Vliv zaměstnání na cenu životního poj...?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aaischa 29. 5. 2016 08:57

Zdravím,
jenom pro informaci, našel jsem haldu kalkulaček pro výpočet ceny ŽP ale nikde tam není kolonka ne profesi.. má to na cenu vůbec vliv, nebo jsou kalkulačky jen velmi zjednodušené.. ?

dělal jsem v IT čili bezpečná práce a teďko dělám Strojvedoucího tak mě zajímá, jestli to na to teoreticky má vliv ... ŽP nemám a nejspíš mít ani nikdy nebudu ... ale přemejšlim o tom jak to vlastně funguje..

díky
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 5. 2016 16:04

Samozřejmě to má na cenu pojištění vliv, jiné pojištění bude mít úředník a jiné třeba střelmistr... Kalkulačky na výpočet ceny ŽP jsou silně zjednodušené (i když tohle by mělo být i ve zjednodušeném výpočtu), ve skutečnosti jsou na výpočet ŽP hodně složité matematické modely.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod novotpat 30. 5. 2016 07:36

Ano máte rozdělené rizikové skupiny podle rizikovosti zaměstnání. Čím výšší riziková skupiny, tím vyšší pojistné. Samozřejmě v některých pojišťovnách jsou různé rizikové skupiny. Někde jako řidič z povolání spadáte do jedničky někde do dvojky. To už je práce poradce, aby toto věděl a poradil Vám s tím.
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 30. 5. 2016 10:18

Téměř v každé kalkulačce je kolonka, kde se zaměstnání vyplňuje. Buď slovy a nebo rizikovou skupinou dle tabulky dané pojišťovny.
Povolání samozřejmě má na cenu jednotlivých připojištění významný vliv.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 30. 5. 2016 14:50

Jen dodám, že jsou produkty/pojišťovny, kde u některých zásadních pojistných tarifů(typicky smrt a invalidita) navýšení za rizikovost povolání není(výjimky jsou ta opravdu extra riziková).
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 31. 5. 2016 07:30

díky za info, uvidím dle benefitů a dalších možností atd.. díky :)
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod novotpat 31. 5. 2016 10:35

jakých benefitů myslíte ?
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 5. 2016 10:36

Některé pojišťovny prý posílají klientům přáníčko k Vánocům ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 31. 5. 2016 14:43

..někteří dopravci dávají přípspěvek na životko, a kdo si ho neudeal nedaj mu nic jinyho misto toho...
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod novotpat 1. 6. 2016 10:27

Já si myslím, že to je rozumné.

Kdyby Vám chtěli přidat k výplatě zaplatíte z toho daně a pojištění vy a zaměstnavatel. Takhle Vám jdou čisté nezdaněné peníze do investice, kde se Vám odkládají na důchod. A na důchod si odkládat je důležité !!
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 1. 6. 2016 16:57

Pojištění je investice? A od kdy? Jasně IŽP se tváří jako dobrá investice, ale nevdím ten benefit oproti běžnému fondu, spíš negativa, ale nechci tady rozjídět OT flame. Řeč byla o ŽP jako takovém a ŽP může být dobrá věc. Co se týče vlivu povolání tady už zmínili ostatní.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2016 17:11

O IŽP flame vzniknout nemůže, takový produkt je schopný hájit jen zákeřný pojišťovák, který má hluboko do kapsy...

Pokud by to měla být nějaká výhoda pro zaměstnance, tak by pojišťovny neprolobovali takový vysokonákladový produkt, ale existovalo by nějaké schéma, v rámci něhož si lze nakoupit (i) nízkonákladové indexové fondy, ale to by tolik nesypalo...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 1. 6. 2016 17:39

u některých pojišťoven/produktů si lze koupit i nízkonákladové indexové/ETF fondy (iShares, Lyxor) či indexové strategie. A to i přes mimořádné pojistné
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2016 18:11

To je pravda, až na takovou "drobnost" - z fondu s TER do max. 0,5 % udělá pojišťovna produkt s TER 1,5 %: http://www.produktovelisty.cz/pojisteni ... tners.html, fakt "nepatrná" odměna za pasivní správu. :-!
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 1. 6. 2016 18:21

pak je třeba vybírat produkt bez zdvojeného poplatku za správu .)
Fantucci
Diskutér

Další stránka