Cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miroňňň 25. 8. 2017 20:25

Zdravim lidi, v nejbližší době budu řešit cestovní pojištění do země mimo EU. Jezdím takhle 2x ročně na minimálně měsíční dovolenou a napadlo mě, jestli by nebylo výhodnější udělat nějaké pojištění na rok než to řešit před každým výjezdem zvlášť. Pojištění mě v této situaci vychází od 3 600,- do 5 000,- ročně.

Pro jistotu jsem si teďka kvůli cestovnímu pojištění založil premium konto u ČSOB, ale nejsem si jistý, jestli to je vůbec srovnatelné s normálním pojištěním.

Díky za jakýkoliv názor k tématu.
miroňňň
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 25. 8. 2017 21:46

No nevim no, ja radeji duveruji Erste Premier s jejich bezkonkurencnim pojistenim a zdarma. A konkurovat muze uplne s prehledem, vsak si to srovnej.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mich87 25. 8. 2017 22:30

Tak tohle je taky zadarmo, pokud plnis podminky.
Mich87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 8. 2017 23:19

@Mich87 to sice jo ale zatimco csob ma pojistne plneni limit 3,5M, erste ma 10M
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2017 05:08

Pojištění Erste má opravdu velmi dobrý rozsah, nejen co se týče částky, ale třeba i pojištěných sportů, například je tam i potápění (s nějakými omezeními, které ale jako držitel nejnižší licence stejně nepřekročím)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroňňň 26. 8. 2017 08:26

Takže i pojištění ke kartě ČSOB je srovnatelné s pojištěním přes OZP, VZP apod?
miroňňň
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2017 08:50

To zase ne - je zásadní rozdíl mezi veřejným pojištěním (obecně bez limitu s možnou spoluúčastí v zemích EU) a komerčním (obecně bez spoluúčasti, ale s limitem). Také komerční pojištění kryje třeba převoz (živého či mrtvého) a/nebo opatrovníka.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2017 09:49

Tazatel se pta na non EU, tedy mista, kde si muzes s kartickou VZP tak leda............natrit chleba maslem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 26. 8. 2017 11:26

Myslím, že až na nějaké výjimky jsou cestovní pojištění srovnatelná. Bohužel jsou srovnatelná i ve výlukách, takže pokud nejste zdraví jako řípa, tak se to bude pojišťovna snažit navléci na pokračování nějakého zdravotního problému a neplnit nic. V praxi bych tedy viděl pojištění užitečné pro případ nějakého úrazu nebo infekční nemoci, zbytek smolík pacholík, třeba i s tím převozem.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 26. 8. 2017 16:24

S474N píše:Tazatel se pta na non EU, tedy mista, kde si muzes s kartickou VZP tak leda............natrit chleba maslem.

Pojišťovny (VZP) taky nabízí komerční cestovní pojištění. Spíš podle mě chce tazatel pojištění ke kartě srovnat s klasickým zakoupeným cestoním pojištěním (VZP, Axa, Generali....).
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod miroňňň 26. 8. 2017 16:54

Jsem prostě pojištěncem u OZP ale jejich cestovní pojištění vyjde dráž, než u VZP proto mě zajímá, jestli je v rámci kreditní karty pojištění v případě úrazu dostačující, nemluvím vyložené o smrti nebo těžkém úrazu.
miroňňň
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2017 08:13

Ach tak - no, dříve opravdu platilo, že pojištění ke kreditním kartám bylo jen "prázdnou skořápkou", kdy za málo peněz bylo nabídnuto ještě méně muziky, zatímco samostatná smlouva s denním tarifem byla výrazně lepší (jak limitem krytí, tak rozsahem, zejména co se sportů týče), ale také patřičně drahá, cena za den začínala na tom, co dnes je u pojistek ke kartám měsíční sazba.
Časem ale došlo k určitému "sevření nůžek", kdy pojistky ke kreditním kartám se výrazně zlepšily zatímco u denních tarifů přibyly levné pojistky s mizerným krytím.
Aktuálně se tak vyplatí opravdu podrobně zkoumat podmínky, v obou táborech je možné narazit na solidní pojistku, stejně jako mizernou.
To jestli se sjednává pod hlavičkou zdravotní pojišťovny (ať už tvé nebo jiné) nebo pod hlavičkou banky, pojišťovny či asistenční služby nehraje roli. Ono těch asistenčních služeb zas tak moc není odhaduji, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Takže spíše doporučím pořádně si pročíst podmínky, tedy limity i případné výluky, jestli to odpovídá tvým požadavkům.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.J. 31. 8. 2017 09:50

miroňňň píše:Jsem prostě pojištěncem u OZP ale jejich cestovní pojištění vyjde dráž, než u VZP proto mě zajímá, jestli je v rámci kreditní karty pojištění v případě úrazu dostačující, nemluvím vyložené o smrti nebo těžkém úrazu.

Ano, v rámci kreditní karty mám cestovní pojištění 2 500 000 Kč, to je myslím dostačující.
Petr.J.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannk 13. 12. 2017 12:36

Dival jsem se na rodinne cestovni pojisteni k FIO karte at se o pojisteni nemusim porad starat, tech 60Kc/mesic mi prijde ok. Zatim jsem se pojistoval na kazdou dovolenou extra (u nejake bezne cestovni pojistovny typu Vitalitas)
Prehlizim prosim nejaky hacek v cem je takove pojistene ke karte horsi? A v extremnim pripade - co kdyz si ho budu platit jenom ty mesice, kdyz jsem na cestach - to bych mel vzdy na 60Kc pojisteny cely mesic? (obvykle pojisteni stoji o dost vice)
dekuji
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 13. 12. 2017 13:20

Si vezměte podmínky Fio a podmínky komerčního pojištění a porovnejte si to. Z podstaty jsou odlišná, ale musíte se sám rozhodnout, co je lepší. ´
Pojištění obvykle nejde aktivovat na kratší období než 1 rok, nebo se po zrušení musí čekat rok na další aktivaci, jinak by takových vyčůránků bylo.
xls
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků