IŽP Generali FUTURE

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod actionboyCZ 29. 10. 2015 07:51

Ahoj, na konci roku 2009 mi byla uzavřena smlouva GENERALI FUTURE Z67 v té době mi bylo 18let. Měsíčně se tam platí 300Kč, z brigád co jsem měl naspořeno se tam jednorázově vložilo 20 000Kč. Pojistná částka pro případ smrti je tam 2000Kč, uzavřené to je na 42 let 8-D
Doteď mi to platili rodiče :-[ jako spoření. Nyní jde oto, že bych chtěl pojistku platit sám, ale nejdříve mě zajímá, zda je výhodná a vyplatí se. Mám již produkt Conseq, kde si spořím 500měsíčně.

V minulosti byl rozesílán dopis že již nepujde bud vybírat z té pojistky nebo uplatnovat danovou slevu. V tomto případě jsem vybral neuplatnovat dále danouvou slevu.
Nevím jak je to s odkupem v případě výpovědi nebo jestli produkt nechat jak je a pokračovat v této pojistce. Další místo kde bych si spořil krom consequ by mi vyhovovalo, záleží však zda je FUTURE to pravé. Moc mi nejde narozum, že v případě umrtí je tam pouze 2000,- které bude vyplaceno manželce.

Díky za případné rady jak se ktomu postavit. :?:
actionboyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 29. 10. 2015 09:23

Rozhodně posílat do Consequ.
Jediná výhoda u Generali bude pravděpodobně v nižších vstupních poplatcích (rozdíl mezi nákupní a prodejní hodnotou). V IŽP to bývá cca 3%.
Jinak v neprospěch hraje zdanění odkupného, kreditní riziko pojišťovny, určitá neflexibilita, omezený výběr fondů, a zdvojení poplatků za správu. Generali má v ceníku myslím 1,6% p.a., ale zvedali to snad na 2%p.a.. Oboje čísla jsou masakr tak jako tak.
Takže cokoliv od Consequ je lepší než IŽP (kor Generali). Pozor však na předplacený vstupák.
Navyšte si stávající investici u Consequ.
Pokud nebudete ono Generali využívat jako opravdové pojištění, můžete to pravděpodobně s klidem zrušit(jakým způsobem, se tu probíralo mnohokrát).
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér