Cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 3. 2019 11:47

Nejvíc se vyplatí to, co je zadarmo, tedy zejména pojištění k účtům ČSOB Premium a Erste Premier :).

-- 31. 3. 2019 10:49 --

Z placených má dobrý poměr cena/výkon pojištění k platebním kartám Fio, zejména je na našem trhu unikátní doba jedné cesty 180 dnů (běžně je to 60, 90 nebo 120, nevím o nikom jiném, kdo má 180). Jen ty limity by mohly být větší, třeba do USA si nejsem jist, jestli by to stačilo.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 3. 4. 2019 14:00

No jo, ale když těmi účty nedisponuju pak to zadarmo mít asi nebudu... Z karet jsem ještě pojištění nečerpal, to může být zajímavá zkušenost..
boromir (novy)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2019 14:05

Založení příslušného účtu může být levnější, než sjednání adekvátní pojistky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 4. 4. 2019 01:25

Na jak dlouho jedes? A kolikrat v roce tak jedes?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman1989 20. 4. 2019 23:57

Ahoj, rád bych vás poprosil o radu ohledně cestovního pojištění.
Jedu do USA asi na 20 dnů. Vedle toho, jsem ale často v Německu (5x za rok) a letos bych chtěl i do Asie, takže to pojištění může být i celoroční.

Projel jsem celé toto vlákno a ceníky bank a srovnávače pojišťoven. Pojišťovny nevím proč ale násobně dražší (20-30 násobně klidně) než pojištění ke kartě u bank. Takže pojišťovny jsem rovnou zavrhl.
Mám teď mbank, fio, equa. Nejlépe mě vyšlo pojištění od FIO a asi rovnou vzít to GOLD (75kč/měsíc).
Dočetl jsem se zde, že to lze aktivovat na měsíc a pak zase deaktivovat. Takže bych to rád používal od 25.dubna do 15. května. Předpokládám že buď budu platit ten měsíc (25.4. až 25.5.), nebo budu platit 2 měsíce (duben+květen)? Nevím jak to fakturujou.

Pak mě zaujal tento příspěvek Patrika Chrze:
Myslím, že kdo cestuje a cestovní pojištění využívá, tak má některý z účtů, ke kterému je cestovní pojištění zdarma.
Já mám hned čtyři - Unicredit, CS (Erste), ČSOB a Komerčku. Z Komerčky jsem si nechal už plnit (zrušený let).

Pro prostudování těchto 4 produktů mě nejlépe vychází Erste a ČSOB, ale teď už to založit nestihnu tak snad příště. Toto mě přijde jako to vůbec nejlepší co se cestovního pojištění týče. Souhlasíte? Jediná otrava je tedy to "přehazovat vidlema", jinak ale bezkonkurenční.

Můžete mě prosím říct, jestli tento můj postup je nejlepší/nejúspornější?

DĚKUJI

PS: btw. abych tu pořád něco nežádal, rád někomu na oplátku poradím v oblasti, které se věnuju, = akcie či real estate investice. Poradím např. vhodnou literaturu (jinak se asi ani v tomto radit nedá).
Roman1989
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 4. 2019 08:22

Ano, cestovní pojištění u CSOB (Premium) nebo u Erste má asi nejlepší poměr cena/výkon.
Ostatní pojištění ke kartám jsou dost na hraně, ošetření v USA je velmi drahé a i těch 10 milionů krytí je tak tak (proto mám raději obě, jak ČSOB, tak Erste).

Jestli ČSOB /Erste nestíháš, zauvažuj nad AXA či Allianz s neomezeným krytím. Je to sice drahé, ale jet do USA s pojištěním na 1, 2 nebo 3 miliony mi přijde nedostatečné.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman1989 21. 4. 2019 10:50

Patrik: mám 4 pracovní dny před odjezdem, pokud je pojištění "na kartu", tak se to nestihne, pokud k účtu tak by se dalo.
U ČSOB sem se dočetl, že to ej ke kartě. U Erste sem tuto informaci nenašel.
Roman1989
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 4. 2019 12:50

U Erste je nyní na kartu, od června je k účtu
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman1989 21. 4. 2019 13:03

ok, tak příště :) teď to buď dám s tím Fio Gold, nebo jak píšete zvážit to neomezené krytí, když je to USA.

