Osoba bez zdanitelných příjmů - OBZP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2018 18:37

Jak to mate s tim, ze pokud jste OBZP a zaroven mate nejake bezici smlouvy (typicky "dohody"). Resite tam nejak ukonceni a znovu obnoveni smlouvy nebo to vubec neresite? Jde mi o to, ze kdyby do tohoto nekdo fakt stoural a zjistilo se, ze treba nejake firmy vyplaci i za dny, kdy se clovek prihlasil na UP, tak by to mohl byt problem. Beru to z logiky toho, ze takova ***** urednice na UP by mohlo zacit vymyslet i neco timhle smerem, jen aby se pomstila.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 11. 2018 20:40

na dpč přijdou , dpp do 6tisíc něco nebo kolik jim nevadí
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod protektor1 17. 11. 2018 08:49

Co vím, tak při poslední návštěvě mi zprostředkovatelka tvrdila, že nesmíte mít pracovní poměr ani dohodu o provedení práce, to jsou překážky pro vedení v evidenci ÚP. U dohody o pracovní činnosti si můžete vydělat max. polovinu minimální mzdy. Ta dohoda o provedení práce nesmí být vůbec, prý je to platné od 7/2017 ... ale nijak jsem to nezjišťoval - netýká se mně to.
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 11. 2018 17:33

audiobullys: no jo, jenze co kdyz tech DPP mas vic a v nasobne vyssi vysi :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 11. 2018 19:03

to paní z úřadu si neumí představit natož to někomu vysvětlit. natož si to asi zjistit.
naštěstí si toho neuměj zjistit vícero.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod srabsrab 19. 11. 2018 10:02

audiobullys: Neumeji a hlavne ... nechcou .. proste ruciciky dozadu, v soukromem sektoru by leteli prvni den, protoze by se s nima nikdo za nedelani a spatne odvedenou praci nemazal, pochybuju, nejsem si vedom, ze by se nekde nabizelo desetitisice volnych pozic pro drze, neprijemne a line lidi, kteri nemaji krome techto vlastnosti co jineho nabidnout, i ten drzi prolhany prodejce musi predevsim cloveka presvedcit aby sam vec koupit chtel (jo uz vim ale to se neinzeruje ...smejdi .. to je fakt .. tam by se docela realizovali .. jen s tou vadou na krase ze by se o ne mohla taky zajimat plicie zda behem "prezentaci" kastrolu a vysavacu nahodou nepachaji na duchodcich nejakou tu trestnou cinnost)
ale uchazec je ten povl co nema praci pac se mu nechce urcite delat .... (prace ktera neni odmenena podle jeji narocnosti a skutecne zodpovednosti patricnym platem neni praci ale otroctvim .. zadneho obcana nelze nutit do otroctvi prakticky neplacene prace dokud neni vycerpano vsech moznosti trhu jak mu zajistit tu nejlepe placenou praci odpovidajici jeho kvalifikaci a schopnostem a zdravotnimu stavu, ty 2 doporucenky o kterych tu byla rec .. ani jedna neodpovidala moji kvalifikaci, a s ohledem na tunu nabidek jinych pracovnich pozic v miste nabizenych, ktere moji kvalifikaci odpovidaji, a ktere jsou podle inzerentu v szstemu UP honorovany 2X az 3x vetsim platem, je zcela zjevne, o co vlastne temto urednicim slo, "potrestat" obcana za to, ze si dovolil nezaplatit predrazene zdravotni pojisteni otravoval uredniky u kafe...)

To me privadi na jeden prosty fakt, urednik nema zakonem danou povinnost vydavat uchazecum doporucenky, natoz v nejakem terminu a v nejakem minimalnim mnozstvi/mesic, dobre vi ze to je predevsim naprosto neucinny buzeracni nastroj jak zabit uchazecuv cas a trochu ho podojit na penezich protoze to dojizdeni a behani s doporucenkama, ktere nevedou k ziskani zamestnani, je neocekavany a zbyecny vydaj uchazece navic (uchazec ma pravo na bezplatne zprostredkovani zamestnani podle zakona, je nutno zavest do zakona ze kazde projednani doporucenky vydane uradem prace musi tento proplatit, jako by se jednalo o nahradni dobu zamestnani - cas a dalsi vydaje souvisejici s osobnim projednanim, kter bylo zbytecne nebot na odmitnuti uchazece by byval stacil jeden telefonat urednice zamestnavateli, uchazeci plne proplatit, pokud tato nevedla k ziskani mista), ktery by uchazec nemit povinnost nevydal, presto jej s gustem vydava a s gustem se trese na to aby uchazece sankcne vyradil.
O cem to tedy vypovida? Urenici, kteri na uradech delaji jsou casto dusevne nemocni lide, kteri na urady vubec nepatri, nebot neplni poslani a ucel pro ktery byl urad zrizovan, a nepomahaji a nevychazeji vstric obcanovi pro reseni jeho zivotni situace s ohledem na jeho prani a potreby v ramci svoji pravomoci, ale naopak se snazi obcana co nejvice zbuzerovat poskodit a potrapit jak jen jim to jejich rozshle pravomoce dovoluji, a dokonce casto i nad jejich ramec, coz je samozrejme podle zakona dokonce trestnym cinem (ktery se jaksi zasadne neuplatnuje, nebot policajti jsou taky jen urednici pro ktere plati totez ze ...kapri rybnik .. znate to...co je dovoleno bohovi neni dovoleno vol...proc by nekdo ctil rovnost pred zakonem kdyz vubec nemusi a je pro nej vyhodnejsi drzet partu a nechavat si vyplacet vyplatu od poslusnych dane platicich ovecek ...kteri maji povetsinou mylny pocit ze diky vetsi buzeraci a vetsimu poctu buzeracnich jednotek a nastroju ve vecech ktere se jich osobne zrovna netykaji budou mit snad lepsi zivot a mensi dane nebo co... ne opravdu protipravnim vyrazenim kohokliv za pomoci predrazeneho urednika navic neusetrite na danich ani jedinou korunu ... vubec nikdo ...ten urednik stoji vzdy mnohem vetsi penize nez ktere timto "usetrenim" stat "usetril" .. znate to rceni "usetrit" za kazdou cenu ci nechcu slevu zadarmo)
srabsrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 11. 2018 22:04

audiobullys píše:na dpč přijdou , dpp do 6tisíc něco nebo kolik jim nevadí


Tak obráceně, hlavně že to mám v EverNote napsaný, na DPP přijdou, dpc se musí hlásit , a max do 6100 si můžou přivydělávat.
DPP jim vadí.

Jinak nejhorší je že člověk má svý práce dost s nemovitostmi, že neví kam dřív skočit a baba vás pošle s doporucenkou vyndavat těžký střešní tašky z linky, kde to nedává ani člověk co dělal hliníkový kola.
Radši se prej do ty hliníkárny vrátil. Pošle tam člověka úplně zbytečně a den promarnenej.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod srabsrab 24. 11. 2018 09:47

Spravni rizeni bylo po podane stiznosti primo reditelce uradu prace, nadrizenou urednici urednice ktera jej zahajila, zastaveno, a to v situaci, kdy bylo podano odvolani proti zamitnuti vyslovene podjatosti, toto odvolani je stale v reseni. Bohuzel jsem se s dokumentu vubec zadnym zpusobem nedozvedel z jakych duvodu. Domnivam se ze byla obava z prezkumu toho, ze ani jeji nadrizena nehodla respektovat fakt ze uchazeci byla vydana neschopenka. Jelikoz se tim zastavenim nedostane krom odvolani proti podjatosti vec na kraj tak ted uplne nevim jak presne bych to mohl doresit. Neni spravne aby i nekdo jiny byl obeti takoveho jednani, kdy si to tyhle urednice delaji podle sebe v rozporu se zakonem. Budu nadale zjistovat, nebot se domnivam ze za ty stiznosti co jsem byl nucen psat proti zjevnemu porusovani zakona a zneuziti pravomoci urednici bych mel dostat nejakou financni kompenzaci a tato by mela byt nahrazena touto urednici spolu s vracenim pomerne castky z penez z jeji vyplaty kterou neopravnene pobirala za protipravni jednani v urednich hodinach. Myslim ze takova tisicovka ci 2 by byla dostatecnym ponaucenim a uz by se o takove hrube porusovani pracovni kazne v budoucnu nepokousela a hledela by si svych pracovnich povinnosti v ramci zakona a ne mimo nej...
srabsrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 24. 11. 2018 10:47

To je jak když zloděj volá "chyťte zloděje!"
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod srabsrab 13. 12. 2018 22:20

Ackoliv spravni rizeni bylo zastaveno ozvala se pojistovna at zaplatim za 2 mesice pojisteni i s penale a ze muzu byt rad ze nechteji pokutu za nehlaseni zmeny .. ze to tak maji v databazi od UP a basta .... baba protipravne zahaji rizeni, ignoruje neschopenku, rizeni se zastavi ale stejne uchazece antidatove vyradi jako by snad neco provedl ... jo a ptal jsem se kdy jako to zjistily ... a voni ze ten zaznam byl vytvorenej 2,5 mesice po datu ukonceni v evidenci ... zjevne tedy podvod ze ... papir o ukonceni evidence se uchazeci se ma vystavit okamzite bez prodleni jaksi aby to mohl nahlasit pojistovne ze ....a ne ze dozvida zmenu az od pojistovny ....
srabsrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod protektor1 14. 12. 2018 08:37

Samozřejmě když ÚP vytvoří dokument o době vedení v evidenci, je nutné ho doručit na pojišťovnu. Pokud ale ÚP trvá vytvoření takového dokumentu několik měsíců, neměla by pojišťovna za neschopnout ÚP sankcionovat pojištěnce. Za které konkrétní měsíce chce pojišťovna doplatit pojistné?
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod protektor1 3. 3. 2019 16:24

Stát platí v současné době za své pojištěnce (děti, důchodci, uchazeči o zaměstnání atp.) mizerných 1.018,- Kč měsíčně. Pobavila mně ministryně Schillerová se svým prima nápadem, že je to pro stát vlastně hodně peněz s tím, že navrhuje, aby stát neplatil za své pojištěnce zdravotním pojišťovnám vůbec nic. Tento výpadek v příjmech zdravotních pojišťoven by chtěla řešit navýšením zdravotního pojištění pro ostatní ekonomické skupiny… Státní pojištěnci by byli nadále normálně pojištění, jen pojišťovny by od státu nedostali nic.

OBZP, který má platit 1.803,- Kč měsíčně z nějaké minimální mzdy, kterou ve skutečnosti vůbec nepobírá jí moc netankuje, to je asi úplně v pořádku… (pro zákonodárce - nezapomeňte to zase od příštího roku o pár stovek navýšit, je to taková hezká tradice posledních několika let po sobě)
Už to označení "osoba bez zdanitelných příjmů" úplně evokuje to, aby si taková osoba nárokovala od finančního úřadu vrácení všech zaplacených daní z příjmů, když je přeci ta osoba BEZ zdanitelných příjmů... V minulých letech mi byly zdaněny kapitálové příjmy (jediný můj příjem), nechtěl by mi stát tyhle daně třeba vrátit? Asi ne, není to přeci pro stát výhodné. Osoba bez zdanitelných příjmů jsem byl přeci jen pro účely zdravotního pojištění, prostě jen abych mohl platit zdravotní pojištění.

Takže výsledkem podle Schillerové by bylo, aby zaměstnanci místo 13,5% odváděli ze své mzdy již 17,2% na zdravotní pojištění. Bonusem pro ně by bylo nepatrné snížení daní...
Pro mně osobně další polemika k čemu mi je stát? Pro výběr daní, nesmyslného pojištění, poplatků a pokut? A když má něco taky vydat, tak to vtipně přehodí na nějakou jinou ekonomickou skupinu…? Je to taková otázka férovosti.

Stát vůbec vymakal přehazování vlastních povinností na jiné subjekty k dokonalosti.
Líbí se mi socanské zrušení karenční doby, zaměstnanec odvádí ze své mzdy nemocenské pojištění státu a když onemocní a dochází k „pojistnému plnění“ tak v tu chvíli si stát hraje na neviditelného a prvních 14 dní hradí nemocenskou zaměstnanci zaměstnavatel. Zaměstnavatel sice žádné pojistné narozdíl od státu neobdržel, ale pro stát jako výběrčího pojistného je jednodušší zbavit se plnění, přenesením třeba na zaměstnavatele.

Pro příjem do kasy je tu stát, výdaje ať ale hradí vždy někdo jiný...

https://www.novinky.cz/domaci/498802-du ... tatni.html
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 3. 3. 2019 22:06

Se malinko zamysli, co znamená to "stát platí".
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2022 16:50

Tak mozna by stalo za to udelat po letech nejaky mensi refresh, zdali je to vse tak, jak bylo psano.

Co vim, tak minimalne doslo ke zmene toho, ze se clovek muze registrovat kdekoliv, nejenom tam, kam spadove spada:
:arrow: https://www.uradprace.cz/zadat-o-praci- ... isti-up-cr

Coz by v kombinaci s datovkou mohlo resit i pripadne "prudici pizdy". Rotovat kazde dva mesice zadost a ukonceni v jine lokalite.

Docela by me zajimalo, jak je to s tim podanim zadosti a registraci, jak se psalo na predchozich stranach. Jde o to, ze tady se nikde nezminuje, ze by bylo nutne po podani zadosti jeste nekam osobne chodit a potvrzovat tak registraci:
:arrow: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-z ... zamestnani
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VVNP 4. 9. 2022 19:11

Absolvoval jsem to celkem nedávno, datovkou. Nikam se chodit nemusí, naposíláš formuláře a všechny potřebný doklady. Podporu ti vyplatí až od doby, kdy maj všechno naposílaný.
VVNP
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků