Fondy ŽP Perspektiva 7 BN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Anrica321 26. 1. 2016 10:42

Dobrý den,

prosím o radu, co s ŽP Perspektiva 7 BN? V roce 2011 mi na ni byla převedena předchozí pojistka, kterou jsem také používala jako "spoření". Každý měsíc posílám 1000,- (od roku 2011 + tam byl převeden zůstatek předchozí pojistky) a dnes mi přišlo vyúčtování, že celkový účet je 23 000,-. Dívala jsem se na uvedené fondy a většina je s mínusovým zhodnocením. Prosím o radu, zda pokračovat a doufat, že se dané částky někdy zhodnotí a dostanu minimálně to, co jsem tam odeslala nebo je lepší smlouvu rovnou vypovědět? Popř. nemáte tip, které z uvedených fondu jsou nejlepší variantou? Mockrát děkuji.
Anrica321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 1. 2016 10:45

Životní pojištění není vhodné na spoření. Kde jsou peníze, které jsi do toho vložila, se zeptej toho pojišťováka, který ti to poradil založit, dostal je nejspíš on jako provizi.
:-)
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 26. 1. 2016 10:56

Anrica321 píše:Dobrý den,

prosím o radu, co s ŽP Perspektiva 7 BN? V roce 2011 mi na ni byla převedena předchozí pojistka, kterou jsem také používala jako "spoření". Každý měsíc posílám 1000,- (od roku 2011 + tam byl převeden zůstatek předchozí pojistky) a dnes mi přišlo vyúčtování, že celkový účet je 23 000,-. Dívala jsem se na uvedené fondy a většina je s mínusovým zhodnocením. Prosím o radu, zda pokračovat a doufat, že se dané částky někdy zhodnotí a dostanu minimálně to, co jsem tam odeslala nebo je lepší smlouvu rovnou vypovědět? Popř. nemáte tip, které z uvedených fondu jsou nejlepší variantou? Mockrát děkuji.

Pokud jste si snižovala daně a zrušíte budete dodanovat.Nejlépe při zrušení takových pojistek se jeví pro dodanování bít v tom roce bez zdanitelného příjmu/UP chazeč/pak to rušení a dodanování nebolí tolik.
Více do SZ.
Rochus
Diskutér