-- 21. 4. 2019 12:11 --

ještě mě napadlo.
Když tu Erste založím a karta mi přijde domů pár dnů po odjezdu, doma mi ji někdo aktivuje (aby se aktivovalo i pojištění). Platí to pojištění pro mě zatímco budu v USA a karta ležet doma?
Roman1989
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 5. 5. 2019 01:27

Ja bych to resil jedno aktivaci u pojistovny, kazda umi cestovko, kooperativa, cpp, axa, generali, brat kredit/deber kartu/ pro navazani pojisteni {pouze pojisteni} mi prijde jako ceska uchylarna.
evelista
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 19. 5. 2019 11:11

Zajímal by mě váš názor ohledně cestovního pojištění do USA (především prohlídka národních parků), když mám cestovní pojištění k účtům u ČSOB 10M zdraví a 2M odpovědnost a u KB 5M zdraví a 3M odpovědnost (UCB mám také s 2.5M, ale jen pro mě, namísto pro celou rodinu).

Jelikož jsou v USA vysoké ceny lékařské péče, říkám si, že zmíněné pojištění budou asi nedostatečné a přemýšlím, že bych si sjednal komerční pojištění od Allianz s neomezeným krytím. Allianz tak věřím zatím nejvíce, Axa nikdy. Ostatní nebyly často o moc lepší, než třeba ČSOB.

V plánu mám cestovat s manželkou tak na 3 týdny až měsíc.

Jaký je váš postoj ke sjednání komerčního pojištění? Brali by jste ho, nebo by vám stačilo zmíněné ke kartám?
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 19. 5. 2019 14:25

Můj názor je, že to pojištění na kartách by mělo bohatě stačit (u té ČSOB to jde myslím změnit i na rodinné). Z druhé strany bude to myslím pro tu cestu vcelku zanedbatelný výdaj, tak pokud tomu člověk nevěří, tak může klidně dalších pár tisícovek oželet.

Jako primární bych neviděl výši pojištění, tady může dobře posloužit i pojištění ke kartě za 200,- ročně, ale to, aby vy případě potřeby rychle poskytnout zdravotnickému zařízení finanční záruku na nějakou dražší zdravotní péči vůbec zafungovala. A je jedno, u jaké pojišťovny,

Já to osobně zažil: při akutním infarktu pojišťovna neposkytla ani nějakou radu ohledně zdravotní pomoci a jediné co řekli, že budou prověřovat, jestli má pojištěný na tenhle případ nárok na krytí a to 4 dny zkoumali (včetně kontaktování obvoďáka). Nějakou finanční záruku zahraničnímu zdravotnickému zařízení nebyli schopni vydat ani za 4 týdny, všechno jsme museli platit hotově s tím, že oni pak milostivě po dalších měsících účtenky proplatili.

A tohle je paradoxně ještě lepší varianta, protože se jim nepodařilo na případ ohnout rozsáhlé výluky, do kterých se toho většina vejde, pak by ani nezaplatili.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod chjoo 19. 5. 2019 15:03

U které?
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 19. 5. 2019 15:17

To je vcelku jedno. Ono totiž každá pojišťovna prodává pojistné, ale servis pak zajišťují tak 1-2 asistenční služby, které fungují pro více pojišťoven. No a to je obyčejné klasické call centrum obsazené pologramotnými středoškoláky bez lékařského vzdělání, většinou Slováky, a s mizernými, pokud nějakými, jazykovými schopnostmi, kteří jsou tak schopni zaznamenat obsah hovoru do počítače. No a tím to v podstatě končí.

Ještě jedna zvláštnost: asi abyste neměli šanci pak proti nim nic vytáhnout, tak komunikují výhradně pomocí sms nebo telefonicky, ale nikdy Vám nikdy nic nepošlou mailem, jen požadovali, abychom pořád něco posílali my.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mojda27 20. 5. 2019 11:16

Cestovní pojištění na kartě určitě do zahraničí stačí. Třeba Equa bank nabízí cestovní pojištění za 49 Kč měsíčně a dá se k tomu připojistit i rodinný příslušník.
Mojda27
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků