Pojištění bytu pro pronajímatele

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod CZ4R 20. 10. 2015 23:54

Můžete prosím poradit, jak řešit pojištění bytu, který pronajímám? Byt je v paneláku.

V bytě je část vybavení moje (některý nábytek, lednička, pračka, kuchyňská linka, sporák, lustry…), a část patří nájemníkovi (některý nábytek, počítač…).

Potřeboval bych poradit pojištění, které by krylo moji odpovědnost jako pronajímatele, můj byt jako takový a mé vybavení v něm. Nájemce je odpovědný sám za sebe a pojištění svých věcí ať si obstará sám.

Jak jsem se díval, ideální by asi bylo pojištění nemovitosti, v rámci kterého by vztahovala do určité výše pojistka také na vybavení bytu. Nechce se mi uzavírat solo pojištění odpovědnosti, pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti...

Existuje nějaký univerzální produkt pro pronajímatele? Jakou pojišťovnu doporučujete?
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 21. 10. 2015 11:22

Dotaz s železnou pravidelností se zde objevující.
Jako vždy: Vy někde pojištění nemovitosti/domácnosti, odpovědnosti. Nájemník ať si skočí pro odpovědnost do ČSOB.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 10. 2015 15:00

Asi tak, hodně podrobně se tu stejný dotaz už několikrát odpovídal, tak zadat do vyhledávače vpravo nahoře.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod CZ4R 21. 10. 2015 20:18

Pánové, máte nějaké konkrétní vlákno pro pronajímatele, které by se tohoto tématu týkalo a řešily se v něm konkrétní produkty? Já totiž přes vyhledávání žádné nenašel.
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků