Zrušení ŽP - odkupné nebo výběr?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 7. 2016 19:32

Dobrý den, mám 10let životní pojištění u české pojišťovny. Chtěl bych ho v nejbližší době zrušit ale zarazila mně nízká částka odkupného. Proto mě napadlo napřed udělat mimořádný výběr a až poté zrušit samotnou smlouvu. Mělo by to být výhodnější. Otázka je jestli je to možné takhle udělat a zda lze poté smlouvu ihned zrušit a nebo se musí po mimořádném výběru nějakou dobu čekat? Máte stím někdo zkušenosti? Děkuji za všechny odpovědi :-)
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 29. 7. 2016 20:09

Člověka, který má na Fóru peníze 249 příspěvků překvapilo, že po 10 letech s životkem je nízká částka odstupného? Tak to zase překvapuje mě.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 29. 7. 2016 22:00

peter23p píše:Proto mě napadlo napřed udělat mimořádný výběr a až poté zrušit samotnou smlouvu. Mělo by to být výhodnější.

Nevím, v čem to je výhodnější. Těžko můžete vybrat víc, než bude dělat odkupné.
Rád se ale nechám poučit.

Na konci roku 2014 jste podepsal dodatek ke smlouvě, kde jste si vybral,
jestli budete moci dělat výběry nebo dělat daňové odpočty.

Jestli si pojistné odečítáte z daní a uděláte mimořádný výběr
nebo smlouvu zrušíte, budete muset zpětně zdanit své odpočty 10 let zpětně
a příspěvky zaměstnavatele od roku 2015.
https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictv ... ve-dopady/

Příklad: Pokud si platíte 1000 Kč/měs, za 10 let musíte dodanit 120000 Kč.
Daň z této částky je 18000 Kč.

A to se vyplatí :-) .
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 29. 7. 2016 22:19

Je to specialitka u ČP, ve většině případů z toho dostanete více peněz, než když smlouvu rovnou ukončíte.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2016 05:54

Bohužel s klesajícími výnosy se více odhaluje negativum investování s předplacenými náklady, mezi které patří i IŽP.
Když byl průměrný výnos 8 %, tak se provize poradci za těch 10 let zaplatila a ještě něco zbylo. Dneska, když je výnos někde kolem 2 % tak si pojištění horko těžko vydělá na provizi pro poradce, který ho prodal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 7. 2016 07:04

Ale stejne to uzavrou pouze hlupaci, takze dobre jim tak, chybama se clovek uci.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 31. 7. 2016 19:41

Tak jsem se emailem informoval v CP a mimořádný výběr je u mé smlouvy zhruba o 12tis větší než odkupne. Takže nejprve provedu výběr a až poté zrusim samotnou smlouvu.
peter23p
Nadšenec