Zdravotní pojišťovna-nejlepší pojišťovna na léčbu-zkušenost

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 7. 2018 16:54

Chci se zeptat, ohledně zdravotních pojišťoven.Jaká je nejlepší zdravotní pojišťovna z hlediska úhrady zdravotné péči lékařům či zdravotnickým zařízením z vašich zkušeností?
Resp. s OZP měl lékař problém a nechtěl mě vzít, s VZP třeba v pohodě, ať už vaše zkušenosti či vašioch známých. Nebo třeba můj lékař rozvázal s pojišťovnou smlouvu?
Nikdo bohužel neví, kdy vážně onemocní a dobrá pojišťovna mu může trochu pomoci.

Zcela pominu různé preventivní programy, které jsou sice příjemné, ale v těžké životní situaci ( vážná nemoc), má člověk opravdu jiné starosti.

Jsem aktuálně u VoZP a plánuji přechod K VZP, neboť jeden můj lékař nemá s VoZP s 201 smlouvu? Podobně prý dělá problémy OZP, která má tvrdé limity na léčbu?

Díky za názory a příběhy. Zajímal by mě i názor třeba konkrétního pracovníka ze zdravotnictví, jaký na to má názor?

Díky za názory
anonymni

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2018 17:39

VZP? Tak kde bych teda rozhodne nesel ani za zlaty prase.

A jinak pokud vim, tak tema zdravotnich pojistoven uz tu na foru je.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 7. 2018 19:13

Přes všechny nedostatky je rozhodně nejlepší VZP. Má nejširší síť smluvních zařízení a jsou s ní všeobecně nejmenší problémy při krytí mimořádně drahých výkonů.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 21. 7. 2018 20:10

Jediný důvod pro přechod k jiné pojišťovně by bylo to, že můj lékař s danou pojišťovnou rozváže smlouvu. Stejně všechny výkony z veřejného zdravotního pojištění se hradí dle úhradové vyhlášky.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 7. 2018 21:17

Úhradová vyhláška je samozřejmě závazná pro všechny, ale existují léčiva, zdravotnické prostředky nebo výkony zdravotní péče, kde je úhrada vázána na předchozí souhlas revizního lékaře, anebo dokonce některá (někdy realativně drahá) léčiva, zdravotnické prostředky či výkony, které normálně ze zdravotního pojištění hrazeny vůbec nejsou, ale zdravotní pojišťovna může povolit úhradu, pokud se prokazatelně jedná o jedinou možnost zdravotní péče. A právě v tom je problém, který ovšem naštěstí většinu lidí nepotká.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 21. 7. 2018 22:01

Zrovna známý pojištěn u VZP - řidič autobusu měl celkem závažný zdravotní problém s očima, a VZP odmítla zaplatit operaci ( cca 52.000Kč ), s tím, že to proplatí až další rok, že tento rok mají vyčerpáno, musel být doma na nemocenské - opravdu špatně viděl, právě zde zmiňovaná OZP neměla problém proplatit operaci ihned.. a není to poprvé co slyším na VZP spíše negativa..
aaischa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2018 15:26

Problem u VZP jsou planovane vykony, kdy se realne stane, ze cekas na operaci X mesicu, zatimco jinde bys sel hned (osobni zkusenost).

A pro vsechny fanousky VZP maji nove i moznost pojisteni majetku, takze hura do toho :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 23. 7. 2018 23:20

Byl jsem dosud u VZP a od ledna přecházím k ZPMV. Ne, že by mě k tomu vyloženě něco nutilo, ale už delší dobu jsem si s myšlenou přechodu pohrával vzhledem k minulosti VZP, která na mě působí jako "tunel" a v posledních dnech pro mě poslední kapkou byly informace ohledně pochybných milionových zakázek s "lobbisty" Janouškem a Horáčkem. Pro ZPMV jsem se rozhodl zejména z důvodu, že je to hned druhá největší pojišťovna, takže bych s ní nikde neměl mít problém a nemám ji spojenou s žádnými pochybnými zakázkami. Pohrával jsem si také ještě s možnostmi OZP, kterou jsem však nakonec vyloučil z důvodu, že s ní nemusí mnozí lékaři a doktoři spolupracovat (což se mi teď vlastně viz úvodní příspěvek potvrdilo) a dále VOZP, ale o té mě odradil tento článek a vlastně mi "doporučil" prvně zamýšlenou ZPMV:
http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/11 ... va-vnitra/
Mimo to se lze v jiných článcích také dočíst, že v posledních letech největší zdrav. pojišťovně VZP klienti ubývají (leč se konkrétní důvody neuvádí) a naopak se jich nejvíce hlásí právě k ZPMV.
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2018 07:49

Určitě ZPMV ČR není špatná pojišťovna. Teď je zajímavé, že kladnou bilanci odchodů/příchodů k poslednímu termínu k 1.1.2018 má kupodivu VZP a VoZP. Ostatním pojišťovnám pojištěnci ubývají.

Více v článku:

https://domaci.eurozpravy.cz/zdravotnic ... -bratrska/

Pak je také důležité si zjistit, zda má pojišťovna smlouvu se všemi lékaři, kam člověk chodí či zamýšlí v budoucnu případně navštěvovat.

Co by mě zajímalo, pokud člověk třeba opravdu těžce onemocní, zda třeba pojišťovna typu Vozp, ZPMV ČR, OZP, ale i nejměnší RBP a ZP ŠKODA uhradí drahou a nákladnou léčbu. Těžko říci.
anonymni

Odeslat příspěvekod soora 24. 7. 2018 09:05

No VoZP napr. hradila drahou a nakladnou lecbu Havla v Rakousku, kdyz mu nebyly jako prezidentovi CR dost dobre nemocnice a lekari v CR.
soora
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků