Důchodové spoření při zaměstnání x pojistné přiznání

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod topp.w 31. 7. 2015 10:50

Dobrý den,

chci se zeptat na povinnost podávat pojistné přiznání při účasti ve II. pilíři. Vím, že se ptám zcela mimo zákonné lhůty, které k tomu náleží, ale byl jsem dnes (?) vyzván finančním úřadem, abych podal pojistná přiznání za roky 2013 a 2014. Domnívám se, že jsem povinnost podávat pojistné přiznání neměl, ale raději bych si to ověřil.
Situace je následující: Začátkem roku 2013 jsem byl OSVČ, koncem března 2013 jsem nastoupil do zaměstnání a SVČ se změnila na vedlejší. Od 1. 7. 2013 jsem účastníkem II. pilíře a až do dneška jsem zaměstnancem. Měnil jsem v průběhu roku 2014 zaměstnavatele, ale nebyl tam ani jeden den bez zaměstnání. Jeden den jsem skončil u prvního a hned druhý den jsem nastoupil u druhého. No a protože jsem dohledal, že "poplatník, za něhož pojistné odvádí výhradně plátce nebo plátci pojistného (zaměstnavatel), pojistné přiznání podávat nemusí", tak se domnívám, že do téhle skupiny patřím i já. Po celou dobu účasti ve II. pilíři byl plátcem pojistného zaměstnavatel.

Rozumím tomu dobře nebo mám povinnost podávat pojistné přiznání (váhám u roku 2013, kvůli těm prvním třem měsícům)?

Díky
topp.w
Kolemjdoucí