Jaké pojištění prosím?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 8. 2015 11:55

Jistě, když mně třeba nějakej debil rozbil zadní sklo a udělal škodu za 18 kKč, tak jsem si to mohl zaplatit sám a po dobu opravy místo náhradním autem jezdit sockou.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 6. 8. 2015 13:47

PatrikChrz píše:....

Na smrt se pojišťovnat nemá moc smysl, to, jak jsem psal výše, dostatečně řeší vdovský a sirotčí důchod. ..

Už máš nějaké děti, kecale?

-- 6. 8. 2015 14:49 --

tslaný píše:Kdyz to bude pro pojistovnu moc nakladne, tak si nejakou vyluku vzdy najde. Na pojisteni vydelavaji jen pojistovny.

A ty instituce by to měly dělat z lásky k vlasti? :oboze
Výluky je třeba si přečíst předtím, než se to podepíše. Pak člověk neplácá takovéhle nesmysly.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2015 15:15

Ne, děti nemám, ale shodou okolností jsem pomáhal řešit situaci spolužačky ze školy. Zemřel ji manžel a ona zůstala se 2 dětmi a hypotékou. Z vdovského a 2 širotčích důchodů bez problémů hypotéku splácí a vlastně si ve výsledku rodina finančně polepšila (manžel nebyl zrovna spořivý typ).
Takhle kvalitně (tedy například bez výluk sebevraždy, požití alkoholu a dalších) by ji žádná pojišťovna nepojistila. Navíc je to zadarmo - sirotčí úplně, vdovský za svatbu :).

Nemám shodný názor jako tslany, že pojistky jsou úplně na nic, ale 100% spolehnout se na ně nedá. Nejspolehlivější jsou vlastní rezervy, následně rodina, pak stát (za určitých podmínek), pak dlouho nic a teprve na konci je pojišťovna (když má člověk štěstí v neštěstí a se svoji pojistnou událostí se trefí do pojistných podmínek).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 8. 2015 16:05

Tomáš Marný píše:Jistě, když mně třeba nějakej debil rozbil zadní sklo a udělal škodu za 18 kKč, tak jsem si to mohl zaplatit sám a po dobu opravy místo náhradním autem jezdit sockou.

No zrovna 18 tisic pro tebe nebude likvidacni.
Je to dost podobny loterii. Milion muzeme vyhrat nebo vydelat. Jen ta pravdepodobnost bude jina.
V pojistkach se to nekolika lidem vrati a dalsi to zaplati. Podle me se da pojistit jen na ty udalosti, na ktere nemam. Pet micu na porizeni noveho bydleni z kapsy nahle nevysypu, ale pojisteni pobytu v nemocnici se mi nevyplati nikdy.
Jack111
Diskutér

Předchozí stránka