spočítáš, na kolik tě ta sranda přijde, ale uzavíral bych to na pobočce.
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 12. 7. 2015 09:57

Existuje i pojisteni nahle smrti. Myslim, ze to ma MetLife.
Imho, napr. proti invalidite a zav. onem. je pojisteni smrti levna sranda.

Pro puvodniho tazatele: v onom zminenem priklade to chapete spravne
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér