Osoba bez zdanitelných příjmů - OBZP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod huaweilite 12. 6. 2018 18:53

Haloooo ?
huaweilite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod protektor1 13. 6. 2018 09:35

Ano, v praxi to funguje bez problémů.
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dgsg 17. 7. 2018 19:46

Zdravím,
již dva roky aplikuji princip odhlašování a přihlašování se na ÚP. Doposud vše probíhalo v pořádku. Dne 25.5 jsem se šla (pro mě již standardně) přihlásit, úřednice mě předala okamžitě mé Reference z důvodu nedávné krátkodobé evidenci ( předtím jsem se 2x přihlásila a do 5ti dnů zas odhlásila). Referentka se mnou udělal klasický první pohovor a dala mi seznam doporučujících pracovních míst. Řekla mi, že do příští schůzky (tedy za měsíc) mám na daná pracovní místa odeslat CV a jednu kopii CV jí donést či poslat emailem. Dodala také, že mi žádnou doporučenku zatím dávat nebude. Schůzku jsme v poklidu ukončili a Já odešla. Před další schůzkou jsem podle dohody odeslala emaily s CV a jednu kopii si připravila na schůzku.
Na schůzku jsem se dostavila v čas a předkládala pracovnici důkazy o mé splněné práci. Ta mě ale pořádně vyvedla z míry. Že jsem vyřazena z evidence a je se mnou zahájeno správní řízení. Vzhledem k tomu, že jsem nebyla přibližně 14 dní na adrese trvalého bydliště, tak jsem si nevyzvedla dopis a tím spadla do správního řízení. V dopise mi byla doručována doporučenka, která ( když jsem nahlédla do spisu) byla vystavena téhož dne co Já se přihlásila do evidence tedy 25.5. Podala jsem tedy odvolání a vysvětlila důvody proč jsem si nevyzvedla dopis ( tzn. nezdržovala jsem se na adrese trv. bydliště, starala se o babičku) dále jsem k odvolání připsala můj nesouhlas s odesláním doporučenky poštou, když mi mohla být předána osobně, vzhledem k tomu, že byla vystavena toho samého dne mé registrace. Doporučenka se týkala zaměstnání, které jsem měla nabídce volných pracovních míst od pracovnice UP.
Takže po skoro dalších 3 týdnech mi na mé odvolání konečně odpověděli a to, že jsem stejně vyřazená jelikož jsem neuvedla žádné důvody, které má na zřetel zákon o zaměstnanosti. Mám možnost teď dalších 15 dní na odvolání k Ministerstvu práce a sociálních věcí...

Někdo nějaký nápad jak z toho vybruslit? či spíše vůbec nereagovali na můj podnět k tomu, že pracovnice UP mi osobně řekla, že mi doporučenku nedá a ve chvíli kdy opustím místnost mi ji vystaví...Není to trochu hraničení s "šikanou" ?? Dá se s tím nějak pracovat? ( ne smyslu použít to proti ním)
Co mi vyplývá z odvolání k Ministerstvu práce?
Moooc děkuji za každý nápad a předem se omlouvám, že otravuji :)

DGSG
dgsg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod huaweilite 17. 7. 2018 20:02

možná si to už ohlídali a pokud se každý měsíc přihlašuje a odhlašuje tka je to asi podezřelé... nicméně dva roky je dobrý ne?
huaweilite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dgsg 17. 7. 2018 21:46

Naprosto souhlasím, mám v plánu si zařídit Datovou schránu, aby se mi nestalo, že nebudu o dopise vědět. Jen teď to asi už nezachráním. Dva roky rozhodně fajn....
dgsg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod protektor1 24. 7. 2018 19:32

Dgsg: Jakým způsobem vas úřednice předala referentce? Nejprve vas musela zaregistrovat ne? Nebo i registraci provedla referentka? To vas jako hned poslala do jiných dveří, bez toho, ze by vas zaregistrovala? Šikana je naplní práce urednic, bohužel... Obavam se, ze neprevzeti dopisu bude znamenat půlroční pauzu v registracich, odvolání resi mpsv, které, co si budem nalhávat je sice nadrizeny organ up nicméně mpsv up oci nevyskrabe... Datovka je v tomto směru jistější, nehledě na to, ze zadost o zpr. Zaměstnání lze podat datovkou, ke dni podani vas up zaregistruje a vyzve vas k osobní návštěvě. Da se tim efektne preklenout konec a začátek měsíce, jelikož vas registruje zpětně a vy si jejich vyzvu vyzvednete z datovky az po několika dnech, v rámci zákone lhůty.
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod urednizlodeji 18. 9. 2018 10:27

Zdravim protektora1
dotaz .... byl jsem odakazan ihned po registraci ktera skoncila presne koncem urednich hodin v patek za sprostredkovatelkou, jinou nez mi byla systemem pridelena nebot ta nebyla pritomna, a tohle me stalo uplne zbytecnych 25 minut zivota mimo uredni hodiny prace. Ta mi klidne bez toho aby si precetla dotaznik a jakekoliv moje udaje z registrace vytiskla rovnou 2 doporucenky a rovnou je propiskou preskrtla a napsala na ne ze ne do 3 dnu ale do odruheho dne .... oponoval jsem ze toto je zcela protipravni jednani nebot nic takoveho jako zmena uredniho dokumentu vydavaneho uradem prace ji system neumoznuje a navic neni mozne toto takto projednat kdzy je dalsi den sobota ... na to argumentovala zjevne s usklebkem posmesne ze prece to znamena do druheho pracovniho dne a ze to muze klidne udelat jak se ji chcea ze prece na to mam cely dalsi den, tedy cele pondeli. Dala mi samozrejme okamzite naplanovanou schuzku na 11 hodin v pondeli .... v pondeli jsem kvuli nemoci a protoze nehodlam takove gestapacke protipravni jednani snaset podal v 8 hodin rano zadost o ukonceni moji evidence na uradu prace, urednice mi navic drze odmitala muj dopis asi 10 minut prijmout prestoze ji tohle chovani zadny zakon neumoznuje nebot podatelna dopis prijmout zkratka musi a ja nejsem povinne zadny dopis projednavat osobne s nakou urednici, zasel jsem si k lekari ktery mi okamzite diagnostikoval nemoc a vydal sam od sebe neschopenku pro urad prace. V zakonne lhute 8mi dnu jsem urad prace informoval o moji neschopence spolu se zadosti o zaslani podkladu pro pojistovnu o vedeni v evidenci .... hadejte co mi ta hloupa osoba za 10 dni napsala ... za prve ze pry mi hned v patek udajne poslala nejaky dopis s tim ze tam pry pozaduje vyrizene nejpozdeji v pondeli kdy jsem byl prokazatelne nemocny a neschopen plnit gestapacke pozadavky uradu prace doporucenky a ze me sankce vyradi jestli je nedodam v terminu ktery pry v tom udajnem dopise ktery od ni samozrejme nemam a ani podle prava neni dorucen jen tim ze si urednice usmyslela ze ho poslala a proto ho pavazuje ve svem slepicim mozecku nejspis za doruceny a dalsi perlou bylo ze tu neschopneku od lekare povazuje za "neoduvodnenou" a proto ji nebude urad prace vubec brat v potaz protoze jsem si zazadal o ukonceni vedeni v evidenci ....
Muzete mi poradi na koho se v tomto pripade obratit zavcas abych se nemusel pozdeji jiz branit protipravnimu vyrazeni z evidence sankcne az jej protipravne tahle hlupacka drza vyda? Tohle totiz je cire a umyslne porusovani zakona s jasnym umyslem me poskodit neopravnenou sankci kde je v zakone jasne uveden jako vazny duvod pro odmintnuti splneni povinnosti lekarem vydane potvrzeni o docasne neschopnosti plnit povinnosti uchazece .... (o tom ze tento zpusob preskrtnuti minimalni 3 denni lhuty kdy bylo od pocatku jasne ze stejne zamestnavatele nebudou dopoledne na firme a nebude mit kdo dat razitko ani nemluve) .... tohle uz by se melo resit propustenim gestapacek .. takhle okate jednat v rozaporu se zakonem a dokonce ignorovat neschopenku ze je proste nezajima to uz je fakt podle me za hranou zakona...
urednizlodeji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod huaweilite 18. 9. 2018 10:44

dost dobrý ! drzim palce
huaweilite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2018 14:31

Že by na úřadě práce začali trochu fungovat?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod urednizlodeji 18. 9. 2018 15:09

xls .... urednik? Nebo co tim chtel basnik rict? Nikdo normalni kdo plati poctive dane a maka v soukromem sektoru a je tudiz za vse zodpovedny totiz nemuze souhlasit s tim aby si nake urednice delali z nasich dani co je napadne a jednali v rozporu se zakonem za nase dane a poskozovali slusne lidi, a je jedno ze zrovna prisli ne vlastni vinou o praci a nemaji holt miliony jako zlodeji na uradech na placeni naprosto neoduvodneneho zdravotniho...
urednizlodeji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2018 15:56

ÚP je snad do toho, aby vám rychle našel práci, ne? V uplynulých letech to tam takhle asi nefungovalo, byl jsem sám svědkem, že člověka zaevidovali a dali mu termín k návštěvě za 2 měsíce, tím jejich veškerá činnost skončila. Takže pro toho, kdo chce dělat, může být popsaná praxe krokem vpřed.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod urednizlodeji 18. 9. 2018 16:12

No je dobre ze nam to xls vysvetlil ... uz vim proc jsou vubec nejaci nezamestnani ... oni hlupaci hledaji praci a snazi se vyjit potencialnim zamestnavatelum co nejvic vstric a snazi se prijit na pohovor v dobe kdy nekdo na firme je a maji to predem domluvene a bytam nestali pred zavrenou branou a mohli si s tou doporucenkou tak akorat utrit nos coz samozrejme gestapacku na urade nezajima ackoliv ji zakon uklada takove veci jako je nepritomnost zamestnavatelu kteri podali inzerat na urade prace resit a vzdy ve prospech slabsi strany tedy nezamestnaneho a nikoliv si takhle vylepsovat statistiku naprosto nesmyslnych cisel o nezamestnanosti ..
Misto toho maji behat na urad denne a travit tam cele dny s urednicemi ktere tuknou na pocitaci tisk zalozi papir a cekaji jestli nahodou prijde nezamestnany s tim ze mu tam naka krava nenapsala lzive ze odmitnul aby ho mohla urednice s orgasmem sankcne vyradit a udelat si dalsi zarez na pazbe "umeleho snizovani nezamestnanosti" aby o tom mohli politici mlet od rana do vecera ...
urednizlodeji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2018 20:33

Úředník nejsem, musím se bohužel živit sám, tobě přeju to samý. Doufám, že nebudeš vykládat pohádku, jak máš problém najít si práci.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod urednizlodeji 18. 9. 2018 21:45

Nema zadny smysl diskutovat s xls ktery evidentne nepochopil pripevek ci si ho vubec neprecetl ale je strasne chytrej .... ja se neptam jak si najit praci ani nerozporuju uradem prace vydane doporucenky ktere maji vyznaceny termin na vyrizeni 3 dny a zadna urednice si nemuze svevolne skrtat v tomhle urednim dokumentu jak ji napadne .. ja sem dal pripevek a zadost o radu jak postupovat proti urednici ktera evidentne ignoruje platny zakon a snazi se me zneuzitim pravomoci svoji pozice me poskodit sankci a to i presto ze ma v ruce jasnou neschopenku a mu jzdravotni stav zkratka podle lekare se neslucuje s praceschopnosti a ja si zkratka nemuzu jaksi vycarovat stroj casu a vyridit az budu opet zdrav doporucenku v terminu ktery si protipravne urednice prosazuje jako udajne zavazny a je ji jedno ze jsem byl nemocen a mel jsem neschopenku... me je uplne fuk jestli me nema nebo ma dotycna v lasce protoze jsem jasne psal ze stejne mam domluvenou praci jinou takze se stejne dalsi pulrok vubec s dotycnou neuvidime ale pokud po nejake dobe zase budu potrebovat neplatit zdravotni protoze zkratka nejsem zadnej uredni zlodej kterej dostane prachy za nic a nikdy sem nebyl tak zkratka nebudu poslouchat od nake jine nebo dokonce stejne blbky ze sem udajne byl sankcne vyrazen pro nicim neprokazane mareni soucinosti a ze mi to da sezrat pac to naka kravka protipravne dala do moji slozky kteru si gestapacky vedou ... kdyz tomu nerozumite tak nereagujte do tohoto vlakna ano laskave .. a hlavne budte rad ze ste uplne zdrav a nikdy se vam nestane ze nejaky urednik v rozporu se zakonem vam dokonce vyhrozuje ze vas protipravne poskodi a klidne to i udela protoze mu je to fuk kdyz nema zadnou odpovednost za svoje protipravni jednani ...
urednizlodeji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 20. 9. 2018 07:29

urednizlodeji:
a proc si na ten urad vubec lezl? v patek se zaregistrovat a v pondeli odhlasit a hodit marod??

bud tam clovek jde aby mu pomohli "najit praci" (v dnesni dobe dost irelevantni) a nebo ne a pak tam ztracis svuj cas (pravy duvod pomijim...) a zbytecne zamestnavas jednu urednici...
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků